FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Dněpropetrovsk 1:4
03.02.2008

Příprava: FC Slovan Liberec vs. FC Dnipro Dněpropetrovsk 1:4 (1:2)

Ukrajinský tým FC Dnipro Dněpropetrovsk uštědřil našim hráčům lekci. Nezmarovým gólem jsme šli sice brzy do vedení, soupeř se ale nadechl k velkému náporu a utkání otočil ve své výrazné vítězství. Po skončení utkání opustil naší výpravu Bořek Dočkal a Jan Polák, kteří si budou plnit reprezentační povinnosti.
přát., neděle 3.2.2008
1:4
(1:2)
FC Dněpr DněpropetrovskFC Dněpr Dněpropetrovsk
FC Slovan Liberec: Zlámal - Šinglár (60. Hudson), Holeňák, Košťál, Janů - Dočkal (46. Dohnálek), Bílek, Dort (81. Bejbl), Papoušek (81. Liška) - Nezmar (60. Rob. Dejmek), Radzinevičius.
Branky: 1. Nezmar - 21. Rotan, 32. a 60. Vorobej, 49. Nazarenko (p).

Utkání začalo za krásného počasí. Nebe bylo bez mraku, vítr nefoukal. Za to řádný, až uragánový úvod předvedli naši hráči. Radzinevičius hned po výkopu upaloval k brance soupeře. Byl z toho rohový kop. Ten soupeř před Košťálem odvrátil zpět k Papouškovi, jeho reparát přistál přesně na hlavě Nezmara, který otevřel skóre - 1:0.

Ve 3. minutě napřáhl z dálky Papoušek, jeho rána šla ale těsně nad. O minut později kopal standardku náš soupeř, Dort ale míč odvrátil. V 7. minutě si přímý kop postavil opět Papoušek, brankář soupeře ale jeho pokus zlikvidoval. V 10. minutě kopal Dněpropetrovsk dva rohy za sebou. Oba pokusy naši hráči ubránili.

Ve 13. minutě předvedl Dněpropetrovsk rychlý brejk, v poslední chvíli zabránil dobré šanci Košťál, který balon ukopl na roh. I ten jsme ubránili. Hra má spád, oba týmy se snaží o rychlou a jednoduchou kombinaci. Brankáři si rozhodně na málo práce nemohli stěžovat.

V 16. minutě střílel Radzinevičius, brankář balon vyrazil. K balonu se ještě dostal Nezmar, jeho dorážka ale pro ofsajd neplatila. Ve 20. minutě střílel soupeřův hráč těsně mimo naší šibenici.

Soupeř byl v těchto minutách aktivnější a také se dočkal vyrovnání. Ve 21. minutě přilétl z pravé strany centr do našeho vápna, jeden z hráčů balon prodloužil na zadní tyč kde záložník Rotan nekompromisně prostřelil Zlámala - 1:1.

O dvě minuty později centroval do vápna Janů, Dort ale hlavou brankáře nepřekonal. Po chvíli hledal Nezmar chytrou přihrávkou Radzinevičiuse, těsně před ním ale soupeř ukopl balon na roh. Po něm vznikl před brankou slušný závar, brankou ale neskončil.

Ve 28. minutě zastavil Košťál další nebezpečný brejk soupeře. Ve 30. minutě šel z půlky sám na brankáře Papoušek. Obránci jej stíhali a tak se už ve vápně rozhodl pro střelu, která šla těsně vedle branky.

Nedáš, dostaneš! To se potvrdilo i nyní. Ve 32. minutě předvedl Dněpropetrovsk parádní brejk, který zakončil centr z pravé strany a gólová střela Vorobeje - 1:2.

Ve 35. minutě kopali naši hráči roh. Nic z něj ale nebylo. Poté se ukrajinští hráči usadili před naším vápnem a několik minut nás vůbec nepustili ven. Jejich tlak ukončil až razantním odkopem Janů. Následně prošel středem hřiště Dort, uvolnil Papouška který svou dělovkou doslova složil jednoho z obránců.

Ve 42. minutě kopal Dočkal přímý kop z pravé strany. Jeho přetažený centr našel opět aktivního Papouška, jehož střílenou přihrávku ale soupeř odvrátil. Poločas se dohrál ve vysokém tempu.

Ve 47. minutě dvojice Dort, Radzinevičius motala hlavu obraně. Jeden ze stoperů ale důrazným odkopem naší akci zastavil. Z rohu jsme však nic nevytěžili.

Ve 49. minutě se opět měnilo skóre. Po jednom ze soubojů v našem vápně rozhodčí nařídil penaltu, kterou Nazarenko s přehledem proměnil - 1:3.

V 53. minutě centroval do vápna Papoušek. V obdobném souboji jako před penaltou byl stažen Nezmar a rozhodčí i tentokrát nařídil pokutový kop. Postavil se k němu Dort, tentokrát ale branku netrefil.

V 56. minutě uvolnil Janů Papouška, jeho centr obrana srazila na roh, ze kterého jsme nic nevytěžili. V 60. minutě kombinoval soupeř před naším vápnem. Centr z pravé strany našel přesně volného Vorobeje, který z 10 metrů nekompromisně zavěsil - 1:4.

V 68. minutě poslal Papoušek centr do vápna, Dejmek se dokázal prosadit k hlavičce, mířil ale mimo. O dvě minuty později byl faulován Dejmek. papoušek ze 30 metrů napálil pravou nohou zeď, míč se k němu ale odrazil zpět a Papoušek dokázal, že nemá problém ani s levou nohou. I tuto ránu ale obrana zblokovala.

Aktivní Papoušek hledal v 72. minutě přihrávkou Dorta, těsně před ním ale zasáhl brankář soupeře. V 80. minutě předvedl soupeř slušný závar v našem vápně. Ukončil jej až Dort, který balon vyvezl do bezpečné vzdálenosti od naší branky.

V 82. minutě centroval Liška na Hudsona, ten ale střílel nad. V 85. minutě utíkal k brance soupeře Hudson, obrana jej zastavila faulem. Přímý kop rozehrál Janů, obrana soupeře ale míč odvrátila na roh.

V posledních minutách utkání vyvinuli naši hráči velký tlak, ten ale nebyl korunován gólem. Nejblíž k němu měl v 89. minutě Košťál, který po rohovém kopu Janů opřel míč nohou o břevno. Na stavu se už nic nezměnilo, naši hráči prohráli o tři branky.