FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Jihlava 5:3
09.07.2011

Příprava: FC Slovan Liberec vs. Vysočina Jihlava 5:3 (2:1)

Klub
Nymburk - Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého odehráli v Nymburku dvě přípravná utkání. Nejdříve změřil celek Liberce síly s druholigovou Jihlavou, kterou porazil 5:3. V zápase se hattrickem blýskl Rabušic.
přát., sobota 9.7.2011, 10:00, NYMBURK
5:3
(2:1)
FC Vysočina JihlavaFC Vysočina Jihlava
FC Slovan Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Karišik, Kelić, Fleišman - Štajner, Krystan, Bosančić, Breznaník - Rabušic, Šural.
FC Vysočina Jihlava:
1. poločas: Uvarenko – Gabriel, Komárek, Gavrić, Šilinger – Dolejš, Velický, Dort, Krutý – Sedláček, Tecl.
2. poločas: Uvarenko – Kryštůfek, Komárek (55. Fadrný), Filip, Gavrić (55. Cihlář) – R. Demeter, Vacek, Karlík, Kosak (80. Dobrovolný) - Sedláček (55. Bača), Simr.
Branky: 35., 45. a 52. Rabušic, 62. Štajner, 69. Gebre Selassie - 82. a 83. Bača, 33. Dort.
Diváci: 150

Liberec začal utkání vlažně a zápas byl dlouho vyrovnaný. Jihlava měla v úvodní půlhodině dokonce více ze hry, a po zásluze šla do vedení. Ve 33. minutě předvedl parádní provedení přímého kopu Filip Dort. Bičík neměl šanci - 0:1.

Inkasovaná branky náš tým probudila. Hráči přidali na rychlosti, důrazu a především na přesnosti. Výsledkem byla kombinace, kterou ve 35. minutě zakončil gólovou střelou Rabušic - 1:1.

Jihlavští hráči začali mít starosti s ofenzivou Slovanu. Těsně před poločasem strhl vedení na stranu Liberce Rabušic, který se prodral středem obrany a nezastavila jej ani přesila protihráčů - 2:1.

Jihlava do druhé půle výrazně prostřídala. Živěji a čerstvěji ale působil tým Liberce. Brezinského bomba ještě gólem neskončila, převahu Slovanu zúročil až střelec dne Rabušic. Ten se ve vápně s míčem otočil a prostřelil Uvarenka potřetí - 3:1.

Svěřenci trenéra Šilhavého byli při chuti a vypracovávali si další a další šance. To co předvedl Štajner v 62. minutě je důvod, proč lidé chodí na fotbal. Z pravé strany si to Štajner zamířil do středu vápna, prošel kolem několika protihráčů a na vápně chladnokrevně nabral míč na nárt a vysokým lobem přehodil bezmocného brankáře - 4:1.

V 69. minutě naservíroval Breznaník míč před branku, kde měl Gebre Selassie poměrně snadnou pozici - 5:1. Několik dalších šancí Slovan nevyužil. A deset minut před koncem hráči Liberce evidentně polevili v koncentraci. Demeterovo břevno bylo malým varováním. V 82. a 83. minutě upravil výsledek slepenými góly Bača. Slovan vyhrál 5:3.