FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Bohemians 1905 1:3
05.03.2023

Slovan doma nestačil na Bohemians, pražskému celku podlehl 1:3

Liberec - Na stadion U Nisy v rámci 22. kola české nejvyšší soupeře přicestovali Bohemians. Ačkoliv byl náš tým v první půli lehce lepší, byl to však soupeř, kdo vstřelil dvě branky. Po změně stran přišel náznak naděje gólem Prebsla, definitivně ovšem rozhodl Matoušek svou druhou brankou. Slovan tak Bohemians podlehl 1:3.
22.kolo, neděle 5.3.2023, 14:00, U Nisy
1:3
(0:2)
Bohemians Praha 1905Bohemians Praha 1905

Vliegen – Plechatý, Prebsl, Pourzitidis (46. Olantunji) – Ndefe (70. Mészáros), Červ (70. Kozák), Valenta, Doumbia (46. Frýdek), Preisler – Rondić, Tupta

Náhradníci: Bačkovský - Frýdek, Ghali, Kozák, Lehoczki, Mészáros, Olantunji, Polyák, Rabušic

Bohemians Praha 1905:

Jedlička – Hůlka, Kadlec, Vondra – Köstl, Jindřišek, Jánoš (58. Beran), Kovařík (70. Dostál)– Drchal (70. Mužík), Prekop (83. Necid), Matoušek (83. Nový)

Náhradníci: Valeš - Beran, Dostál, Hála, Mužík, Necid, Novák, Nový

Branky: 55. Prebsl - 16. Drchal, 45+1. Matoušek, 73. Matoušek

Žluté karty 81. Prebsl, 83. Valenta, 89. Frýdek - 10. Matoušek, 56. Jánoš, 86. Nový

Rozhodčí: Černý – Antoníček, Volf; VAR: Hocek, AVAR: Vodrážka

Diváci: 1432

První velkou šanci utkání měl na kopačkách Rondić v šesté minutě. Centr do vápna výborně sklepl Tupta, avšak zakončení bosenského útočníka pohotově vychytal brankář Jedlička. O chvíli později rozehrával Tupta přímý kop, z poměrně velké vzdálenosti ale opět zapůsobil pražský brankář. Po ztrátě míče Prebslem se soupeř vydal na rychlý protiútok, kde zužitkoval naší mezery v obraně. Na konci akce sehrál důležitou roli Prekop, který naservíroval skvělou přihrávku, i když na hraně ofsajdu, na Václava Drchala, ten se nemýlil a překonal Vliegena.

Náš tým se po obdržené brance aktivně snažil o srovnání skóre. Klokani se i nadále spoléhali především na rychlé protiúdery. Slibně vypadala hlavička Pourzitidise po rohovém kopu Doumbii, avšak Jedlička byl znovu včas připravený. V závěru první půle se síly více vyrovnaly a do postupného útoku se dostával i hostující tým. Mnoho výraznějších šancí ovšem k vidění nebylo. O to více vyčnívala sólo akce Jana Matouška, kterou završil brankou. Výtečně se uvolnil, proběhl přes několik obránců a na závěr nemilosrdně zakončil. Matoušek u nás dlouhou dobu působil, svou branku tak z respektu neslavil. Po první půli tak bylo skóre 0:2.

Po změně stran se snažil trenér Kozel oživit hru dvojitým střídáním. Krátce poté se rozhodl své štěstí vyzkoušet Rondić, brankář Klokanů měl však situaci znovu pod kontrolou. V 54. minutě na něj vyslal Tupta razantní pokus, jenž pouze vyrazil. Naneštěstí pro něj pouze k nohám rozběhnutého Filipa Prebsla, který už míč uklidil mezi tři tyče. Tuptův střelecký apetit ani nadále neustál, krátce po brance prověřil Jedličku další tvrdou ránou z úhlu.

Pasáž následující po vstřelené brance byla opět poměrně vyrovnaná. K vidění bylo mnoho rohových kopů, po jednom z nich se míč odrazil k Janu Matouškovi, který znovu předvedl skvělou individuální akci. Všem utekl, přeběhl celé hřiště a na závěr obešel kličkou brankáře Vliegena a rozvlnil naší síť. Slovan ke konci duelu již neměl příliš sil na zdramatizování vývoje, bylo znát, že dvougólové manko je příliš vysoké. Naopak to byli hosté, kteří měli ještě v nastaveném čase velmi nebezpečný protiútok. Avšak skóre se již neměnilo, Slovan tak podlehl Bohemians 1:3.

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): „Samozřejmě jsem zklamaný, trošku i naštvaný, protože si myslím, že jsme to dneska soupeři hodně usnadnili. Věděli jsme totiž, že jeho síla je v rychlém přechodu do útoku, měl tam i typologické hráče na tento způsob hry. První poločas jsme začali poměrně slušně, měli jsme v něm i první velkou šancí Rondićem. Avšak hráli jsme zkrátka naivně a dovolili jsme soupeři po našich chybách a ztrátách míčů ve středu pole realizovat protiútoky. Naše bránění navíc bylo špatné, tudíž se Bohemka dostala do vedení. Samozřejmě se s tím ještě dalo leccos dělat, ale nastal ten nejhorší možný průběh, protože jsme soupeře nechali odskočit na dvoubrankový rozdíl v poslední minutě první půle. O poločase jsme udělali nějaké změny, vrátili jsme se do zápasu. Ale naší naivitou jsme po rohu dovolili Honzovi Matouškovi sólo přes celé hřiště a odskočení na dvoubrankový rozdíl. V tomto jsme dneska byli horší. A ačkoliv jsme měli možná větší držení míče a asi i větší počet zakončení, tak soupeř vyhrál zaslouženě.“

Jaroslav Veselý (Bohemians Praha 1905): „Vítězství se rodilo těžce. Po naší úvodní akci byl lepší Slovan, který měl územní převahu. Nedařilo se nám domácím hráčům brát míč a ani v presinku jsme nebyli úspěšní. Dokázali jsme ovšem soupeře zmrazit prvním gólem. Zvládli jsme hru vyrovnat a pomoci si i druhým gólem, ten rozdal karty do druhého poločasu. Domácí změnili rozestavení, ale byli už v křeči. Inkasovali jsme branku ze standardní situace. Chvilku to vypadalo tak, že by gól mohl zápas zdramatizovat. Můj pocit je takový, že jsme druhý poločas měli relativně pod kontrolou. Na držení míče bude asi lepší Slovan, ovšem vyložených šancí jsme měli více asi my. Výhry si hodně cením, protože tabulka se láme a povedlo se nám udržet tohoto soupeře pod námi.“