FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Ostrava 0:0
01.09.2018

Slovan na obranu Baníku nevyzrál, po bojovném utkání remizoval bez branek 0:0

Šimon Knopp
Liberec - Před libereckými stál v sedmém kole FORTUNA:LIGY těžký soupeř v podobě ostravského Baníku. Svěřenci kouče Páníka se po minulé (ne příliš povedené) sezóně probrali a začali sbírat body ve velkém. V dnešním utkání chyběl oběma týmům klid v koncovce, ani Oscar z hlavičky, ani na druhé straně Diop z přízemní střely branku nevstřelili. I proto došlo k dělbě bodů za remízu 0:0.
7.kolo, sobota 1.9.2018, 15:00
0:0
(0:0)
FC Baník OstravaFC Baník Ostrava
FC Slovan Liberec: Hladký - Mikula, Vuklišević, Karafiát, Kačaraba - Breite (C), Oscar (63. Oršula) - Potočný, Ševčík, Malinský (75. Pešek) - Mashike (84. Pázler)

Náhradníci: Nguyen, Koscelník, Kerbr, Hybš, Pešek, Pázler, Oršula

FC Baník Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman - Fillo, Jánoš, Hrubý (C) (84. Procházka), Holzer (75. Granečný) - Šašinska (68. Jirásek), Diop

Náhradníci: Budinský, Granečný, Jirásek, Breda, Šašinka, Procházka, Meshchaninov

Branky:

Žluté karty: 36. Oscar, 81. Pešek, 83. Potočný - 21. Fleišman, 43. Šašinka, 78. Hrubý, 85. Jirásek

Rozhodčí: Marek - Černý, Horák

Diváci: 4695

Před zápasem hráči i fanoušci uctili památku věrného fanouška Jiřího Bergra minutou ticha. První střelu si připsal Malinský již ve druhé minutě utkání, snažil se z úhlu překvapit Laštůvku, ale branku netrefil. Na druhé straně vyslal pěkný točený pokus Holzer, Hladký ho dokázal zneškodnit. Oba týmy se ze začátku spíše oťukávaly, vetšina soubojů byla sváděna ve vzduchu.

Přibližně v sedmnácté minutě měl Slovan dvě příležitosti v podobě standardních situacích, v prvním případě Laštůvka míč vyboxoval, podruhé si poradila s centrem obrana Baníku. Zajímavější šanci měl až ve 29. minutě domácí Liberec, Malinský odcentroval na zadní tyč, kde byl Potočný. Ve skluzu míč ještě vracel nabíhajícímu Mashikemu, Laštůvka celou situaci přečetl a pro míč včas vyběhnul. Následně se v dobré pozici ocitl hlavičkující Mikula, bohužel balón netrefil ideálně a z celé akce nic nebylo.

Baník nebepečně ohrozil branku Hladkého ve 33. minutě, Holzer vyslal prudký centr na přední tyč, Fillo dokázal míč ještě tečovat, naštěstí pro domácí mimo. V závěru první půle si ani jeden z týmů větší šanci nevytvořil, hráči odcházeli do kabin za nerozhodného stavu.

První příležitost ve druhém poločase si připsal Slovan, konkrétně Vuklišević hlavičkou po centru Ševčíka, Laštůvka byl znovu připraven. V 54. minutě se už domácí fanoušci radovali, protože Malinský dopravil míč do sítě po hlavičce Oscara, ovšem gól nemohl být uznán z důvodu ofsajdu. Liberečtí zvyšovali tlak, k pěkné střele se uvolnil Potočný, Laštůvka ji s problémy zneškodnil a následně byl dorážející Breite v ofsajdu.

Poté se probudil i Baník, Diop se dostal k míči ve vápně a jenom těsně minul levou tyč Hladkého brány. Aktivní Malinský si dokázal vytvořit v 68. minutě střeleckou pozici a následně prověřil připraveného Laštůvku. Ve druhé půli byl opticky lepší domácí Slovan, ale nedokázal se útočně příliš prosadit.

V 80. minutě měli hráči v modrobílých dresech hned dva rohy v krátkém časovém úseku, avšak ani jeden ostravskou branku výrazně neohrozil. O dvě minuty se dostal výše než všichni ostatní Potočný, hlavičkou usměrňoval míč za záda Laštůvky, ale nezamířil přesně. Těsně před koncem základní hrací doby, Pešek centroval na hranici vápna, Ševčík zkoušel ihned zakončit z voleje, střela se mu svezla a mířila hodně vysoko do vzduchu.

Konec zápasu nenabídl žádnou větší šanci, oba týmy se spíš soustředily, aby v závěru neinkasovaly. Slovan tedy doma remizoval s Baníkem nerozhodně 0:0.

Bohumil Páník (FC Baník Ostrava): "Myslím si, že je pro nás bod velice cenný. Je vidět, že Liberec jde nahoru. Má rovnováhu v typologii hráčů, 5 vysokých, 5 herních. V první půli nám uteklo počátečních patnáct až dvacet minut, liberečtí nás rychle dostupovali a my nemohli dobře rozvinout přechodovou fázi. Ve druhé části zápasu byly závary před naší bránou a v momentě, kdy Liberec vystřídal dalšího útočníka, tak už jsme to chtěli dohrát. Chyběla nám větší jiskra, možná hráči už pod vidinou reprezentační pauzy polevili."

Zsolt Hornyák (FC Slovan Liberec): "Dneska jsme viděli celkem zajímavý zápas, střetly se dva kvalitní soupeři, bojovnost na úrovni. Od našeho mužstva mi zase chyběla naše "nemoc/choroba" - zakončení. Ve druhém poločase jsme prohrávali souboje jeden na jednoho, hlavně ve středu pole. Bohužel jsme nedokázali po územní převaze a převaze v šestnátce soupeře skórovat. Zahodili jsme stoprocentní gólové šance. Musíme dokázat potrestat soupeře z jedné příležitosti a Oscarova šance dnes byla rozhodující. Nepochopitelně hráč kvalit Oscara netrefí prázdnou bránu, pro mě velké zklamání. Děkuji hráčům za bojovnost a nasazení, ale chybí mi výsledek ze zápasu."