FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Sparta - FCSL 2:0
30.03.2016

Slovan na Letné prohrál o dvě branky, do semifinále tak postupuje Sparta

Lukáš Michalík
Praha/Liberec - Naše fotbalisty čekala po skončení reprezentační přestávky odveta čtvrtfinále MOL Cupu na pražské Letné, kde jsme proti Spartě hájili těsný náskok z prvního utkání. Duel nakonec rozhodla odlišná produktivita obou mužstev. Zatímco domácí své šance využili, Liberečtí hned několik vyložených příležitostí neproměnili, a po porážce 0:2 v poháru končí.
MOL Cup 1/4F, středa 30.3.2016, 18:00, Generali Arena
AC Sparta Praha AC Sparta Praha
2:0
(1:0)
AC Sparta Praha: Miller – Brabec, Kováč, Mazuch – Zahustel (28. Dočkal), Jiráček, Matějovský (83. Sáček), Šural (56. Lafata), Frýdek – Fatai, Konaté.
FC Slovan Liberec: Hladký – Coufal (81. Bartošák), Hovorka, Pokorný, Sýkora – Breite, Sackey (72. Bakoš) – Bartl, Folprecht, Vůch – Rabušic (81. Luckassen).
Branky:: 27. Jiráček, 80. Fatai. ŽK:: 45. Frýdek, 77. Kováč, 79. Lafata, 89. Mazuch - 24. Sackey, 29. Hovorka, 36. Breite, 77. Bakoš. Rozhodčí:: Jech – Urban, Kotalík.
Diváci: 2907

První, byť nepřesný, střelecký pokus zaznamenal krátce po úvodním hvizdu Egon Vůch, brankář Miller ale mohl zůstat klidný. Vytříbený driblér Vůch byl také u první velké příležitosti celého zápasu. V 17. minutě talentovaný křídelník vybídl ke spolupráci Bartla, který se uvnitř šestnácky prodral až před Millera. Sám před sparťanským gólmanem ale v zakončení neuspěl.

Domácím fotbalistům se dlouhou dobu nedařilo dostat do zakončení, když už se tak ale stalo, předvedli Letenští vysokou produktivitu. Ve 27. minutě těžil z africké spolupráce mezi Fataiem a Konatém záložník Petr Jiráček, který pálil zhruba ze dvaceti metrů a první sparťanskou střelu proměnil ve vedoucí gól. Po standardce úspěšného střelce následně zakončoval Šural, mířil však pouze do boční sítě. Po úvodní pětačtyřicetiminutovce tak do kabin odcházeli spokojenější hráči domácí Sparty, které průběžný stav posouval do semifinále.

Po změně stran to z kraje pokutového území zkoušel Coufal, jeho tvrdá rána ale mířila mimo prostor branky. Za domácí mohl zahrozit rychlonohý Konaté, střelecký pokus záložníka z Pobřeží slonoviny byl ale zblokován vedle Hladkého branky.

Obrovskou šanci na vyrovnání měl v 58. minutě Coufal, k němuž se po standardní situaci odrazil míč tak, že zbývalo pouze překonat sedícího gólmana Millera. Strážce domácí svatyně se však zaskvěl a vyrovnávací brance senzačním zákrokem zamezil. Vzápětí měl po rohovém kopu Breiteho na hlavě další tutovku Folprecht, tentokrát v roli poslední instance odmítl inkasovat stoper Kováč, který míč vytěsnil nad břevno.

V sérii vyložených šancí pokračoval nigérijský forvard Fatai, který obdržel od Konatého ideální pas před prázdnou branku, domácí útočník ale nikým neatakován nepochopitelně selhal. Zahozená příležitost však Fataie nemusela mrzet dlouho. O několik desítek sekund později obral Kehinde Fatai o míč stopera Hovorku a svůj samostatný nájezd zakončil ranou mezi nohami gólmana Hladkého.

V samotném závěru mohl poslat zápas do penalt liberecký kapitán Pokorný, jenž hlavičkoval po centru Bartošáka. Dobře umístěný pokus ale Miller dokázal vyrazit na tyč. Náš tým tak na Letné doplatil na střeleckou nemohoucnost, po vítězství 2:0 do semifinále poháru postupuje Sparta.

Jindřich Trpišovský (FC Slovan Liberec): Vypadli jsme z poháru, což nás mrzí, protože jsme do toho vložili hodně energie, ať už postupem přes Varnsdorf nebo Zlín. Chtěli jsme postoupit do semifinále a cítili jsme, že máme před odvetným utkáním dobrou pozici. I přesto, že Sparta byla oslabená o několik hráčů, my toho nedokázali využít, což je pro mě zklamání. Dnešek bych shrnul do celého dvojzápasu, Sparta dala tři góly, my jenom dva a proto postoupil soupeř. Když si sečtu, kolik šancí jsme v obou utkáních měli, a vytěžili z nich jen dva góly, musím říci, že Sparta postupuje zaslouženě. Naše neproduktivita je až do nebe volající, navíc jsme dnes Spartě dvěmi hrubými chybami nabídli dva góly. Náš výkon v poli sice nebyl úplně špatný, ale hraje se na góly a proto jsme vypadli.