FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Teplice - FCSL 3:1
13.05.2015

Slovan i přes porážku v Teplicích slaví postup do finále Poháru FAČR

Teplice/Liberec - Náš tým si cestu do finále Poháru FAČR trochu zkomplikoval. V Teplicích po poločase prohrával o dvě branky a o postup se musel strachovat. Velmi důležitá se pak ukázala branka Martina Frýdka, která tak de facto rozhodla o tom, že si Slovan zahraje ve finále domácího poháru proti Jablonci.
Semifinále, středa 13.5.2015, 18:15, Stínadla
FK Teplice FK Teplice
3:1
(2:0)
FK Teplice: Slavík – Vondrášek, Hošek, Krob, Jablonský – Balázs, Takács (78. Litsingi), Vůch, Táborský – Kapolongo (66. Potočný) – Chukwuma (57. Hora).
FC Slovan Liberec: Hroššo – Sus, Pimpara, Pokorný, Fleišman – Soungole – Šural (83. Sackey), Pavelka, Delarge (80. Djika), Frýdek (89. Hadaščok) – Bakoš.
Branky: 31. Hošek, 42. Krob, 72. Balász - 59. Frýdek. ŽK: 1:2 (83. Hošek - 31. Frýdek, 80. Djika). Rozhodčí: Berka – Pelikán, Kordula. První zápas: 0:3

Lépe do semifinálové odvety vstoupili hráči Slovanu, kteří hned v úvodu prověřili teplického gólmana Slavíka. Nejdříve se k hlavičce protlačil ve druhé minutě Pimpara a po něm neuspěl ani se svoji propagační střelou Šural, který zamířil jen do středu branky. V osmé minutě se do další střelecké pozice protlačil Frýdek. Ten ale zařízení vůbec netrefil.

Domácí Teplice o sobě daly poprvé vědět ve dvanácté minutě. Vondrášek si to neohroženě namířil mezi liberecké obránce a následně vybídl k zakončení Vůcha. Jeho rána z nadějného místa ale skončila s přispěním teče jen vedle Hroššovy branky. Tempo hry poté značně opadlo a samotné dění se přesunulo především do středu hřiště.

Další ohrožení liberecké branky přišlo ve dvacáté druhé minutě. Kapolongo nabil Chukwumovi a ten jen vysoko přestřelil. Ještě větší šanci měl na druhé straně Delarge, který se na pravé straně uvolnil a z úhlu se snažil prostřelit gólmana, bezúspěšně. Úvodní branka utkání tak přišla až v třicáté první minutě. Teplice využili standardní situace, po které se prosadil obránce Jan Hošek a poslal svůj tým do vedení.

To ještě tři minuty před přestávkou zvýraznil teplický kapitán Jan Krob, který z ostrého úhlu prostřelil gólmana Hrošša, který si vybral slabší chvilku. Náš tým se v závěru prvního dějství snažil s nepříznivým výsledkem něco udělat, snížení se však nedočkal.

Slovan vstoupil do druhého poločasu velmi aktivně a na dlouhé minuty se usadil na útočné polovině. Po několika nebezpečných centrech ze stran se ale nikdo v modrém dresu do zakončení v úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky neprotlačil. Náš tým byl za svoji snahu také nakonec odměněn. V padesáté deváté minutě se na hranici vápna opřel do balonu Martin Frýdek a poslal jej přesně k tyči.

Tentýž hráč se mohl postarat v šedesáté deváté minutě o vyrovnání. Chybu jednoho z teplických obránců mohl Frýdek potrestat svým druhým gólem. Jenže střela z levé strany do poloodkryté branky byla na poslední chvíli zastavena. Tepličtí se do první větší příležitosti dostali ve druhém poločase až v sedmdesáté druhé minutě a rovnou to skončilo gólem. Hora posunul míč hlavou na Benjamina Balásze, který přeloboval gólmana Slovanu.

Definitivní podobu výsledku mohl pět minut před koncem ještě upravit Bakoš, kterého nádhernou přihrávkou vysunul Fleišman. Liberecký útočník ale nedokázal překonat vybíhajícího gólmana Slavíka. V závěru už žádnou branku diváci na Stínadlech neviděli a tak Slovan slaví postup do finále Poháru FAČR, kde se utká s Jabloncem.