FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Trnava - FCSL 2:1
03.07.2013

Slovan na úvod herního soustředění prohrál s Trnavou

Fotbalisté Slovanu prohráli v prvním přípravném střetnutí herního soustředění. I přesto, že brzy vedli brankou Rabušice, tak se z vítězství radoval soupeř.
přát., středa 3.7.2013, 18:00
Spartak Trnava Spartak Trnava
2:1
(0:1)
FC Slovan Liberec: Kovář - Coufal (46. Kušnír), Kováč, Kelić, Fleišman - Hušek (46. Sackey), Pavelka (58. Obročník) - Šural (46. Hadaščok), Rybalka, Frýdek (33. Delarge) - Rabušic (58. Szabo)
Branky: 58. a 85. Hodek - 6. Rabušic
Diváci: 1551

Liberečtí fotbalisté nastoupili k prvnímu utkání herního soustředění. Na útulném stadionu u obce Červeník, nedaleko Piešťan, byla jejich soupeřem Trnava. Na utkání si našlo cestu přes 1500 fanoušků fotbalu.

Slovan byl od úvodních minut aktivnější a fotbalovější. A hned v 6. minutě byl za svou aktivitu odměněn. Coufal vystihl váhavou rozehrávku hráčů Spartaku a brankáři vypíchl balón. Pro vysoko vysunutého Rabušice pak už nebylo složité otevřít skóre - 0:1.

I nadále byl Slovan lepším týmem. Připravil si i několik dobrých příležitostí, v první půli už ale další branku nepřidal. Nepříjemností bylo zranění Martina Frýdka, který inkasoval tvrdý úder loktem do obličeje a musel střídat.

Ve druhé půli se Trnava zlepšila a zvýšila svou aktivitu. Hra se vyrovnala a brzy bylo srovnáno i skóre. Po rychlém brejku do naší otevřené obrany odcentroval z levé strany hráč Trnavy dobrý míč do našeho vápna. Na zadní tyči se přes bránícího hráče prosadil Hodek a vyrovnal - 1:1.

Naše hra byla ve druhé půli rozháraná. Hráčům se nedařila kombinace a když už jsme se do šance dostali, tak jsme ji nedokázali využít. Druhá půle tak byla pravým opakem té první. Když už to vypadalo, že zápas skončí remízou tak přišla v 85. minutě zdařilá trnavská akce středem hřiště, Hodek se po narážečce dostal před vápnem ke střele a propálil našeho brankáře - 2:1. Slovan tak úvodní duel na slovenském soustředění prohrál.