FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Senica - FCSL 1:1
06.07.2013

Příprava: FK Senica vs. FC Slovan Liberec 1:1 (0:0)

Naši hráči odehráli další přípravné střetnutí. Jejich soupeřem byl druhý tým slovenské Corgoň ligy FK Senica. Pro slovenský tým bylo utkání generálkou před začátkem sezóny
přát., sobota 6.7.2013, 19:30
FK Senica FK Senica
1:1
(0:0)
FC Slovan Liberec: Kovář - Kušnír (46. Coufal), Kováč, Kelić, Fleišman - Hušek, Sackey (64. Obročník) - Szabo (46. Mustafa), Pavelka, Delarge (73. Hadaščok) - Rabušic
Branky: 80. Piroska (p) - 76. Rabušic
Diváci: 1000

Za krásného slunného počasí se utkání hrálo na útulném a nádherném stadionu domácího týmu. Do hlediště si našla cestu asi tisícovka fanoušků. Hned ve 2. minutě viděli akci Rabušice, který připravil dobrou pozici pro Delarge. Jeho zakončení se ale nevydařilo. Obdobnou akci předvedli z protiútoku domácí. Jim ale v zakončení zabránil Hušek, který dobře přečetl hru a finální přihrávku vystihl.

V 11. minutě se po Huškově přiťuknutí dostal ke střele Pavelka, brankář Senice ale míč chytil. O několik minut později pálil z úhlu Brazilec ve službách slovenského týmu. Branku ale těsně minul. Ve 20. minutě předveli hezkou akci Rabušic, Pavelka a Szabo. Sérii rychlých narážeček ale nakonec zastavila domácí obrana. Po půlhodině hry předvedl Delarge svou rychlost a třikrát v rozmezí několika minut hezky utekl po pravé straně. První centr zlikvidovala obrana, o ten druhý se postaral brankář. Třetí centr doletěl až k Rabušicovi, který ale mířil z několika málo metrů nepřesně.

Nejhezčí akce první půle přišla ve 35. minutě. Delarge opět utekl svým strážcům, uvolnil Rabušice, který patou z první sklepl na Pavelku. Jeho nádhernou ránu ale brankář s námahou vytěsnil mimo tyče.

V závěru poločasu měli naši hráči převahu. Domácí zahrozili z jednoho nebezpečného brejku, který žlutě zastavil Kelić. Následnou standardku pak zakončil hlavičkou těsně mimo branku jeden z domácích hráčů. Poločas skončil bez branek.

Ve 46. minutě se k zakončení dostal Rabušic, ale neuspěl. V 57. minutě se domácím povedl brejk, který jsme až před vápnem uhasili až pomocí faulu. DOmácí standardku ze 17 metrů pak zastavila naše zeď. Domácí přidali a ve druhé půli měli herní převahu oni. Slovan hrozil z brejků, domácí obrana ale fungovala spolehlivě.

V 66. minutě předvedl hezkou akci po pravé straně bývalý hráč Slovanu Jaroslav Diviš, naše obrana ho ale před vápnem o míč připravila. V 67. minutě pak nastoupila nová posila domácích v Česku dobře známý Lukáš Opiela.

V 73. minutě se do vápna dostal Obročník, domácí ho zastavili ale ve vápně vznikl závar, který jsme bohužel nedokázali zakončit gólem. O minutu později rozeběhl akci Hadaščok, přihrál na Obročníka, který uvolnil Rabušice, jeho střelu obrana srazila na roh.

V 76. minutě rozjel akci Rabušic, předal na Pavelku a nabíhal si do vápna. Pavelka ho dlouhatánským pasem přesně našel a Rabušic si tváří v tvář brankáři věděl rady - 0:1.

Domácí gól zaskočil a Slovan mohl přidal další góly. V 79. minutě napřáhl k technické střele Pavelka a na stadionu to jen zahučelo. Bravurní zákrok brankáře domácí zachránil. Z následného rohu se mohl prosadit zcela osamocený Mustafa. V gólové pozici ale hlavičkoval mimo. A tak přišlo otřepané nedáš, dostaneš. V 80. minutě vlétl do našeho vápna Diviš, po kontaktu s Kovářem se poroučel k zemi a Piroska nařízenou penaltu s přehledem proměnil - 1:1.

V závěru utkání jsme měli slibný brejk, Hadaščok se ale bohužel utopil v kličkách. Těsně před koncem ještě Obročník našel zdařilým centrem Hadaščoka, jeho zakončení ale branku těsně minulo. Zápas tak skončil nerozhodně 1:1.