FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Admira Wacker 2:0
03.08.2016

Slovan je ve 4. předkole! Admiru přehrál i v domácí odvetě 2:0

Liberec - Netradičně už ve středu večer vstoupil Slovan do odvety 3. předkola Evropské ligy. Na stadion U Nisy dorazila rakouská Admira, která před vlastními diváky podlehla našemu celku 1:2. Svěřenci trenéra Trpišovského si v odvetě chtěli zajistit postup do 4. předkola.
3.předk., středa 3.8.2016, 18:00, U Nisy
2:0
(2:0)
FC Admira Wacker MödlingFC Admira Wacker Mödling
FC Slovan Liberec: Dúbravka - Coufal, Hovorka, Pokorný (C), Sýkora - Breite, Folprecht - Bartl (76. Navrátil), Ševčík (83. Lesniak), Vůch - Komličenko (62. Baroš).
FC Admira Wacker Mödling: Kuttin - Zwierschitz, Strauss, Wostry, Posch - Lackner (87. Roguljič), Ebner (C) - Bajrami, Knasmüllner, Spiridonovic - Starkl (62. Grozurek).
Branky: 20. Coufal, 34. Komličenko (pen.). Rozhodčí: Petrescu - Ghinguleac, Grigoriu. ŽK: 61. Komličenko - 33. Kuttin.
Diváci: 6125

Slovan nechtěl ani s příznivým výsledkem prvního zápasu ponechat nic náhodě a už od prvních minut se prezentoval útočnou aktivitou. Ve třetí minutě poslal po parádní individuální akci Sýkora přízemní centr do vápna, Komličenko však na míč nedosáhl. O chvíli později hlavičkoval po rohu Coufal, jeho pokus ale mířil mimo tři tyče.

V následujících minutách už se však hra uklidnila a šancí ubylo. Zlom nastal až ve 20. minutě. Strauss nejprve přeloboval vlastního brankáře, který musel hodně rychle sprintovat do branky, aby zažehnal hrozící vlastní gól, o několik sekund později však po dalším zaváhání stanul Vladimír Coufal na hranici velkého vápna a přesnou ranou otevřel skóre.

Po vstřelené brance byl náš tým na hrací ploše lepším celkem a i nadále zůstával u míče. Po půlhodině hry Sýkora z téměř třiceti metrů pořádně protáhl brankáře Kuttina svou střelou z přímého kopu, ta však nakonec prolétla těsně nad brankou a gólman Admiry tak plachtil vzduchem zbytečně.

O chvíli později si však rakouský tým opět zavařil. Po další zpackané malé domů namazal pravý bek Danu Bartlovi, kterého sestřelil pozdě vybíhající Kuttin a pokutový kop bez sebemenších potíží proměnil Nikolaj Komličenko. Ještě před koncem první půle pálil ve vápně opět Coufal, tentokrát však jeho střela byla sražena do bezpečí. Po poločase tak Slovan vedl 2:0.

Hned po změně stran mohl zvyšovat Folprecht, sám před brankářem však pouze nechal vyniknout Kuttina. Stejný hráč hlavičkoval z bezprostřední blízkosti o několik sekund později, ale ani tentokrát ke své smůle gólmana nepřekonal. Na druhé straně vůbec poprvé vypálila Admira na branku, když z pětatřiceti metrů provětral Dúbravkovy rukavice z přímého kopu Knasmüllner.

Po hodině hry mohli hosté snížit, když po rohovém kopu vyskočil nejvýš Lacnker, jeho přesnou hlavičku však parádním zákrokem vyrazil Dúbravka na roh. Na druhé straně zase na skvělou Bartlovu pobídku těsně nedosáhl Vůch, který ve skluzu minul míč.

V následujících minutách tempo hry poněkud opadlo. Slovan neměl důvod nikam spěchat, hráčům Admiry se naopak nedařilo překonat domácí obranný blok. Relativní klid tak přerušila až hlavička Grozurka v 80. minutě, kterou však Dúbravka dokázal skrýt v rukavicích. Na druhé straně se parádně uvolnil Baroš, dostal se z úhlu před brankáře a hledal nabíhající spoluhráče, ti se ale k míči neprodrali.

Závěrečné minuty už si Slovan pohlídal a žádné drama nedopustil. Náš tým si tak proti Admiře zajistil postup do 4. předkola Evropské ligy. Jméno svého soupeře se dozví už v pátek během losu.

Jindřich Trpišovský (FC Slovan Liberec): Musím své hráče pochválit. Myslím si, že v obou zápasech potvrdili svou kvalitu, ať už herní nebo mentální. Oproti utkání v Boleslavi to byl úplně jiný výkon. Pro kluky mám pouze slova chvály, tedy kromě toho výpadku okolo 60. minuty. Do zápasu jsme vstoupili skvěle, náporem, byli jsme na balonu. Měl jsem trochu strach, jak na mužstvo zapůsobí nedělní zápas, ale hráči se s ním vypořádali. Hráli jsme jako jeden tým, předvedli jsme i fotbalovou kvalitu a myslím, že jsme si postup zasloužili.