FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Převýšov - FCSL 1:4
21.09.2011

Ondrášovka Cup, 4.kolo (1.zápas): SK Převýšov vs. FC Slovan Liberec 1:4 (0:3)

Slovan dnes na úzkém hřišti odehrál s Převýšovem zápas plný osobních soubojů. V náročném utkání měl náš tým navrch a zaslouženě vyhrál. Dvě branky vstřelil Breznaník, po jedné přidali Rabušic a Kelić. Domácí tým vedl bývalý kapitán Slovanu Bohuslav Pilný, na hřišti v barvách Převýšova bojoval také exliberecký David Breda. Odveta se hraje 19. října v Liberci.
OF1, středa 21.9.2011, 17:00
SK Převýšov SK Převýšov
1:4
(0:3)
SK Převýšov: R. Petr - B. Franc, J. Černý, M. Kouřil, D. Hruška - Z. Semelka (69. P. Motyčka), D. Breda, V. Voženílek (65. D. Franc), J. Knobloch - T. Hrabík (60. P. Novák), I. Svoboda.
FC Slovan Liberec: Z. Hauzr - T. Gebre Selassie, R. Kelić, J. Polák, J. Fleišman - J. Šural (81. J. Krystan), M. Bosančić, T. Janů, M. Breznaník - J. Štajner (67. V. Hadaščok), M. Rabušic (46. E. Rilke).
Branky Slovanu: 24. a 39. Breznaník, 42. Rabušic, 60. Kelić. ŽK: Novák, Motyčka – Kelić. Rozhodčí: Orel - Pospíšil, Pilný.
Diváci: 1150

Trenér Šilhavý nepřipustil ani náznak podcenění divizního soupeře. Sestava našeho týmu doznala vynucené změny na místě stopera, kdy místo potrestaného Nezmara nastoupil Kelić. V brance dostal příležitost Hauzr a ve středu zálohy nastoupil místo Váchy, který nebude hrát v neděli Bosančić. Jinak byla sestava totožná s tou ligovou.

V úvodních minutách si Slovan musel přivyknout na extrémně úzké hřiště, kde nemohl roztáhnout hru do stran. Domácí byli opticky prakticky po celém hřišti a Slovan se ke své typické křídelní hře nedostal. První náznak šance přinesla 8. minuta, Rabušic se po přihrávce z pravé strany ale ke střele nedostal.

Ve 14. minutě už musel do akce domácí brankář Petr. Šuralovu tvrdou střelu Petr skvělým zákrokem vytáhl na roh. Náznaky našich dalších šancí končili v přehuštěném prostoru před soupeřovým vápnem. K první střele se ve 20. minutě dostali i domácí. Knobloch ale mířil nad branku.

Ve 24. minutě šel Slovan do vedení. Štajner se uvolnil ve středu hřiště a mezi obránci posunul míč na Breznaníka, který technickou střelou obstřelil vyběhnuvšího brankáře - 0:1.

Ve 28. minutě musel poprvé zasahovat Hauzr. Semelkova střela mířila k tyči, Hauzr byl u ní ale včas. Domácí se nevzdávali a stále úspěšně zhušťovali prostor. Náš tým se tak těžko dostával do šancí. Občas to vyšlo po pravé straně, třeba jako ve 37. minutě, kdy Breznaník potáhl míč z levé strany do středu, uličkou rozeběhl Šurala, jehož přihrávka ale adresáta nenašla.

Ve 39. minutě rozeběhl Breznaník akci po levé straně. Narazil si s Rabušicem, vběhl do vápna a tvrdou střelou přidal druhý gól - 0:2. Ve 42. minutě předvedl individuální akci Rabušic, sebral míč chybujícímu hráči, utekl po pravé straně a přehodil brankáře - 0:3. Poločas se už pouze dohrával.

Do druhého poločasu poslal trenér Šilhavý novou posilu našeho týmu Emila Rilkeho. V 52. minutě posílal Breznaník přihrávku na rozeběhnutého Štajnera. Brankář Petr byl ale u míče o krok dřív. V 54. minutě předvedl individuální akci domácí Ivo Svoboda. Prokličkoval až do vápna, jeho pokus o střelu ale zblokoval Gebre Selassie.

Úvod druhého poločasu vyzněl pro domácí tým, z dalšího gólu se ale radoval už v poklidu hrající Slovan. V 60. minutě kopal rohový kop Štajner, ve vápně nastoupal nejvýš Kelić a hlavou přidal čtvrtý gól - 0:4.

V 70. minutě se dostal ke střele Rilke, brankář byl ale na přední tyči připraven a vyrazil na roh. Ten kopal Rilke, Kelić se po jeho centru tentokrát se svým pokusem mezi tyče nevešel. Obdobně se o minutu později dařilo na druhé straně Francovi, který v dobré pozici mířil nad branku.

V 83. minutě zahodil doposud největší šanci domácích nejzkušenější domácí borec, exliberecký David Breda. Po přihrávce Motyčky hlavičkoval Breda v dobré pozici mimo branku. V 86. minutě kopal standardku Černý, jeho bombu srazil za naší obranu jeden z domácích hráčů, ve vápně se nejlépe zorientoval Svoboda, který nedal našemu brankáři šanci - 1:4.