FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Pardubice 4:0
07.04.2022

První utkání nadstavby zvládly liberecké hráčky s přehledem

Nadstavbovou část ligy zahájily ženy letos prvním domácím utkáním na přírodní trávě v Chrastavě proti Pardubicím. Od úvodního hvizdu se jim dařilo plnit roli favoritek a soupeřky nepustily téměř do žádné šance. Potvrdit herní převahu dokázaly hráčky Slovanu hned dvěma góly ke konci prvního poločasu. Dalšími dvěma trefami ve druhé půli poté upravily konečný výsledek na 4:0. Na Velký pátek po reprezentační pauze se ženy střetnou s Plzní, která má v tabulce shodně bodů, a budou tak přímo bojovat o páté místo.
N1, sobota 2.4.2022, 14:00
4:0
(2:0)
FK PardubiceFK Pardubice
FC Slovan Liberec: Pižlová - Dlouhá, Sováková N. (80. Moťovská), Košíková, Černá V. - Kantarská, Šušolová, Buryánová (68. Pouvová) - Černá T. (68. Bohatová), Dinh Thanhová (83. Pribilová), Antalová (80. Brázdová)
Góly: 34. Dlouhá, 45. Černá T., 51. Antalová, 83. Kunáková (vlastní)

VIDEOZÁZNAM Z UTKÁNÍ:

Hodnocení hlavního trenéra Šislera:

"Do prvního utkání nadstavby o sestup jsme s Pardubicemi jsme šli s tím, že musíme zvítězit a ještě zvětšit bodový odstup od soupeře, abychom měli “klid”. Od začátku utkání jsme se snažili soupeře vysoko presovat a útočit ve velkém počtu hráček, čemuž jsme přizpůsobili i rozestavení, v kterém jsme nastoupili vůbec poprvé a myslím si, že to holkám sedlo. Výsledek je celkem jednoznačný a určitě i zasloužený, hlavně jsme moc rádi, že se gólově prosadili všechny tři útočnice, což jim doufejme dodá sebevědomí i do dalších zápasů."