FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Mladá Boleslav 2:1
18.09.2021

Obrat jako z pohádky! První výhra sezony, rozhodl Tupta

Liberec – Jako před devíti lety. Slovan dlouho prohrával s Mladou Boleslaví o gól, ale závěru duelu přinesl parádní podívanou. Nejdřív proměnil nařízenou penaltu po vyloučení Jiřího Skaláka Júsuf, obrat pak dovršil přesnou ranou zpoza vápna Ľubomír Tupta. Naše mužstvo má první výhru nové sezony!
8.kolo, sobota 18.9.2021, 16:00
2:1
(0:1)
FK Mladá BoleslavFK Mladá Boleslav
FC Slovan Liberec: Knobloch – Gebre Selassie, Chaluš, Plechatý, Mikula – Tiéhi (76. Tupta), Havelka (76. Pourzitidis) – Matoušek (58. Frýdek), Faško (58. Júsuf), Mészáros (41. Nečas) – Rondič
FK Mladá Boleslav: Halouska – D. Douděra, Suchý, Karafiát, Jurásek – Ladra (62. Mašek Luk.), Matějovský (74. Mašek Dom.) – Skalák, Hlavatý (62. Smrž), Ewerton (83. Zahustel) – Milan Škoda (83. Fila).
Branky: 82. Júsuf, 87. Tupta – 29. Douděra. Rozhodčí: Hocek – Hrabovský, Leška. ŽK: 45+1. Tiéhi, 48. Nečas – 45. Hlavatý, 56. Skalák. ČK: 79. Skalák.
Diváci: 1570

Zkraje páté minuty se k prvnímu střeleckému pokusu zápasu dostal Jiří Skalák, který vyslal na Knoblocha přízemní ránu zpoza vápna. Liberecký gólman byl připraven. Zanedlouho zahrozil také Slovan, z pravé strany šestnáctky zkusil štěstí Matoušek. I jeho pokus gólman lapil bez větších potíží, postrádal větší razanci. O chvíli později navázal na libereckou aktivitu Havelka, jenž vypálil ze střední vzdálenosti, branku ale vůbec netrefil.

Po sérii závarů před Milanem Knoblochem se hra opět přesunula před Halousku, dalekonosný volej zkoušel stejný hráč jako poslední, ale míč doletěl jen vysoko nad břevno. Iniciativu opět převzali Středočeši a z vyvedeného centru Davida Juráska vytěžili maximum. Na zadní tyči zůstal nehlídaný David Douděra a překonal gólmana Slovanu.

Ve 34. minutě zkoušel překvapit vyběhnutého Knoblocha dlouhým lobem Marek Matějovský, míč však poslal těsně nad horní tyč. V závěru první půle musel řešit další nepříjemnou komplikaci trenér Luboš Kozel, zranil se Karol Mészáros, kterého nahradil Jakub Nečas.

Krátce po pauze zkoušel překvapit Knoblocha Matějovský, ale brankář našeho mužstva skákající míč sklidil do náruče. V nadcházejících okamžicích hra nabrala vyšších otáček, ale chyběla větší přesnost. V 69. minutě dobře prošel Nečas po levé straně, z následného rohu vytěžil Slovan střelu. Nápřah Havelky ale letěl jen mimo.

O deset minut dál v příběhu zápasu fauloval Jiří Skalák ve vápně Jana Mikulu a rozhodčí nařídil pokutový kop. Zkušený záložník navíc inkasoval nejprve druhou žlutou kartu a zamířil do sprch. Po přezkumu videa byla potvrzena penalta, Skalák inkasoval místo druhé žluté karty rovnou kartu červenou.

Júsuf Hilál nařízený pokutový kop bezpečně proměnil a bylo srovnáno! Zanedlouho navíc tribuny bouřily znovu, parádní ranou poslal do sítě míč Ľubomír Tupta, který slavil první trefu za Slovan. Do konce utkání už si hráči vedení pohlídali a poprvé v sezóně zvítězili! Naše mužstvo porazilo Mladou Boleslav 2:1.

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): Pro nás strašně cenné vítězství v situaci, ve které se nacházíme. Další porážka doma by byla nepříjemná. První poločas byl ze strany soupeře velmi kvalitní a my tahali za kratší konec provazu. Stejně jako v předchozích dvou utkáních byla Boleslav herně lepší. Problém nám dělala rotace jejich krajních hráčů, kteří hráli vysoko. Z toho nakonec také padl vedoucí gól. O půli jsem z kluků cítil, že jsou naštvaní sami na sebe a vědí, že můžeme hrát lépe. I přes chyby se náš výkon ve druhém poločase zlepšil. Soupeř nás nepřehrával a měli jsme o něco více ze hry. Utkání jsme otočili v závěru silou vůle, kdy nám pomohli střídající hráči a změny rozestavení.

Karel Jarolím (FK Mladá Boleslav): Zápas nám protekl mezi prsty. Hru jsme kontrolovali, navíc se nám podařilo dostat do vedení na rozdíl od předchozích utkání. V průběhu druhé půle měl Ondra Karafiát šanci na zvýšení vedení, kdy mu míč projel mezi nohami. Následně jsme Liberci dali šanci jít do tlaku špatným řešením situací. Přišla červená karta, penalta a vyrovnání. Druhému gólu předcházela situace, kdy jsme měli hrát balon dopředu a místo toho jsme ho hráli zpět. Bylo to podobné jako před prvním gólem Liberce. Takový zápas jsme měli dotáhnout do vítězného konce.