FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: BW Linz - FCSL 1:1
09.07.2021

První přípravný duel v rakouském Linci skončil remízou 1:1

Liberec / Linz - První přípravný duel v rámci rakouského soustředění sehráli svěřenci trenéra Hoftycha na půdě vítěze druhé rakouské ligy, FC Blau-Weiß Linz. V zápase jsme inkasovali již v sedmé minutě a od té doby se naši hráči hnali za vyrovnáním. Toho dosáhli v 65. minutě po gólu Novotného. Ve vyrovnaném závěru se skóre nezměnilo, remizovali jsme 1:1.
Příp., pátek 9.7.2021, 17:00, Hofmann Personal Stadion Linz
FC Blau Weiß Linz FC Blau Weiß Linz
1:1
(1:0)
FC Blau Weiß Linz:

Schmid – Strauss, Janeczek, Pirki, Michael, Maranda, Koch, Seidl, Malicsek, Dwamena, Gölles

Náhradníci: Gschossmann, Windhager, Mitrovic, Eder, Kostic, Socovka, Borsos

Sestava 1. poločas:

Knobloch - Koscelník, Gebre Selassie, Chaluš, Mikula - Havelka, Purzitidis - Matoušek, Faško, Mészáros - Rondić

Sestava 2. poločas:

Knobloch - Fukala, Lehoczki, Purzitidis , Šulc (81. Kranthove) - Matoušek (68. Bína), Michal, Havelka (77. Polyák), Gembický - Nečas - Novotný

Náhradníci: Vliegen, Pešl - Bína, Diamé, Fukala, Gembický, Kranthove, Lehoczki, Michal, Nečas, Novotný, Pešl, Polyák, Rabušic, Šulc

Branky: 7. Malicsek – 65. Novotný

První velkou šanci utkání bylo možno vidět v páté minutě, kdy se po rohovém kopu dostal k zakončení hlavou Gebre Selassie. Ovšem jeho pokus zvládl domácí brankář zlikvidovat. Krátce poté skvěle prostrčil domácí Seidl míč na rozběhnutého Dwamenu, který následně obešel brankáře Knoblocha. Svou střelou na prázdnou bránu sice trefil pouze tyč, nicméně k dorážce se jako první dostal Philipp Malicsek, a ten už nechyboval. Po inkasované brance vyvíjeli naši hráči solidní tlak na soupeře, avšak vyústil pouze v rohové kopy.

Slovan měl velkou šanci na vyrovnání poté, co přes pravou stranu výtečně vyvezl míč Mészáros. Obešel obránce a nakonec odcentroval na vzdálenější tyč, kde byl připravený Matoušek. Jeho následná hlavička naneštěstí trefila přímo brankáře. Nebezpečnou akci předvedli i hráči na opačné straně hřiště. Uvnitř šestnáctky se k zakončení dostal Malicsek, jehož ránu vychytal pohotovým zákrokem Knobloch. První poločas skončil výsledkem 0:1.

Do druhé půle vstoupil Slovan velmi aktivně, nicméně domácí obrana nás do větších šancí nepouštěla. To neplatilo o výtečně kopnutém rohovém kopu, po němž se k hlavičce dostal Lehoczki. Brankář Schmid míč pohotově vyrazil, i tak se k dorážce dostal Purzitidis, který ovšem neproměnil. Střelecká smůla byla konečně prolomena v 65. minutě. Vše začalo průnikovou přihrávkou na Gembického, který po fantastickém sprintu vyslal výtečnou pozemní přihrávku do vápna. Tam už byl připravený Ondřej Novotný, jenž po střetu s domácím obráncem dopravil míč do brány.

Po vstřelené brance klesl počet vyložených šancí, jednalo se o velmi soubojový fotbal blíže středu hřiště. Hra byla také často přerušována z důvodu faulů. Slovan už ale neměl nijak výraznou převahu, obraz hry se poměrně vyrovnal. Útoky obou celků narážely na dobře připravené obrany, i přesto se však hnaly za vítězstvím. Ovšem nakonec tento duel vítěze nepoznal, skončil remízou 1:1.

Pavel Hoftych (FC Slovan Liberec): „Šli jsme z plného tréninku, včera jsme měli dvě fáze, hráče jsme rozhodně nešetřili. Věděli jsme, že dneska to bude těžší s pohybem. Soupeř byl, nazval bych to slovem „natěšený“. Vloni vyhrál druhou Bundesligu, do první nešel pouze kvůli stadionu. Mají mnoho šikovných hráčů, navíc hráli po dlouhé době na svém stadionu před diváky, kteří nemohli chodit. Takže bylo znát, že si to užívají a chtěli nás za každou cenu porazit. Šli do vedení, my jsme měli v prvním poločase dvě šance. Jednu měl Gebre ze standardky, druhou Matoušek. Branku jsme nedali, respektive gólman nás vychytal. Na druhý poločas jsme prostřídali mnoho hráčů, šlo do hry hodně kluků, kteří získávají zkušenosti. Řekl bych, že jsme vyrovnali zaslouženě. Na šance jsme byli lepší, herně tam bylo samozřejmě spoustu chyb, protože máme hodně nových hráčů, kteří si na sebe teprve zvykají.“