FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Jagodina - FCSL 0:3
09.02.2010

Příprava: FK Jagodina vs. FC Slovan Liberec 0:3 (0:1)

Naši hráči mají za sebou první přípravné střetnutí na Kypru. Na přírodním trávníku přehráli srbskou Jagodinu, když se o branky postarali Kerić s Frejlachem. Negativem utkání bylo nepříjemné zranění brankáře Zicha, kterým má roztrženou ruku.
přát., úterý 9.2.2010
FK Jagodina (Srb.) FK Jagodina (Srb.)
0:3
(0:1)
FC Slovan Liberec: Zich (69. Hauzr) - Gebre Selassie, Kelić, Holeňák, Janů - Dočkal, Gecov (67. Vácha), Vulin - Frejlach (75. Diviš), Kerić, Bosančić.
Branky: 55. a 76. Kerić, 32. Frejlach.

Na hráčích našeho týmu byl od úvodních minut zápasu vidět hlad po fotbalu. Tréninky na umělém trávníku vystřídal přírodní pažit a to přidala hráčům na elánu.

Srbskému týmu dělalo potíže aktivní napadání našeho týmu. Trenér Petřík vysunul presink hodně vysoko a náš tým tak získával řadu míčů. Šance si vytvářely oba týmy. Tu první opravdu gólovou měla ve 31. minutě Jagodina. Zich své spoluhráče podržel a v zápětí se potvrdila stará známá pravda "nedáš, dostaneš".

Ve 32. minutě zakončil rychlou kombinaci našeho týmu z vápna střílející Frejlach. Brankář soupeře na míč nedosáhl - 0:1. Náš tým tak zužitkoval převahu, kterou do té doby měl. A i v dalších minutách jsme byli aktivnější.

I druhou půli začal lépe náš tým. V 55. minutě nechal vzpomenout na své kanonýrské dovednosti Andrej Kerić - 0:2. Tento gól našeho soupeře trochu nakopl a až do 75. minuty se hrálo častěji před naší brankou. Brankář Zich se dostal do potíží ale až v 68. minutě, kdy mu jeden z našich obránců pouštěl míč a on byl u něj ve stejnou chvíli jako útočník soupeře. Ten se nerozpakoval a do balonu v rukavicích našeho golmana ještě kopnul. Naneštěstí ale trefil Zichovu ruku a roztrhnul mu kůži mezi ukazováčkem a prostředníčkem.

I střídající Hauzr musel prokázat své dovednosti aby udržel čisté konto. Tlak Jagodiny zastavila až 76. minuta, kdy přidal třetí branku opět Kerić - 0:3. Od té doby naši zcela ovládli hru a mohli přidat i další gól. To by ale Divišovu hlavičku nesměla zastavit tyč.