FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Bohemians 1905 3:4
30.11.2022

Slovan na úvod Tipsport ligy prohrál s Bohemians, v utkání padlo celkem sedm branek

Liberec/Praha - V prvním zápase zimní Tipsport ligy nastoupili fotbalisté Slovanu proti týmu Bohemians Praha 1905. V bláznivém utkání liberečtí hráči prohrávali dokonce o tři branky, ale ve druhé půli dokázali výsledek korigovat. Přesto Bohemians nedokázali porazit a prohráli 3:4. Zápas přenášela stanice ČT sport.
Tipsport liga, středa 30.11.2022, 10:30
3:4
(0:2)
Bohemians Praha 1905Bohemians Praha 1905
FC Slovan Liberec: Vliegen (46. Pešl) - Fukala, Plechatý (46. Mikula), Prebsl (65. Lexa), Preisler (46. Winkler) - Pourzitidis, Varfolomejev (75. Juzvak), Polyák (65. Valenta) - Frýdek (65. Červ), Rondić (75. Mészáros), Kozák (75. Višinský)
Náhradníci:
Pešl - Mikula, Višinský, Červ, Mészáros, Valenta, Rabušic, Winkler, Lexa, Juzvak
Bohemians Praha 1905:

1. poločas: Kouba - Kadlec, Krch, Hůlka - Vala, Farkaš, Morávek, Nový - Drchal, Prekop, Novák

2. poločas: Kouba - Köstl, Jánoš, Křapka - Dostál, Jindřišek, Beran, Vilotić - Vrána, Zeman, Mužík

Branky: 65. a 76. Kozák, 89. Mészáros - 15. a 24. Drchal, 48. Vrána, 80. Dostál

Rozhodčí: Rouček - Kříž, Matoušek

Hráči Slovanu vstoupili do utkání aktivně. Již ve třetí minutě zkoušel Frýdek střelou zpoza vápna prověřit pozornost brankáře Kouby. Ovšem jeho pokus proplachtil pouze kolem tyčky a gólman Bohemians byl bez práce. Ve 12. minutě se do prvního náznaku šance dostali i hosté. Střelu Nováka ve vápně zablokoval jeden z bránících hráčů Slovanu. O pár minut později poslal centr do libereckého vápna Farkaš, na přední tyči našel nohu Václava Drchala, který usměrnil míč do sítě a otevřel skóre zápasu, 0:1.

Slovan mohl hned vzápětí srovnat. Rondić napřáhl k nepříjemné střele, jež směřovala pod břevno a Kouba měl co dělat, aby vyrazil alespoň na roh. Ve 24. minutě znovu zakončoval Drchal, tentokrát přízemní střelou těsně minul tyč liberecké branky. Svoji nepřesnost napravil o minutu později. Václav Drchal si naběhl za obranu, zpracoval, zakončil a přesně mířenou střelou na vzdálenější tyč zvýšil na rozdíl dvou branek, 0:2. Liberec několikrát zahrozil díky střelám zpoza vápna. Avšak pokusy Polyáka ani Varfolomejeva gólem neskončily.

Následně se skvělým obranným zákrokem vyznamenal Krch. Po chybě Kouby, který neudržel balón, se k zakončení dostal Polyák. Střela libereckého záložníka mířila do brány, ale hráč Bohemians ji dokázal z brankové čáry vykopnout. Před koncem první půle se k hlavičce dostal Rondić. Jeho zakončení postrádalo razanci a skončilo pouze v zámezí. Do druhého poločasu nastoupilo hned několik nových hráčů. Zatímco u Bohemians se vyměnila kromě brankáře celá startovní jedenáctka, trenér Kozel udělal na straně Slovanu tři změny.

Ve 48. minutě se dostal ke střele z velkého úhlu Michal Vrána, jeho pokus prošel smolně až za záda střídajícího Pešla, 0:3. Na druhé straně mohl snížit Frýdek, ze standardní situace jen těsně netrefil levý roh soupeřovy branky. V 65. minutě se dočkal branky i Slovan. Matyáš Kozák napřáhl zpoza vápna a jeho pokus směřující k tyči skončil v brankové síti, 1:3. Následovala šance, kterou založil výbornou přihrávkou do vápna Valenta, kde našel Matyáše Kozáka. Liberecký útočník prokázal instinkt střelce a z dobré pozice snížil na 2:3.

Deset minut před koncem základní hrací doby se dostal centr až k volnému Martinu Dostálovi. Fotbalista Bohemians měl dostatek času, aby si míč zpracoval a následně propálil Pešla, 2:4. V 89. minutě vystihl chybnou malou domů Karol Mészáros, udělal kličku a snížil na rozdíl jediné branky, 3:4. Slovan se snažil hnát ještě za vyrovnáním. V nastaveném čase měl k dispozici roh, ale nedokázal ho využít a musel se spokojit s porážkou 3:4.

Jaroslav Veselý (Bohemians Praha 1905): „Bylo to uvolněnější utkání, než bývají běžná ligová. I tím, že je to tady takové menší, tak je to více soubojové. Samozřejmě já jsem více spokojený s představením v první půli, kdy si myslím, že jsme z hlediska defenzivy hráli daleko lépe. Paradoxně bych řekl, že subjektivně jsme utkání ve druhé polovině více kontrolovali, ale dostali tři branky. To je takové rozporuplné. Splnilo to, co jsme chtěli. Abychom viděli hráče na různých pozicích a dali šanci širšímu kádru včetně béčka.“

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): „Myslím si, že to bylo pohledné, otevřené utkání. Později nahoru dolů, padlo hodně gólů... My jsme k tomu přistoupili tak, že hráli hráči, kteří neměli v poslední době takové vytížení. U některých nám to ukázalo, že s nimi můžeme počítat a u některých, že ty výkony nebyly úplně optimální.“