FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Olomouc 0:1
03.08.2019

Slovan i přes velký tlak ve druhé půli nedokázal skórovat a se Sigmou prohrál 0:1

Liberec - Ve čtvrtém kole FORTUNA:LIGY přijela ke stadionu U Nisy Sigma. Slovanu se obyčejně proti tomuto soupeři v domácím prostředí daří, ale dnes tato statistika neplatila. Po gólu Plška z prvního poločasu se Slovan marně hnal za vyrovnáním. Sice podle všeho vstřelil regulérní branku, ale ta nebyla uznána, i proto nakonec prohrál těsným rozdílem 0:1.
4.kolo, sobota 3.8.2019, 17:00
0:1
(0:1)
SK Sigma OlomoucSK Sigma Olomouc

Nguyen – Mikula, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Breite (C), Oscar - Malinský (70. Pešek), Mara (59. Alibekov), Potočný - Musa (52. Kuchta)

Náhradníci: Knobloch – Chaluš, Koscelník, Pešek, Nešický, Alibekov, Kuchta

SK Sigma Olomouc:

Reichl - Sladký, Beneš (C), Jemelka, Kerbr (80. Texl) - Greššák (18. Zmrzlý) - Pilař (Látal), Houska, Plšek, Falta - Yunis

Náhradníci: Mandous - Chytil, Štěrba, Texl, Tandir, Zmrzlý, Látal

Branky: 40. Plšek

Žluté karty: 18. Kerbr, 57. Sladký, 87. Reichl - 18. Breite, 33. trenér Hoftych, 42. Mara, 65. asistent trenéra Medynský, 67. Kuchta, 72. Potočný

Rozhodčí: Houdek - Hrabovský, Vlček

Diváci: 3942

Olomouc v červených dresech do utkání vstoupil aktivněji a kopal i první rohový kop. Centr směřovaný na přední tyč odvrátil Karafiát do zámezí, ale přišel další roh a tentokrát musel Nguyen míč vyboxovat. V deváté minutě měl Slovan standardní situaci, ze které centroval Potočný, obrana hostí si poradila. V 18. minutě se strhla menší potyčka poté, co zůstal na zemi ležet Greššák. Rozhodčí vyřešil celou situaci dvěma žlutými kartami, pro Breiteho a na druhé straně pro Kerbra.

Ve 26. minutě se Mara příliš nerozpakoval a vystřelil z voleje, vybojoval alespoň roh, ovšem z něho nepřišlo ohrožení olomoucké branky. O pět minut později vyvezl balón Breite a předal Potočnému, ten prověřil Reichla, jenž předvedl jistý zákrok. Stejný muž byl i v další akci, skvěle si převzal míč a pokračoval na brankáře, snažil se překvapit na přední tyč, ale minul. Slovan se čím dál častěji dostával do rychlých brejků, jeden zakončoval lobem Malinský, Reichl včas zakročil. Ve 40. minutě přišel Pilařův centr, který přes Karafiáta prošel na Jakuba Plška a ten ve skluzu vsítil první branku zápasu.

Do druhého poločasu lépe naskočil Slovan, ale dlouho se nedostával na dostřel branky. To se změnilo V 55. minutě po hlavičce Karafiáta, v pádu směřoval pár čísel vedle levé tyče. Na druhé straně nebezpečně zahrozil po vyboxovaném centru Kerbr, Nguyen v rychlém sledu dvakrát dobře zakročil. Hra byla hodně kouskovaná a rozhodčí Houdek neváhal a často vytahoval žluté karty, mnohdy k nepochopení fanoušků na stadionu. V 70. minutě vystřelil zpoza vápna Falta a Nguyen měl co dělat, aby jeho pokus zneškodnil, nakonec se mu to povedlo. Po libereckém rohu se dostal k hlavičce Alibekov a těsně před brankářem upadl Mikula, penalta se nepískala.

Slovan stupňoval tlak a vytvářel si i nebezpečné příležitosti. Po jednom z centrů pálil Karafiát do obránce a odražený míč ještě uzmul Pešek, jeho pokus zamířil mimo tři tyče. V 86. minutě se již někteří radovali, Pešek z voleje po centru nastřelil břevno. Těsně poté ještě reklamoval, že míč již byl opravdu za brankovou čarou, marně. Na Slovanu byla vidět velká snaha se zápasem ještě něco udělat, ale Sigma dobře bránila a a výsledek 0:1 si pohlídala.

Radoslav Látal (SK Sigma Olomouc): "Buďme šťastní za tři body... Jsou to zlaté body, měli jsme začátek sezóny velice těžký a tohle je pro nás povzbuzení. Do zápasu jsme vstoupili dobře a kombinovali jsme. Neříkám, že jsme měli velké šance, ale byli jsme na soupeřově půlce hřiště a vstřelili jsme první branku. Posledních pět minut první půle jsme prospali, Liberec byl hodně na míči a dostával se do šancí. Říkali jsme si, že musíme vydržet, že domácí budou tlačit a bude to hodně o soubojích. S trochou štěstí se nám to podařilo a jsme za to velice rádi."

Pavel Hoftych (FC Slovan Liberec): "Do zápasu jsme nevstoupili dobře, tak jako v utkání se Zlínem. Nad tím se musíme zamyslet, v kabině vypadáme nabuzení, ale pak to nepřevedeme na hřiště. Po úvodní "pološanci" Olomouce jsme měli nebezpečné situace, hlavně po straně Potočného. Myslím si, že v dobrých situacích jsme nedokázali dát branku, soupeř nás potrestal z rychlého brejku. Druhý poločas jsme se snažili s tím něco udělat, měli jsme velký tlak, ale dát branky se nám nepodařilo. I když podle mých informací jsme vstřelili regulérní branku. Hráči to odmakali, nechali tam srdce..."