FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Plzeň - FCSL 1:0
11.03.2017

Plzeň si těsné vedení pohlídala, bojovný výkon Slovanu na remízu nestačil

Kryštof Rossmann
Plzeň/Liberec - Slovan na horké západočeské půdě bojoval statečně, kvůli nešťastně inkasované brance v závěru první půle ale podlehl domácím 0:1. Modrobílí nezužitkovali ani šance v závěru duelu, kdy Kozáčik vytáhl mimo tři tyče pěknou střelu Karafiáta.
20.kolo, sobota 11.3.2017, 17:45
FC Viktoria Plzeň FC Viktoria Plzeň
1:0
(1:0)
FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Matějů, Hejda, Hubník (C), Limberský – Hromada (82. Chrien), Hrošovský – Kopic, Bakoš, Zeman (85. Kovařík) – Krmenčík (76. Poznar)
FC Slovan Liberec: Dúbravka – Mikula, Karafiát, Kúdela, Kerbr – Bartl (82. Voltr), Ševčík, Souček, Ekpai (46. Graiciar) – Potočný – Baroš (C) (71. Bosančić)
Branky: 44. Kúdela (vl.). Rozhodčí: J. Machálek – J. Moláček, M. Urban. ŽK: 81. Hejda - 17. Ekpai. Diváci: 9 944.
Diváci: 9944

Po vzoru hesla "vítězná sestava se nemění" nastoupil Slovan v Plzni s téměř stejnou jedenáctkou jako U Nisy proti Příbrami. Jedinou změnou byl start Ubonga Ekpaie místo vykartovaného Egona Vůcha. V sedmé minutě přišlo první nebezpečí pro Dúbravku, Kerbr totiž podklouzl na pravé straně a prostor se otevřel pro Kopice. Ten svým pasem nalezl kopačku Limberského. Po posunutí doleva a dalším centru nakonec obrana našeho celku míč odvrátila mimo vápno.

O chvíli později Zeman obelhal na levé straně Mikulu a Jakub Hromada se dostal ke střele z poměrně velké blízkosti. Určitě si vzpomněl na svůj poslední ligový gól, který vsítil právě Liberci, nakonec ale vysoko přestřelil. Modrobílí začali s postupem času vystrkovat rohy, nejprve se obranou probíjel Baroš a o několik chvil později ukončil akci Slovanu přízemní ranou z pětadvaceti metrů Karafiát. Míč zamířil pouze vedle branky. Na druhé straně patičkou předložil míč do běhu ke střele Marku Bakošovi Krmenčík. Slovenský útočník svou technickou střelu nasměroval vedle pravé tyče.

V závěru první půle ještě mohl změnit skóre z nařízené standardní situace zpoza šestnáctky Bakoš, ale trefil jen zeď. Po dalším trestném kopu od levé postranní čáry zakroutil Kopic míč velmi nepříjemně a Ondřej Kúdela si ho nešťastně srazil do vlastní branky. Viktoria tak přeci jen odcházela do kabin s těsným vedení.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky nastoupilo naše mužstvo s jednou změnou, Ekpaie nahradil Martin Graiciar. Z rohového kopu po zblokovaném centru Potočného nalezl Bartl nohu Kerbra, nicméně ten nedokázal zakončit razantněji a míč bez problémů zachytil Kozáčik. Západočeši měli v následujících minutách herní převahu, šance však přicházely zřídka. Naopak na druhé straně si výborně počínal Baroš, který prošel až před plzeňského brankáře. V poslední chvíli mu míč z kopačky odkopl Hubník, čímž Slovanu sebral gólovou šanci.

O pár chvil později zase pálil ostře Krmenčík, branku netrefil. V další příležitosti se objevil velmi viditelný Tomáš Souček, jenž ukončil nepřehlednou situaci ve vápně prudkou ranou. Ta byla zblokována stejně jako jeho následná dorážka. Na rozdíl od první půle bylo k vidění velké množství šancí. Během další z nich rozhýbal krásným pokusem Kopic spojnici tyčí. Modrobílým se krátil čas, znovu nadělali Kozáčikovi vrásky na čele v 79. minutě. Centr po trestném kopu totiž z bezprostřední blízkosti prodloužil Graiciar, balón minul branku jen o několik centimetrů.

Závěrečný tlak Slovanu přinesl dobrý pokus Karafiáta mířící do pravého horního rohu branky, gólman domácích nakonec míč zvládl vytěsnit mimo tři tyče včas. Následující okupování útočné poloviny našemu mužstvu další šanci nepřineslo a v Doosan Areně tak svému protivníkovi podlehlo 0:1.

Jindřich Trpišovský (FC Slovan Liberec): Myslím, že jsme podali maximum toho, co jsme mohli. Hráčům mohu pouze poděkovat. Neinkasovali jsme branku ze hry, ale bohužel ze standardní situace, čímž jsme si zápas prohráli. Ve druhé půli se náš výkon zlepšil, nicméně ze dvou, tří šancí jsme skórovat nedokázali. Mužstvo musím pochválit, v Plzni předvedlo dobrý výkon.

Roman Pivarník (FC Viktoria Plzeň): Pokud je stav pouze 1:0, soupeř hraje s maximálním rizikem a tlak si vytvoří. Je škoda, že jsme během duelu nedokázali využít své šance tak, abychom šli do ještě většího náskoku. To by se samozřejmě hrálo jinak. Naší hře jednoznačně chybějí góly. Akce po stranách byly výborné, centry do vápna létaly, ale góly nám nepadají.