FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Gyeongnam 1:2
30.01.2008

Příprava: FC Slovan Liberec vs. Gyeongnam FC 1:2 (1:0)

Úvodní utkání herního soustředění na Kypru naši hráči nezvládli. Trenéři poslali do zápasu dvě různé sestavy. Ta první "svůj" poločas vyhrála, ta druhá naopak neuspěla. Utkání se hrálo v silném větru.
přát., středa 30.1.2008
1:2
(1:0)
FC Gyeongnam (Již. Kor.)FC Gyeongnam (Již. Kor.)
FC Slovan Liberec: I. půle: Hauzr - Šinglár, Holeňák, Polák, Janů - Dočkal, Bejbl, Vlasko, Papoušek - Nezmar, Robin Dejmek.

II. půle: Uvarenko - Matula, Košťál, Radek Dejmek, Liška - Hudson, Dort, Bílek, Dohnálek - Radzinevičius, Smetana.
Branka Liberce: 34. Vlasko.

Naši hráči se poprvé představili v modrých dresech. Hned úvod zápasu signalizoval, že bychom mohli mít navrch. Robin Dejmek využil zaváhání soupeře, vybojoval míč ale místo střely z dobré pozice přihrával. Akce tak úspěchem neskončila.

V 8. minutě kopal z pravé strany přímý kop Dočkal. K balonu se dostal Papoušek ale střela mu vůbec nesedla. Míč se však k němu dostal znovu a Papoušek měl tak šanci na reparát. Brankář soupeře byl ale proti.

Ve 14. minutě poprvé zahrozil soupeř. Jeho kapitán kopal přímý kop, Hauzr se ale zaskočit nenechal a míč chytil. O chvíli později kopali naši hráči tři rohy za sebou, ani z jednoho ale branku vážněji neohrozili. Ve 21. minutě letěl nepříjemný centr do našeho vápna, Šinglár raději balon uklidil na roh. Při odkopu ale jen těsně přestřelil naší branku.

Ve 34. minutě dostal Nezmar dlouhý balon do běhu. Ve vápně si odstavil obránce a z voleje opřel balon o břevno! Odražený míč získal Robin Dejmek, který přihrál zpět na rozeběhnutého Vlaska. Jeho pumelenice byla k nezastavení - 1:0.

Největší šanci první půle měl náš soupeř ve 44. minutě. Pravý záložník ale v dobré pozici střílel kousek nad naší branku.

Do druhé půle poslal náš trenér zcela jinou sestavu. A na hře se to bohužel výrazně projevilo. Nutno ale dodat, že zatím co první poločas hráli naši po větru, tu druhou dřeli proti větru.

Ve 46. minutě to ještě nevypadalo, že by se obraz hry měl nějak měnit. Bílek vybojoval balon v rohu hřiště, zpětnou přihrávkou našel Radzinevičiuse, jehož střelu ale obrana zblokovala.

Podobně důrazná bohužel nebyla naše obrana ve 49. minutě. Po sérii chyb se balon stále potuloval naším vápnem. Jeden z našich hráčů pak v nepřehledné situaci fauloval a rozhodčí nařídil pokutový kop. Kapitán soupeře jej bezpečně proměnil - 1:1.

V 52. minutě centroval do vápna soupeře Liška. Dort si balon zpracoval a posunul jej na Smetanu. Ten ale balon promáchl. To byla na dlouhé minuty naše poslední návštěva před brankou soupeře. Lepšící se soupeř a sílící vítr nás přišpendlili před vlastní vápno. I prudký odkop našich fotbalistů končil tak deset metrů za vápnem a tlak soupeře sílil.

Korunu našemu trápení před vlastním vápnem dala 61. minuta, kdy soupeř kopal roh. Z části šikovnost exekutora, z části vítr způsobili, že centr z rohového kopu zaplul ke vzdálenější tyči naší branky - 1:2. Nad gólem přímo z rohu pak Uvarenko ještě hodnou chvíli kroutil nechápavě hlavou.

V 63. minutě uchránil Uvarenko náš tým od dalšího gólu, když zlikvidoval střelu zhruba z deseti metrů. O dvě minuty později nám hrozilo další nebezpečí. Za malou domů nařídil rozhodčí nepřímý kop, který soupeř rozehrával z malého vápna. Hradbu našich těl ale neprostřelil.

V 77. minutě centroval do vápna soupeře Dohnálek, Smetana se ale gólově neprosadil. V úplném závěru pak ještě mohl vyrovnat Dohnálek. Jeho technickou střelu ale brankář vytáhl na roh.