FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Brozany - Slovan B 1:0
28.10.2019

Série bez bodu trvá, Béčko padlo v Brozanech gólem z nastavení

Redakce
Brozany/Liberec - Béčku se nepodařilo prolomit nepříznivou sérii porážek ani na půdě posledních Brozan. V obci u Litoměřic naše mužstvo prohrálo 0:1 po gólu v první minutě nastavení.
12.kolo, neděle 27.10.2019, 14:30
SK Sokol Brozany SK Sokol Brozany
1:0
(0:0)
FC Slovan Liberec BFC Slovan Liberec B
SK Sokol Brozany: Lipš – Hovsepyan (58. Výborný), Obrtlík, Ajinovic (46. Chukwuma), Luzin, Hruštinec, Pavlíček, Cibulka (K), Hloušek (83. Tichý), Jakš, Bubeníček (71. Walter)
FC Slovan Liberec B: Hnízdil - Daněk, Fukala, Dvořák, Gembický (85. Šulc) - Michal (80. Šíma), Nešický, Beran - Dordič, Yu, Vrabec
Branka: 90+1. Výborný. ŽK: 47. Cibulka – 67. Nešický, 83. Dordič. Rozhodčí: Švagr – Vyhnanovský, Vokoun. Diváci: 284.

První větší šance zápasu přišla v 19. minutě. Přemysla Lipše v brance Brozan ohrozil křižnou ranou Dominik Gembický, domácí gólman si ale se situací poradil a skluzem poslal míč na rohový kop. O chvíli později se zkoušel prosadit Beran, ale ani jeho pokus za záda Lipše neprošel.

Na konci první půle mohli domácí fotbalisté ztrestat špatnou produktivitu Slovanu dvěma trestnými kopy z bezprostřední vzdálenosti od vápna. V prvním případě odvrátil centr Dordič, ve druhém pálil z dálky Ajinovič. Střela ale postrádala důraz a Hnízdil si s ní poradil.

V 52. minutě se dostal do úniku Vrabec, chytře vyčkal na výběh soupeřova gólmana, ale obehrát ho nedokázal. Lipš sebral libereckému druhému nejlepšímu střelci míč přímo z kopačky. Na druhé straně odpověděl hlavičkou Vít Pavlíček, nicméně mířil pouze nad.

Na druhé straně si další příležitost vytvořil Bojan Dordič, kterého vysunul pěkným pasem Gembický. Srbského záložníka na poslední chvíli připravil o míč Luzin, z následného rohového kopu už žádné ohrožení branky nepřišlo.

Deset minut před koncem vyslal svižnou ránu z úhlu Jakš, míč se otřel o tyč a poskakoval na brankové čáře, než ho jeden z beků odklidil mimo nebezpečné území. Změna skóre se udála až o chvíli později, v probíhajícím nastavení vypálil přesně z přísného přímého kopu střídající Petr Výborný, a Brozany se tak nakonec radovaly ze zisku tří bodů.

Petr Papoušek (FC Slovan Liberec): „Výsledkově jsme zápas, ve kterém jsme měli kolem dvaceti šancí a pološancí nezvládli. Čtyřikrát jsme šli sami na bránu... V 90. minutě rozhodčí vymyslel dva fauly, ze druhého jsme dostali gól a bylo po zápase."