FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Znojmo 6:0
28.10.2014

Pohár FAČR: Slovan deklasoval Znojmo 6:0, všechny branky padly v prvním poločase

Lukáš Michalík
LIBEREC - Úterní odpoledne patřilo na stadionu U Nisy domácímu poháru FAČR. Naši fotbalisté v osmifinále této soutěže přivítali moravské Znojmo, účastníka Fotbalové národní ligy a svého soupeře rozstříleli šesti brankami. Naši fotbalisté tak jednou nohou vykročili za postupem do čtvrtfinále.
Pohár, 4. kolo, úterý 28.10.2014, 16:00, U Nisy
6:0
(6:0)
1. SC Znojmo FK1. SC Znojmo FK
FC Slovan Liberec: Hroššo - Mudra, Pimpara, Pokorný, Fleišman - Obročník, Pavelka (58. Jarolím) - Delarge (64. Hadaščok), Ďubek, Frýdek - Šural (74. Soungole).
1. SC Znojmo FK: Andrejko - Hříbek, Odehnal, Buchta, Helísek - Stáňa (55. Kirschner), Lacko, Okleštěk - Kovačič (46. Yilmaz), Pázler, Ledecký (79. Hudec).
Branky: 12. a 29. Frýdek, 7. a 45. Šural, 32. Pavelka, 42. Fleišman z pen., ŽK: 24. Ledecký, 36. Okleštěk, 42. Stáňa, Rozhodčí: Jech - Urban, Kotalík.
Diváci: 1250

Slovan na soupeře hned od první minuty bez ostychu vlétl. Pokorného nákop sklepl Šural hrudí pro Pavelku, který z prvního dotyku vysunul Delarge. Konžský křídelník postupoval sám na Andrejka, ale jeho křižná střela placírkou skončila vedle. V 7. minutě se už Slovákovi svěřenci mohli radovat. Delarge po ztrátě balónu příkladně zabojoval, získal jej zpět a posunul Ďubekovi. Slovenský záložník nezištnou uličkou vyslal do úniku Josefa Šurala, který míč jen lehounce podebral a s přehledem otevřel skóre.

Naši hráči se jednobrankovým náskokem neuspokojili a o pět minut později zasadili soupeři další úder. Rozhozenou obranu Znojma tentokráte překvapil kolmicí Pavelka, který si všiml rozběhnutého Martina Frýdka a levý záložník našeho týmu razantní střelou na vzdálenější tyč zvýšil na 2:0. Po dvaceti minutách hry se po přiťuknutí od Pavelky opřel do skákavého balónu Ďubek, jeho pokus ale skončil nad brankou.

Za hosty jako první výrazněji zahrozil Pázler, který se prodral do zakončení po centru z levé strany. Mířil však do středu brány, kde stál připravený gólman Hroššo. Ve 29. minutě propadl míč po centru z pravé strany až na zadní tyč k Martinu Frýdkovi, který využil zmatků v pokutovém území Znojma a levačkou propálil Andrejka podruhé. Neuběhlo ani pět minut a na ukazateli skóre svítil rozdíl čtyř branek. Dlouhou přihrávku z hloubi pole a následnou chybu hostujícího brankáře využil David Pavelka, jenž bez problému zakončil do prázdné svatyně.

Další povedenou akci započal Šural přihrávkou na Pavelku, který se ve vápně zbavil bránícího protihráče a přihrávkou přeš šíři vápna vytvořil ideální pozici Mudrovi, jeho ránu ale stačil gólman Andrejko vyrazit. Akce ovšem pokračovala a vyústila nedovoleným zákrokem na Frýdka, po němž rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. Odpovědnost na sebe vzal jako správný kapitán Jiří Fleišman a s ledovým klidem přidal pátý gól. Málo vídanou kanonádu završil v úvodní pětačtyřicetiminutovce opět Josef Šural, který zásluhou své dravosti a důrazu přetavil Mudrův centr zprava v šestý zásah Slovanu.

Nechybělo mnoho a jak skončil poločas první, stejně mohlo začít také druhé dějství. Šural zpětnou přihrávkou oslovil Pavelku, který měl dostatek času na kvalitní zakončení, tentokrát ale liberecký záložník netrefil ideálně. Tempo hry se poté na několik minut zmírnilo, až po šedesáti minutách znovu zahrozili domácí. Delarge si narazil se spoluhráčem a do pokutového území vyslal střílený centr, s nímž měl Andrejko velké problémy, stejně jako s dobíhajícím Šuralem.

V 69. minutě o sobě dali vědět také hosté ze Znojma. Pázler se z dobrých pětatřiceti metrů opřel do balónu, rána nabrala potřebnou faleš a zastavila ji až pravá tyč Hroššovy branky. Slovan odpověděl akcí Fleišmana, po jehož zpětné pobídce nepřesně pálil střídající Hadaščok. Další kombinaci hráčů v modrobílém zakončoval Ďubek, ale ani on prostor branky netrefil.

Druhý poločas nebyl ani zdaleka tak hektický jako ten první, naši hráči v poklidu kontrolovali průběh hry a za týden tak vyrazí na Moravu s náskokem šesti branek.

Oldřich Machala (trenér SC Znojmo FK): Z naší strany to byla úplná tragédie, hlavně přístup v prvním poločase. Máme v týmu několik hráčů, kteří už první ligu zažili, ale s takovýmto přístupem, nasazením a agresivitou si myslím, že to daleko nedotáhneme. Liberec nás přejel úplně ve všem. Upozorňovali jsme hráče na jejich krajní hráče, speciálně na Fleišmana a čtyři góly pak padly po akcích z levé strany. Musím říct, že jsem hrozně zklamaný, hlavně z toho prvního poločasu, protože ten byl z naší strany tragický. Za to se musím omluvit našem fanouškům, takhle jsem si to vůbec nepředstavoval.

Samuel Slovák (trenér FC Slovan Liberec): Jsem rád, že jsme předvedli dobrý fotbal a nějakým způsobem se odvděčili lidem co přišli. Těší mě, že zápas skončil takovýmto výsledkem, první poločas byl z naší strany excelentní, byli jsme velice efektivní a hráli velmi pěkně. Jsem rád, že jsme dali šest gólů a vytvořili si dobrou výchozí pozici před odvetou.