FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - FC Midtjylland 2:1
05.02.2014

Příprava: FC Slovan Liberec vs. FC Midtjylland 2:1 (1:0) + video

Naši hráči zvládli úvodní utkání Atlantic Cupu, když po gólech Budnika a Luckassena porazil lídra dánské ligy FC Midtjylland.
Portugalsko, středa 5.2.2014, 20:45
2:1
(1:0)
FC MidtjyllandFC Midtjylland
FC Slovan Liberec: Hroššo - Coufal, Kováč (77. Karišik), Rajnoch (77. Pimpara), Frýdek - Pavelka (83. Obročník), Rybalka (46. Sackey) - Šural (60. Kolár), Jarolím, Luckassen (83. Douglas) - Budnik (46. Ndiaye)
Branky: 33. Budnik, 59. Luckassen - 74. Remer Rozhodčí: Carlos Espadinha

Naši fotbalisté nastoupili k prvnímu přípravnému duelu v Portugalsku. V sestavě, kterou poslal na trávník Jaroslav Šilhavý, byl krom útočníka Budnika i testovaný Luckassen.

Hned v úvodu se dvakrát dostal do zajímavé pozice Rybalka. V 1. minutě mu střeleckou pozici připravil Šural, Rybalka pálil pohotově, ale těsně vedle. O pár vteřin později vystihl liknavou rozehrávku dánských hráčů Budnik a dostal obránce do úzkých. Ten míč jen vypíchl před vápno přímo proti noze našeho ukrajinského středopolaře. Z nějakých dvaceti metrů ale Rybalka nestřílel nebezpečně.

Slovan byl v úvodu zápasu lepším týmem. Častěji držel míč na kopačkách, hrálo se především na půlce dánského týmu, ale v bezpečné vzdálenosti od branky. Další nebezpečnou situaci tak přinesla až 15. minuta, kdy se po Šuralově přiťuknutí k pohotové střele ve vápně dostal Jarolím. Brankář Lössl ale míč vyrazil a střela z druhé vlny jednoho z našich hráčů už nebyla nebezpečná.

Ve 21. minutě předvedl náš tým krásnou rychlou akci. Jarolím skvělou přihrávkou nastartoval na pravé straně rychlé nohy Coufala. Ten si naběhl za obranu a přesným centrem našel na přední tyči Rybalku, jehož střelu ale zastavila tyč branky našeho soupeře! O minutu později poprvé zahrozil Midtjylland. Poulsenova střela z šestnácti metrů ale mířila nad Hroššovu svatyni.

Ve 33. minutě se Slovan dočkal zaslouženého vedení. Naše akce se tentokrát zrodila na levé straně hřiště. Po vhazování se k míči dostal Luckassen, posunul míč na Jarolíma, který na vápně sklepl na Šurala. Jeho střelu tečoval zády obránce a balon zastavila tyč, od ní se ale odrazil do prostoru, kam nabíhal Budnik a nebylo pro něj složité otevřít skóre - 1:0. V první půli Slovan předvedl dobrý výkon a zaslouženě odcházel do kabin s gólovým náskokem.

Do druhé půle udělali liberečtí trenéři dvě změny. Místo Rybalky nastoupil Sackey. Ze hřiště odešel i Budnik, na jehož místo v útoku se posunul Luckassen. Do zálohy pak přišel Mustafa. V úvodu druhého dějství neměla hra takový spád jako v první půli. Dánové hru vyrovnali a míč se pohyboval především mezi vápny.

V 59. minutě se blýskl testovaný Luckassen. Vystihl zaváhání dánského obránce, míč si zoracoval na prsa a šel sám na brankáře, kterého chladnokrevně prostřelil - 2:0.

Naši hráči měli utkání pevně v rukou a v poklidu kombinovali daleko od vlastní branky. Až v 74. minutě přišla z čistého nebe komplikace. Naše defenziva vyrobila hrubku, ve které měl výrazně prsty i brankář Hroššo. Jeho odkop zachytil asi třicet metrů od branky soupeřův hráč, vrátil míč rychle před naše vápno, kde byl u míče dřív Remer než náš brankář. Obhodil ho a snížil na 2:1.

O minutu později mohlo být vyrovnáno. Hlavička dánského hráče z deseti metrů mířila ale přesně do středu branky, kde byl připravený Hroššo. V závěru utkání se Midtjylland pokusil o závěrečný tlak, krom jednoho závaru si ale nebezpečnou situaci nevytvořil. Slovan své první utkání v Portugalsku zaslouženě vyhrál.