FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - FC Amkar Perm 3:1
03.02.2012

Příprava: FC Slovan Liberec vs. FC Amkar Perm 3:1 (0:1)

Klub
Kypr - Hráči Liberce porazili ve druhém přípravném střetnutí na Kypru ruský Amkar Perm. V utkání přitom prakticky od začátku prohrávali. Skvělým závěrem Slovan otočil vývoj utkání ve svůj prospěch a zvítězil 3:1.
přát., pátek 3.2.2012, 14:00, KYPR
3:1
(0:1)
FC Amkar PermFC Amkar Perm
FC Slovan Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Kelić, Fleišman - Šural (46. Bosančić), Vácha, Janů, Štajner (75. Musiol), Breznaník (75. Liška) - Rabušic (46. Hadaščok).
FC Amkar Perm: Tkachev – Molodtsov, Smirnov, Mijucckovic, Grishin – Mijich, Vasiljev, Garashchenkov, Blazich – Gerus, Dijalovich.
Branky: 54. Hadaščok, 88. Musiol, 90. Janů - 4. z pen. Gerus.

Utkání začalo ve vysokém tempu. Oba týmy začaly hodně aktivně a ofenzivně. Ve čtvrté minutě fauloval hráč Liberce, podle rozhodčího ve vápně, pronikajícího útočníka. Nařízený pokutový kop bezpečně proměnil Gerus - 0:1.

Slovan pocítil v následných minutách nekompromisnost ruského fotbalu. Snažil se o technický fotbal, soupeř ale vždy tvrdě zasáhl.

V desáté minutě se do dobré šance dostával Šural, těsně před zakončením se k němu ale přihnal soupeř a uklidil míč na roh. Ten Perm ubránil.

Za tři minuty předvedl soupeř rychlou akci, obrana Liberce centr do vápna odvrátila. O další minutu později se situace opakovala. Gebre Selassie vyhrál hlavičkový souboj, založil protiútok, který ale kousek za půlku nekompromisním zákrokem soupeř zastavil.

Ve 20. minutě to vypadalo na Šuralovu šanci, k zakončení se ale opět nedostal. Touto akcí odstartoval trvalejší tlak Liberce.

Ve 21. minutě poslal Rabušic míč na Breznaníka, který adresoval Váchovi, jehož přihrávku ale před volným Rabušicem obrana odvrátila. O dvě minuty později předvedl Vácha krásnou individuální akci. Vystihl rozehrávku, obešel tři protihráče a dostal se až před brankáře. Ten šťastným zákrokem jeho střelu vyrazil.

Ve 25. minutě přihrál Janů na Rabušice, posledně jmenovaný poslal do strany na Štajnera, jehož centr našel na zadní tyči Šurala. Jeho gólový skluz ale zázračně vyrazil brankář Permu.

Po půlhodině hry kopal soupeř standardní situaci, kterou vyřešil hlavičkující Nezmar. O dvě minuty později zasahoval Gebre Selassie, který odkopl míč do zámezí i se soupeřem.

Ve 37. minutě centroval do vápna Vácha, soupeř odvrátil na rohový kop. Po jeho rozehrání byl v nadějné pozici ve výskoku Kelić, těsně před ním ale soupeř míč tečoval a ubránil se. O minutu později střílel Štajner, brankář byl připraven.

Ve 40. minutě doběhl Breznaník u brankové čáry přetažený centr, vrátil na Štajnera, který uvolnil Váchu. Do jeho střely z deseti metrů obětavě skočil obránce a míč srazil.

Ve 45. minutě vystihl Vácha opět rozehrávku, uvolnil Breznaníka, kterému střela z dobré pozice vůbec nesedla. Poločas skončil za stavu 0:1.

Ve 47. minutě zkoušel své střelecké štěstí střídající Bosančić, který ze 16 metrů střílel těsně vedle. O minutu později šel do brejku Fleišman, chvíli pro střelu ale prováhal a o míč přišel.

V 50. minutě střílel Vácha nad branku z dobrých 25 metrů. O tři minuty zahrával Štajner standardní situaci, obrana odvrátila k Janů, který střílel z voleje nad branku.

V 54. minutě vykreslil Vácha krásnou českou uličku, našel rozeběhnutého Gebre Selassieho, který šel sám na brankáře ale neprostřelil ho. V též minutě vybojovali hráči Liberce míč, Bosančić odcentroval do vápna, kde se hlavičkou prosadil Hadaščok - 1:1.

V dalších minutách se hrálo především mezi vápny. Oba týmy hrály tvrdě, na straně Slovanu to byl především Vácha, kdo si dokázal sjednat pořádek ve středu hřiště a takzvaně "tvrdil muziku".

V 62. minutě šel Breznaník po pravé straně do brejku, obrana odvrátila. Dvě minuty nato vystihl Bosančić malou domů, brankář mu ale skokem pod nohy ukradl míč z nohy.

V 70. minutě kopal Štajner přímý kop, brankář si ale pro centr došel. A založil rychlou akci, kterou zastavil až Fleišman, který hlavou uklidil míč do náručí Bičíka.

O tři minuty později musel předvést své kvality Bičík, který likvidoval střelu z patnácti metrů. Dobře umístěnou střelu na zadní tyč brankář Liberce za svá záda nepustil.

V 81. minutě uvolnil Janů Hadaščoka, brankář Permu ale včas vyběhl a míč mu skokem pod nohy ve velké šanci sebral.

V 85. minutě předvedl Slovan krásnou akci. Liška přihrál na Musiola, který sklepl míč zpět na vápno na Váchu. Jeho rána trefila jen brankáře. O minutu později vyzval k dalšímu pokusu Váchu Bosančić, záložník Slovanu tentokrát mířil nad branku.

V závěru zápasu se Slovan usadil před brankou soupeře, který jen odkopával míč. V 88. minutě se dostal za obranu Hadaščok a brankář jej ve vápně fauloval. Nařízený pokutový kop si postavil Musiol. Brankář jeho záměr vystihl, ale míč jen tečoval pod břevno - 2:1.

Tlak Slovanu pokračoval. V 89. minutě krásně centroval Bosančić, Musiol hlavou těsně minul šibenici.

V 90. minutě vybojoval Gebre Selassie míč u rohového praporku, jeho střílený centr do vápna zužitkoval tečí Tomáš Janů - 3:1. Stejným výsledkem utkání i skončilo.