FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Jablonec 0:0
07.04.2019

Padesáté Podještědské derby vítěze nenašlo, oba týmy se rozešly nerozhodně 0:0

Liberec - FORTUNA:LIGA nabídla ve 27. kole souboj odvěkých rivalů. Osmý Slovan se utkal se čtvrtým Jabloncem, oba týmy dělilo před zápasem v tabulce pouze 9 bodů a tudíž se očekával vyrovnaný souboj. Očekávání se vyplnila a nakonec gól nepadl. Obě mužstva brala po jednom bodu za remízu 0:0.
27.kolo, neděle 7.4.2019, 15:30
0:0
(0:0)
FK JablonecFK Jablonec
FC Slovan Liberec: Nguyen - Fukala, Kačaraba, Karafiát, Hybš - Potočný (73. Mara), Breite (C), Oscar, Malinský - Sýkora (56. Pešek) - Musa(84. Pázler)

Náhradníci: Knobloch - Vuklišević, Koscelník, Mikula, Mara, Pázler, Pešek

FK Jablonec: Hrubý - Holeš, Hovorka, Břečka, Sobol - Hübschman (C) - Jovović (Acosta), Trávník (88. Pilík), Považanec, Vatajelu (59. Kratochvíl) - Doležal

Náhradníci: Hanuš - Fabry, Acosta, Chramosta, Kratochvíl, Kubista, Pilík

Branky:

Žluté karty: 22. Potočný, 75. Musa - 42. Trávník, 43. Považanec, 58. Břečka

Rozhodčí: Houdek - Paták, Ratajová.

Diváci: 6856

K prvnímu nebezpečnějšímu útoku se probojoval Slovan, konkrétně Musa, který vyhrál dva hlavičkové souboje, ale následně celá akce ztroskotala u Malinského. Po rohu rozehraném Sýkorou v 8. minutě střílel Breite, pokus zablokoval bránící hráč a Hrubý byl bez práce. Obě mužstva v úvodní dvacetiminutovce spíše vyčkávala, i proto nebylo k vidění příliš mnoho šancí.

Velkou příležitost měli ve 29. minutě hosté, Vatajelu pláchnul po křídle a nahrával na osamoceného Doležala, na poslední chvíli z brankové čáry míč zablokoval Karafiát. Na druhé straně se ukázal i domácí Slovan, po centru Hybše z levé strany Sýkora zkoušel nůžky, sedly mu parádně, ale těsně netrefil branku. V 39. minutě Fukala po pravé straně nejprve zasekl míč, poté udělal kličku a následně i vystřelil, obrana Jablonce jeho pokus zblokovala.

Ve druhé půli zahrozil jako první Jablonec, Sobol předběhl Fukalu a nabídl míč Vatajelovi, ten z vápna ve slibné pozici minul. Po rohu v 55. minutě poprvé na branku vystřelil Slovan, konkrétně Sýkora, Hrubý byl připraven. V 62. minutě po rohu Jablonce do rychlého brejku utíkal Pešek, postupoval téměř sám na bránu, ale v poslední fázi mu míč odskočil a následná střela mířila mimo tři tyče.

Po volném přímém kopu zahraném Trávníkem se k hlavičce na zadní tyči dostal Kratochvíl, Nguyen předvedl skvělý zákrok a míč vyrazil. Po šedesáté minutě začal přebírat otěže zápasu Jablonec, připsal si i několik střel a šancí, ovšem Nguyen vše kryl. Na druhé straně se do dobré hlavičkové pozice probojoval Kačaraba, v letu ale balón ideálně netrefil.

Jablonec byl znovu nebezpečný v 79. minutě, tentokrát měl Trávník ve vápně čas. Zpracoval si míč a vypálil, technický pokus skončil vedle. Některým fanouškům možná v závěru zápasu zatrnulo, Kačaraba v souboji hlavičkoval jen těsně nad branku Nguyena, z následujícího rohu Jablonec nezahrozil. V nastavení měl Slovan ještě příležitost v podobě rohového kopu, Kačaraba hlavičkoval nad. Další akci jsme ve zbytku zápasu neviděli. Oba týmy se tedy rozešly v jubilejním 50. Podještědském derby nerozhodně 0:0.

Petr Rada (FK Jablonec): "Jeli jsme sem s tím, že budeme pracovat, a to se potvrdilo. V prvním poločasu to bylo vyrovnané utkání, domácí pravděpodobně trošku cítili ten zápas s Ostravou, možná křivdu. Každopádně se připravovali a věděli jsme, že nás čeká složité utkání. První půle byla bez větších šancí (kromě průniku Sobola), do druhého poločasu jsme nastoupili aktivně. Myslím, že jsme více dominovali, získávali odražené míče, měli spoustu šancí... Domácí hrozili především ze standardních situacích, ale nám se je povedlo ubránit. Dnes jsme na to, že jsme hráli venku, měli hodně šancí. Mrzí mě, že nějaká střela neskončila brankou, pro nás důležité utkání. Domnívám se, že jsme utkání výkonnostně a fotbalově zvládli. Ceníme si bodu z venku a hráčům jsem po zápase poděkoval za to, jak hráli aktivně směrem dopředu, především v druhém poločasu."

Zsolt Hornyák (FC Slovan Liberec): "Děkuji divákům, že přišli v hojném počtu, bylo to cítit. Věděli jsme, že Jablonec je kvalitní mužstvo. Mrzí mě, že jsme neviděli branky. Na mých svěřencích zanechalo středeční utkání hlavně psychické stopy. Děkuji mužstvu, že bylo dnes rovnocenným soupeřem. Upustili jsme trošku od kombinačního fotbalu a nevytvořili si příliš šancí. Jablonec hrozil rohovými kopy, standardními situacemi. V druhé půli měl Matěj Hybš velkou šanci, kdyby se možná lépe rozhodnul, mohli jsme zvítězit. Myslím si, že výsledek je zasloužený."