FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Omán 2:1
17.07.2006

Příprava: FC Slovan Liberec vs. Omán 2:1 (0:1)

Naši fotbalisté sehráli dnes v rámci rakouského soustředění zápas s reprezentací Ománu. S exotickým soupeřem prohráli první poločas, ale po změně stran utkání otočili. Hned po zápase vyrazil náš A-tým zpět do Liberce.
přát., pondělí 17.7.2006
2:1
(0:1)
OmánOmán
FC Slovan Liberec: Hauzr - Šinglár, Zápotočný, Košťál, Janů - Frejlach, Bílek (46. Hamouz), Hodúr (83. Rehák), Pudil (65. Liška) - Dort (67. Radzinevičius), Holenda (55. Hochmeister).
Branky Liberce: 72. Radzinevičius, 87. Liška.

Zápas začal s mírným pětiminutovým zpožděním, fotbalisté našeho áčka vyběhli na trávním v bílých dresech, hráči Ománu v červených. Slovan si vytvořil územní převahu a první velkou šanci měl už ve 4. minutě. Po Hauzrově dlouhém odkopu odclonil Holenda obránce, a poté vypálil tvrdě ze 16 metrů Pudil. Jehou ránu vyrazil gólman na roh. Po dalším rohovém kopu vystřelil nad Frejlach.

Ve 12. minutě střílel zleva opět Pudil, jeho pokus srazil obránce k Dortovi, který vystřelil z voleje a gólman vyrazil míč na roh. O minutu později přišla krásná akce: Frejlach centroval zprava na Hodúra, jehož hlavička z 8 metrů skončila těsně vedle.

Ve 20. minutě zahrozil soupeř. Trestný kop z 25 metrů však Hauzr bezpečně chytil. Ve 22. minutě mířil Holenda po rohovém kopu Frejlacha jen těsně vedle.

Ve 27. minutě dobře vystřelil z 25 metrů Hodúr, brankář Ománu se starostmi vytlačil balón na rohový kop, ani po něm zatím gól nepadl. Ve 35. minutě si Dort na pravé straně pohrál s obranou, ale jeho centr se poté ke spoluhráčům nedostal.

Náš tým hrál v této fázi hry do plné obrany, čehož hráči Ománu využili k rychlému brejku. Ve 38. minutě po chytré přesné přihrávce za naši obranu běžel ománský fotbalista z půlky hřiště sám na Hauzra a své sólo proměnil - 0:1.

Ještě v téže minutě mířil Pudil z velkého vápna opět jen vedle a ve 44. minutě hlavičkoval Holenda po Pudilově centru nad branku. Fotbalisté Ománu hráli v prvním poločase disciplinovaně, našim hráčům dávali minimum prostoru. Ti si přesto vypracovali řadu šancí, ale v koncovce se zatím nedařilo.

Do druhého poločasu udělal kouč Lavička jednu změnu - Bílka vystřídal Hamouz, který se postavil na pravou stranu zálohy a Frejlach se posunul do středu. V 51. minutě vystřelil nebezpečně z úhlu Šinglár, gólman míč nadvakrát kryl.

V 55. minutě nahradil Holendu Hochmeister, který na místě stopera vystřídal Zápotočného a ten se vysunul k Dortovi do útoku. Po hodině hry poslal náš kapitán Zápotočný z téměř 30 metrů míč z trestného kopu vedle branky. V 67. minutě přiklepl Dort Hodúrovi a jeho pokus z 16 metrů šel těsně vedle. O dvě minuty později podobně připravil Hodúrovi míč střídající Radzinevičius, střelu gólman zneškodnil.

V 72. minutě je vyrovnáno. Radzinevičius vybojoval v pokutovém území balón, narazil si ho se Zápotočným a z 10 metrů z levé strany prostřelil brankáře - 1:1. O minutu později střelu Radzinevičiuse zprava gólman kryl. V 78. minutě opět střílel tentýž hráč střílel, ale obranu neprostřelil. V 80. minutě po centru Zápotočného a odraženém míči pohotově zakončoval Hamouz, ovšem na malém vápně trefil jen beka Ománu.

Tři minuty před koncem vstřelil náš tým vítězný gól: Frejlach poslal přes Zápotočného padesátimetrový přesný pas na střídajícího Lišku, a ten levačkou z levé strany nedal gólmanovi šanci - 2:1.

Vítězslav Lavička (Liberec): Omán byl soupeřem s odlišným herním stylem, zápas byl pro náš tým velice prospěšný. V utkání jsme měli herní převahu a řadu příležitostí, ale dlouho jsme se nemohli prosadit a soupeř nás v první půli z brejku potrestal. Pak nás stálo hodně sil, abychom zápas otočili. Podařilo se to mimo jiné i zásluhou střídajících hráčů, kteří v závěrečných fázích utkání naši hru oživili. Jsem rád, že jsme v rámci rakouského soustředění konečně skórovali. Produktivita, to je věc, na které musíme ještě zapracovat, ještě to není optimální, víme o tom. Ale vážím si toho, že morálkou a vystupňovaným výkonem ve druhém poločase jsme ten zápas brankově nakonec zvládli.