FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovan B - Jablonec B 2:1
03.04.2022

Podještědské derby je naše! Béčko porazilo Jablonec 2:1

Ondřej Marko
Liberec - Béčko sehrálo v rámci 19. kola ČFL Podještědské derby s Jabloncem. Do utkání vstoupil náš tým velmi aktivně, avšak po neproměněných šancích jsme inkasovali v 24. minutě první branku. Už o 13 minut později jsme však srovnali Polyákem. Druhá půle byla vyrovnaná, nicméně vítěznou branku vstřelil náš Králíček. Zbytek duelu se už Slovan ubránil, vyhráli jsme tedy 2:1.
19.kolo, neděle 3.4.2022, 10:15, Městský stadion
FC Slovan Liberec B FC Slovan Liberec B
2:1
(1:1)
FK Jablonec BFK Jablonec B
FC Slovan Liberec B: Vliegen - Winkler, Horňáček, Kranthove (67. Valenta), Daněk - Polyák - Diamé, Michal, Šulc - Vyčítal (87. Holub) - Králíček (90+2. Mečíř)

Náhradníci: Polcar - Holub, Mečíř, Valenta

FK Jablonec B: Vajner – Daníček. Haitl, Podzimek, Kinčl, Diviš, Koblížek, Vošahlík, Štěpánek (82. L. Plechatý), Munzar, Krob

Náhradníci: Fiala – Kochánek, Bína, L. Plechatý, Breda, Břenek

Branky: 33. Polyák, 74. Králíček – 20. Kinčl

Žluté karty: 15. Kranthove, 49. Winkler – 82. Vošahlík, 90+2. Daníček

Rozhodčí: Lerch - Doubrava, Gunitš

Diváci: 130

Slovan vstoupil do utkání velmi aktivně a už během první čtvrt hodiny jsme si vypracovali dvě velké šance. Tu větší z nich měl Diamé, když dostal přihrávku před odkrytou bránu Jablonce. Překonaného brankáře Vajnera však dokázal na brankové čáře zastoupit spoluhráč a situaci zachránil.

Od neproměněných šancí hrál především Jablonec, který se stal aktivnějším celkem. Poměrně rychle z toho i získal branku. Po jednom z rychlých protiútoků se prosadil Michal Kinčl. Povedlo se mu to díky kličce v šestnáctce a následné střele k tyči.

Lepším týmem byl poté i nadále náš soused. Ovšem ve 33. minutě si po povedeném centru navedl míč do středu Tomáš Polyák, který střelou na vzdálenější tyč vyrovnal. Do konce půle byl pak pro změnu lepší náš tým.

Hra se od začátku druhé půle poněkud vyrovnala, často se přelévala z jedné strany na druhou, avšak bez výraznějších zakončení. V 74. minutě nastal definitivní zvrat v utkání, neboť jsme vstřelili rozhodující branku. Jejím autorem byl Milan Králíček. Do konce utkání se hnal Jablonec za vyrovnáním, velmi nás tlačil, ať už třeba díky velkému množství rohů a standardních situací. Náš tým se ale úspěšně ubránil a zvítězil 2:1!

Petr Myslivec (FC Slovan Liberec): „Dneska jsme doslova vydřeli mimořádně důležité vítězství a body. Proti, ještě před naším zápasem, vedoucímu týmu ligy, velice kvalitnímu a zkušenému. Naše sestava byla velice mladá a kádr byl díky nemocem a zraněním velice úzký. Nicméně kluci si s tím poradili. Do zápasu jsme vstoupili hodně aktivně a během první čtvrthodiny jsme měli dvě velké šance. Jak Šulc, tak Diamé šli sami na brankáře, nedokázali toho však využít. Tyto neproměněné šance nás paradoxně neuklidnily a nenakoply, naopak jsme začali být nervózní a kazit hru. Nedokázali jsme se nějakým způsobem dostat do tempa, přenechávali jsme soupeře iniciativu. Ten toho dokázal v 21. minutě využít. Naše hra nebyla i nadále ideální, ale naštěstí jsme ve 33. minutě Polyákem srovnali a dostali se do zápasu. Ve druhé půli jsme chtěli přidat a strhnout vedení na naší stranu. Bohužel nám to však narušilo nucené střídání zraněného stopera Kranthoveho. Musel ho tak zaskočit, ve středové řadě velmi dobře hrající, Polyák. Jak jsem už říkal, kluci to díky své bojovnosti nějakým způsobem zvládli a čtvrt hodiny před koncem jsme Králíčkem dali branku. Soupeř nás poté zatlačil, kopal spoustu standardních situací a rohů. My jsme to však ubojovali, takže jsme za vítězství velmi šťastní. Navíc jsme aspoň tentokrát získali body, které jsme měli získat již před týdnem na Bohemians.“