FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Olomouc - FCSL 1:0
20.03.2022

Nepříznivá bilance na Hané trvá. Přes zlepšený výkon ve druhé půli Slovan padl v Olomouci 0:1

Olomouc/Liberec - Trenér Luboš Kozel měl před utkáním těžkou hlavu se skládáním obrany. Po minulém zápase proti Slavii mu totiž vypadli stopeři Štetina s Plechatým. Na jejich pozice se tak postavili Purzitidis a Mikula. Další špatnou zprávou byl fakt, že se hrálo na Andrově stadionu, kde Slovan padl čtyřikrát v řadě. Bohužel ani tentokrát to nevyšlo a po gólu Jana Navrátila prohrál nejtěsnějším možným rozdílem 0:1.
26.kolo, neděle 20.3.2022, 15:00, Andrův stadion
SK Sigma Olomouc SK Sigma Olomouc
1:0
(1:0)
SK Sigma Olomouc: Macík – Chvátal, Jemelka, Beneš (C), Zmrzlý – Breite (67. Růsek) – Daněk, Zahradníček (77. Vepřek), Spáčil, Navrátil (67. Matoušek) – Chytil (77. Hubník)

Náhradníci: Trefil - Hubník, Růsek, Vaněček, Vepřek, Matoušek, Slaměna

FC Slovan Liberec: Knobloch - Koscelník, Gebre Selassie, Mikula (C) (62. Júsuf Hilál), Purzitidis, Fukala (62. Mészáros) - Frýdek, Tiéhi, Matoušek (77. Ghali) - Rabušic (46. Višinský), Rondić (77. Havelka)

Náhradníci: Vliegen - Havelka, Višinský, Michal, Mészáros, Ghali, Júsuf Hilál

Branky: 25. Navrátil

Žluté karty: 75. Růsek, 90+3. Macík, 90+4. Beneš, 90+5. Daněk, 90+6. Jílek (hlavní trenér) - 59. Purzitidis

Rozhodčí: Orel - Vlček, Bureš; VAR: Szikszay, AVAR: Julínek

Slovan vstoupil bez své stoperské dvojice z posledních utkání do zápasu na Hané trochu bázlivěji. Domácí Sigma byla mírně aktivnějším týmem, naši hráči čekali spíše na protiútoky. Na nějaký náznak šance se čekalo až do 15. minuty, to se domácí útočník Mojmír Chytil snažil zadovkou najít spoluhráče dobíhajícího za ním. U míče byl ale jako první TGS a nebezpečí zažehnal. Z následných dvou rohových kopů naštěstí Sigma nijak výrazně nezahrozila.

Ve 25. minutě už ale domácí svou převahu přetavili v úvodní branku. Chytilovu tvrdou ránu ještě Knobloch skvěle vyrazil, ale nikým nepokrytý Jan Navrátil z dorážky o tyč otevřel skóre utkání. To liberecké hráče paradoxně nakoplo a o čtyři minuty později se dostali k prvnímu zakončení v zápase. Michael Rabušic ale hlavičkoval po centru Koscelníka mimo domácí bránu. Ve 34. minutě pak zapsal střelu na bránu domácí Chytil. Pokus po zemi ale Knoblocha z míry nevyvedl.

O pár minut později našel Koscelník křižným centrem přes celou šířku hřiště rozběhnutého Fukalu. Ten si v osobním souboji poradil s dotírajícím Navrátilem a jen tak tak, že jeho střela na zadní tyč neskončila v síti. Chvíli před pauzou pak obléhání olomouckého vápna zakončil nepřesnou střelou nad bránu Christ Tiéhi. Slovan se mírně zlepšil, ale do dalšího zakončení se už nedostal a do kabin tak šel s jednogólovou ztrátou.

Naši hráči nastoupili aktivněji do druhého poločasu a ve 49. minutě se postarali o první ohrožení Macíka. Za vápnem napřáhl ke střele Christian Frýdek a skákavou střelou prověřil domácího brankáře. Na druhé straně mířil Zahradníček ze standardní situace těsně vedle Knoblochovy svatyně. Po útočném tlaku Slovanu v následujících minutách přišla chyba, faul Purzitidise a následná šance Olomouce. Chvátalův střílený centr na malé vápno Knobloch vytěsnil na roh.

Poté se hra rozkouskovala vinou střídání na obou stranách a častějších faulů. V 70. minutě měl Christian Frýdek na noze vyrovnání. Po přihrávce Rondiće si posunul míč do vápna a tvrdě vypálil. Macík ale jeho gólovou střelu dokázal vyrazit. O pár minut později prodlužoval hlavou za sebe Koscelníkův aut Júsuf. Před Rondićem si míč ze vzduch na poslední chvíli stáhl brankář Olomouce Macík. V 83. minutě chtěl domácí Chvátal zaskočit našeho brankáře z rohového kopu. Míč ale skončil na horní síti liberecké brány.

Vzápětí pálil na druhé straně hřiště po zasekávačce Višinský. Zakroucený míč brankář Sigmy lapil do svých rukavic bez potíží. Jemelkův pokus hlavou po rohovém kopu zase ukryl do náručí Knobloch. Chvíli před koncem se snažil dostat do zakončení Júsuf. Nakonec posílal střílenou přihrávku do malého vápna, kde ale nebyl nikdo v bílém. V nastaveném čase pálil opět Frýdek. Jeho střelu přizvedl jeden z domácích hráčů těsně nad. V nervózním rozkouskovaném závěru už se Slovan do zakončení nedostal a v Olomouci tak prohrál 0:1.

Václav Jílek (SK Sigma Olomouc): Jsou to pro nás nesmírně cenné tři body. První poločas byl z naší strany určitě lepší než ten druhý. Připadalo nám, že Liberec byl v úvodech předešlých zápasů pasivnější. Chtěli jsme z toho vytěžit nějaký tlak, případně branku, což se podařilo. Pak se tam zase objevovaly situace, které jsme nedohráli do konce, přestože byly nadějně rozjeté. (zdroj: https://www.sigmafotbal.cz/aktuality/)

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): Jsem zklamaný, v Olomouci jsme chtěli bodovat a myslím si, že to jednoznačně bylo v našich silách. Potřebovali bychom ale do utkání vstoupit lépe. Náš začátek byl stejný jako ve všech jarních venkovních utkáních, co jsme zatím hráli a nemám pro to úplně vysvětlení. Výkon se zvedne až po 25 nebo 30 minutách a třikrát tomu bylo tak, že jsme do té doby dostali gól. I v tomto utkání jsme začali být nebezpeční dopředu a hrát v pohybu až po obdržené brance. Domácí se dostali do vedení a už nemuseli nikam chvátat. K tomu, abychom v Olomouci uspěli, bychom museli hrát od první minuty. Náš výkon se postupně zvedal a pomohli tomu i střídající hráči. Po vyrovnání jsme sahali, ale samozřejmě se to nepovede každý zápas. Utkání jsme prohráli, důvod porážky je potřeba hledat v úvodu zápasu.