FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovan B - Benátky n.J. 2:0
16.10.2022

Skvěle! Béčko přehrálo dalšího soupeře o nejvyšší příčky, Benátky porazilo 2:0

Liberec – Důležitá výhra. Béčko přehrálo v souboji s dalším vyzyvatelem z nejlepší trojky divize C Benátky nad Jizerou 2:0. Trefili se Jakub Winkler a Jakub Daněk, utkání ale nedohrál Vojtěch Hadaščok, který se vážně zranil.
11.kolo, neděle 16.10.2022, 10:15
FC Slovan Liberec B FC Slovan Liberec B
2:0
(1:0)
SK Benátky nad JizerouSK Benátky nad Jizerou
FC Slovan Liberec B: Pešl – Winkler, Horňáček, Černický, Daněk – Polyák, Lexa (62. Hudák) – Lupoměský (83. Šolc), Málek (83. Kranthove), Juzvak – Hadaščok (67. Valenta)
SK Benátky nad Jizerou: Dědek – Vobořil, Komma (70. Glöckner), Šimeček (81. Holakovský), Borovička, Kopa, Zabilanský (46. Mbah), Macek, Bodlák (57. Boček), Komárek (46. Slicho), Knobloch
Branky: 22. Winkler, 70. Daněk. Rozhodčí: Fišer – Erlebach, Matula. ŽK: 89. Valenta – 45. Knobloch, 45+1. Komma. Neproměněná penalta: 43. Polyák (LIB). Diváci: 100.

Rezervu Slovanu čekal v neděli další z hlavních soupeřů o čelo tabulky Divize skupiny C. Naše mužstvo poprvé skórovalo proti Benátkám nad Jizerou po dvaadvaceti minutách hry, prosadil se Jakub Winkler. Branka domácí uklidnila, od této chvíle měli jasnou převahu. Pojistku mohl přidat už z penalty ve 43. minutě Polyák, ovšem neproměnil.

A tak naše mužstvo kromě ofenzivy muselo až do 70. minuty hlídat i těsný výsledek, gólovou pojistku nakonec přidal Jakub Daněk. Výhra je bohužel vykoupena zraněním Vojtěcha Hadaščoka, který nuceně střídal kvůli zranění.

Slovan díky třem bodům udržel první příčku tabulky a i nadále má čtyřbodový náskok před druhým Hlinskem. Benátky nad Jizerou klesly na třetí pozici, další utkání naše mužstvo odehraje 23. října v Turnově.

Josef Petřík (FC Slovan Liberec): „Prvních dvacet minut v utkání bylo vyrovnaných, kazili jsme hodně přihrávky, nesbírali jsme druhé odražené balony. Od gólu na 1:0 jsme už byli jednoznačně lepší, nevyužili jsme poměrně dost gólových šancí včetně penalty ve 43. minutě. Dokud jsme nezvýšili na 2:0, bylo to vážkách. Druhý gól nás uklidnil, šlo o zcela zasloužené vítězství. Kromě dvou branek jsme si vypracovali minimálně pět šest dalších gólových šancí včetně už zmiňované penalty, soupeř zahrozil z ojedinělé akce po dlouhém autu a z odraženého míče v 77. minutě za stavu 0:2. Bohužel je toto vítězství vykoupené vážným zraněním Vojty Hadaščoka, který má velmi pravděpodobně zlomenou čelist.“