FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Zlín 0:1
28.08.2021

Slovan doma v oslabení podlehl Zlínu 0:1

Liberec – Slovan hrál poslední duel před reprezentační pauzou. V šestém kole FORTUNA:LIGY jsme se doma utkali se Zlínem. V první půli bylo k vidění především mnoho soubojů a nepřesných kombinací. Do druhé půle vstoupil lépe Slovan, měli jsme poměrně dost šancí, které jsme však neproměnili. Zvrat nastal v 69. minutě, kdy sudí kontroverzně vyloučil Koscelníka. Jedinou branku dal střídající Tkáč. Slovan prohrál 0:1.
6.kolo, sobota 28.8.2021, 16:00, U Nisy
0:1
(0:0)
FC ZlínFC Zlín

Knobloch - Gebre Selassie (61. Gembický), Chaluš, Mikula, Fukala - Havelka, Faško - Koscelník, Frýdek (61. Nečas) - Rabušic (72. Lehoczki), Rondić

Náhradníci: Vliegen - Lehoczki, Purzitidis, Gembický, Mészáros, Nečas, Matoušek

FC Zlín:

Rakovan – Fillo, Simerský, Procházka, Cedidla – Tchanturishvili (78. Nečas), Hrubý (72. Tkáč), Conde, Hlinka (90+3. Janetzký), Dramé (62. Reiter) – Poznar

Náhradníci: Šiška – Bobčík, Reiter, Janetzký, Nečas, Hrdlička, Tkáč

Branky: 82. Tkáč

Žluté karty: 42. Chaluš, 83. Knobloch, 85. Čech (mimo hřiště) - 90+4. Conde

Červené karty: 69. Koscelník

Rozhodčí: Černý – Vlček, Váňa

Diváci: 2439

Hráči Slovanu předvedli již ve třetí minutě pěknou kombinaci, která vedla až před bránu. Na jejím konci byl Rondić, který vyslal pas do vápna na Frýdka. Ten ovšem nezvládl zakončit. Krátce na to hlavičkoval Gebre Selassie po centru, bohužel ale nepřesně. Hra se následně vyrovnala, velmi často se hrálo ve středu hřiště a chyběly výraznější šance. Velkou šanci na skórování měl Zlín ve 22. minutě. Míč propadl za obranu, přičemž dva zlínští hráči ho měli možnost poměrně snadno dorazit do brány. Naštěstí zde byl včas Chaluš a jeho pohotový skluz.

Obraz hry byl i poté vyrovnaný. Velkou roli zde hrály osobní souboje, kterých bylo velmi mnoho. Oba celky spojoval vysoký počet nepřesností. Naše útočné snahy také velmi často zhatily nepřesné centry. O individuální průnik se ke konci poločasu pokusil Frýdek a nebylo to vůbec špatné. Zastaven byl až faulem, a to metr před šestnáctkou na pravé straně. Slovanu tudíž vybojoval přímý kop ze zajímavé pozice. Nicméně Faškova rozehrávka žádného adresáta nenalezla. Ovšem zdaleka největší příležitost první půle měl v úplném závěru zlínský Poznar. Ze skvělé pozice ale naštěstí přihrál Dramemu, jehož pokus už výtečně zablokoval Fukala.

Hned v úvodu druhého dějství měj velkou šanci Havelka. Po odraženém centru zakončoval na hranici šestnáctky do odkryté brány. Svou ránu ovšem poslal vysoko nad. I u další fantastické příležitosti stál Havelka, tentokrát pro změnu přihrával Faškovi. Jednalo se o průnikovou přihrávku do skvělé pozice, ze které naneštěstí Faško trefil pouze brankáře Rakovana. I tak se alespoň jednalo o naší první střelu na bránu. Krátce poté byl i u dalšího velkého pozdvižení, když z velké vzdálenosti napálil břevno.

Velký šok nastal pro náš tým v 69. minutě, kdy rozhodčí dokončil zkoumání videa. Rozhodl se pro udělení červené karty Koscelníkovi, pravděpodobně za údajné šlápnutí na Tchanturishviliho. Ten se mu ovšem předtím vrhl sám pod nohy, a to ve snaze vzít míč. První branka utkání padla v poslední desetiminutovce základní hrací doby. Z pravé strany centroval Reiter, přičemž šikovně si naběhl David Tkáč, který už zakončil hlavou. Našim hráčům se už do konce nepodařilo vyrovnat, prohráli jsme tedy 0:1.

Miroslav Holeňák (FC Slovan Liberec): „Samozřejmě nás moc mrzí, že jsme utkání prohráli, protože jsme byli všichni odhodlaní konečně získat tři body. To se nám bohužel nepovedlo, takže z tohoto pohledu velké zklamání. Kdybych měl zhodnotit dnešní utkání, tak si myslím, že do zápasu jsme nevstoupili úplně špatně. Plnili jsme určitý plán, který jsme si předsevzali a kombinace se nám docela i dařila. Bohužel tam ale bylo málo brankových příležitostí. Ve druhém poločase, zrovna ve chvíli, kdy to vypadalo, že se nadechujeme a trochu i střílíme, jsme byli bohužel oslabeni. To jsme pak už neubránili a navíc jsme udělali chybu, po které nám soupeř dal gól. Takže jsme tím gólem prohráli 0:1.“

Jan Jelínek (FC Fastav Zlín): „Bylo vidět, že oba dva týmy chtějí hrát nejprve ze zabezpečené obrany a pak podniknout nějaký protiútok. V prvním poločase moc příležitostí nebylo. Takové zápasy dokáží rozhodovat třeba standardní situace a ty jsme uhlídali. My jsme měli jednu příležitost na konci prvního poločasu. Ale bylo to takové nervózní, vzhledem k našemu předchozímu zápasu. Liberec má teď také takovou nešťastnou sérii, takže to bylo vidět. V druhém poločase to bylo o brance, my jsme byli v tomto šťastnější. A jsem rád, že to tam Tkáčovi spadlo, už jen za tu práci jakou odvádí.“