FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Teplice - FCSL 0:4
27.11.2022

Postup v poháru slaví i Slovaňačky! Do čtvrtfinále je posunula výhra v Teplicích

Teplice/Liberec – Stejně jako mužskému A-týmu se v poháru dařilo také ženám. Slovaňačky si pohodlně poradily s Teplicemi v poměru 4:0, během utkání na hřišti dominovaly. Na dohrávky dvou střetnutí 3. kola se ještě čeká, pak bude známa kompletní osmička postupujících.
Pohár FAČR, 3. kolo, sobota 26.11.2022, 13:00
FK Teplice FK Teplice
0:4
(0:3)
FK Teplice: Pilná – Kožarská, Hoffmannová, Rezková, Bolfíková – Němcová, Neumanová, Perková – Šulcová, Kadlečková, Sluková
FC Slovan Liberec: Zuchová – Buryánová (46. Huvarová), Dinh Thanová (73. Svobodová, Sováková, Šušolová, Košíková (73. Jakimičová), Kantarská, Mastníková, Bužková (37. Černá), Antalová, Pouvová
Branky: 17. Dinh Thanová, 17. Dinh Thanová, 26. Antalová, 55. Černá. Rozhodčí: Machová – Plátková, Strnadová. ŽK: 35. Neumanová (TEP). Diváci: 20.

Slovaňačky zvládly utkání 3. kola poháru na výbornou a nepřipustily žádné komplikace. Během sedmnácté minuty se hned dvakrát prosadila Kim Dinh Thanová, která postrčila svůj tým do komfortního vedení.

To navíc jen o něco málo později navýšila třetí přesnou trefou Lucia Antalová. Naše mužstvo dobře eliminovalo útočné teplické snahy a v průběhu utkání soupeře nepustilo do žádné větší brankové příležitosti. Čtvrtý gól přidala v 55. minutě Tereza Černá. Další šance zůstaly nevyužity.

Výhra 4:0 tak znamená postup mezi nejlepší osmičku poháru, úlohu favoritů zvládla většina prvoligových týmů. Radovaly se Sparta, Slavia, Slovácko, Hradec Králové i Baník Ostrava. Rozhodnuto prozatím není o osudech utkání Prague Raptors – Viktoria Plzeň a Líšeň – Lokomotiva Brno, které se teprve hrát budou.

Petr Myslivec (FC Slovan Liberec): „Potvrdili jsme roli favoritů, Teplice jsme během celého utkání nepustili do vážnější šance. Sami jsme dali po pěkných akcích čtyři branky, mohlo jich být ale ještě víc. Rozdíl mezi dnešními soupeři byl jednoznačný.“