FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Domažlice 3:1
21.04.2012

Rezerva otočila domácí zápas s Domažlicemi a připisuje si tři body

Lukáš Šonský
Liberecký B-tým se takřka po měsíční pauze představil znovu na domácí půdě. V utkání čtyřiadvacátého kola ČFL proti Domažlicím prohrával, ještě do poločasu však dokázal otočit nepříznivý stav a vybojovat cenné vítězství.
24.kolo, sobota 21.4.2012, 14:00
3:1
(2:1)
Jiskra DomažliceJiskra Domažlice
FC Slovan Liberec: Kolář – Bína, Zieris, Pokorný, Karisik – Hadaščok, Krystan, Soběslav, Drobílek (87. Beníšek) – Daniel (66. Suk), Musiol (80. Rybanský).
Jiskra Domažlice: Houdek – Tesař, Mandous, Bauer, Mužík (84. Leitl), Kovařík, Veselý, Bárta, Došlý (66. Bezděk), Jendruščák, Javorský (80. Matas).
Branky: 28. Hadaščok, 36. Drobílek, 65. Krystan – 24. Bauer. ŽK: 0:1. Střely na branku: 8:8. Střely mimo: 8:6. Rozhodčí: Šedivý – Arnošt, Tryzna.
Diváci: 100

Hosté byli v úvodu nebezpečnější. Veselý se protáhl do pokutového území, ale střelou zprava neuspěl. Ve čtyřiadvacáté minutě se již skóre měnilo. Marek Bauer si naskočil na spoluhráčův centr po rohovém kopu a hlavou zaslal balon za brankáře.

Své útočné úsilí posléze zvýšila také liberecká rezerva. Zanedlouho se dočkala vyrovnání, Vojtěch Hadaščok přehodil vyběhnutého Houdka a srovnal na 1:1. V domácím táboře bylo posléze ještě veseleji, Filip Drobílek poslal parádní střelou z pětadvaceti metrů Slovan do vedení.

Druhý poločas nabídl zprvu opatrnou podívanou, o míč se bojovalo převážně ve středu pole. Přesto byli domácí aktivnější, v pětašedesáté minutě se přesně k tyči trefil Jiří Krystan – 3:1.

Slovan již kontroloval hru, svého soupeře před svoji svatyni příliš nepouštěl. Mohl se naopak potřetí radovat, ve slibné šanci byl střídající Rybanský. Z těsné blízkosti ovšem trefil jen brankáře.

Liberečtí tak navázali na kvalitní herní projev z Karlových Varů, odkud si ale přivezli za remízou pouze bod. Příští zápas čeká Petříkovi svěřence ve středu, pod Ještěd přijede Chrudim.

Josef Petřík (FC Slovan Liberec): "Předvedli jsme útočný fotbal, hráli jsme agresivně. Myslím, že jsme měli šance na to, abychom dali klidně i šest, sedm gólů. Soupeře jsme nepouštěli do větších šancí, přesto hrozil hlavně ze standardních situací. Především vysocí hráči. Jsem ale spokojený s výkonem i výsledkem."