FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Plzeň 1:2
10.09.2016

Slovan nedokázal přetavit herní převahu v body a Plzni podlehl 1:2

Liberec - V sobotu večer čekala naše hráče náročná zkouška. Ještě před vstupem do základní skupiny Evropské ligy totiž na domácí půdě přivítali úřadující mistry, Viktorii Plzeň. Proti silnému soupeři se naši hráči chtěli vytáhnout a bodovat, rozhodně je ale nečekal lehký úkol. Přestože si Slovan nakonec dokázal vytvořit herní převahu, nakonec si z utkání neodnesl ani bod.
6.kolo, sobota 10.9.2016, 20:15, U Nisy
1:2
(0:1)
FC Viktoria PlzeňFC Viktoria Plzeň
FC Slovan Liberec: Dúbravka – Coufal, Hovorka, Pokorný (C) (79. Nitrianský), Bartošák (73. Komličenko) – Breite, Folprecht – Bartl, Sýkora, Navrátil (62. Ekpai) – Baroš.
FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Matějů, Hejda, Hubník (C), Limberský – Petržela, Hromada (46. Kace), Hořava, Kopic – Ďuriš (88. Baránek), Bakoš (60. Poznar).
Branky: 90. Komličenko - 22. Hromada, 75. Ďuriš. Rozhodčí: Julínek – Blažej, Myška. ŽK: 45. Baroš, 78. Ekpai - 15. Hromada, 66. Matějů, 77. Kozáčik, 84. Kopic. Hráči utkání: Milan Baroš - Jakub Hromada.
Diváci: 5656

Slovan vstoupil do utkání dobře a v úvodních minutách měl více ze hry. Z herní převahy však nedokázal vytěžit žádnou příležitost. Tribuny poprvé výrazněji zašuměly až ve 12. minutě, kdy Jan Sýkora zpoza vápna vyslal na Matúše Kozáčika přízemní střelu, která však prolétla těsně vedle.

Po dvaceti minutách hry mohli zahrozit i hosté, když se po levé straně dostali do úniku tři na dva. Pokorný se však včas vrátil a odvrátil míč na roh. Přesto šla Plzeň do vedení. Míč se po rohu odrazil k Jakubu Hromadovi, ten z dálky napřáhl a poslal míč přímo do šibenice.

Slovan se nenechal inkasovanou brankou rozhodit a ihned se pokoušel zareagovat. Stále se hrálo převážně na polovině soupeře, ale našim hráčům se nedařilo překonat defenzivu Plzně. Zajímavá šance se naskytla po standardní situaci, kterou Slovan rozehrál pomocí nacvičeného signálu a Bartl našel ve vápně uvolněného Coufala, jeho hlavička však byla pro Kozáčika snadným soustem.

Přestože měl Slovan územní převahu, také Viktoria se dokázala osmělit k protiútokům. Po jednom z nich Bakoš našel uvnitř vápna Petrželu, jeho střela však skončila pouze někde u střechy východní tribuny. Matúš Kozáčik na druhé straně už příliš práce neměl, do kabin se tak šlo za stavu 0:1.

Hned po přestávce mohl náš tým vyrovnat. Po rohovém kopu centroval Bartl a našel hlavu Zdeňka Folprechta, ten však minul plzeňskou branku. V 53. minutě zase Daniel Bartl těsně přestřelil z přímého kopu zpoza velkého vápna. Hosté se k ohrožení branky nedostávali a Martin Dúbravka zůstával víceméně bez práce.

Slovan se i nadále tlačil kupředu a v 65. minutě už to vypadalo, že se otevře prostor pro Milana Baroše, při přihrávce Ekpaie však byl nachytán v ofsajdu. O chvíli později po standardní situaci hlavičkoval těsně vedle Lukáš Pokorný.

Také tentokrát se ale opakoval scénář z první půle. Zatímco Slovan se snažil překonat zformovanou obranu soupeře, Plzni stačil protiútok a hned mohla slavit. Po přízemním centru z levé strany se dostal míč ke kopačkám Michala Ďuriše a ten zblízka nedal Dúbravkovi šanci zasáhnout.

A mohlo být ještě hůř. Deset minut před koncem ztratil mezi vápnem a rohovým praporkem Vladimír Coufal míč a Michal Ďuriš tak málem mohl postupovat na branku, Dúbravka však včas vyběhl a připravil plzeňského forvarda o balon. O chvíli později zase Kopicova střela prolétla těsně kolem liberecké branky.

V závěru se Slovan přeci jen dočkal branky. Nikolaj Komličenko se dostal ve vápně k míči a přesnou ranou nedal brankáři šanci. Čas ale běžel neúprosně. Ani přes veškerou snahu si již náš tým šancí nevytvořil, po boji tak Plzni podlehl 1:2.

Jindřich Trpišovský (FC Slovan Liberec): "Myslím, že celkově náš výkon byl hodně dobrý, možná v lize nejlepší v sezoně. Ale bohužel body nemáme. Soupeř trefil krásný gól a dostal se do vedení. První gól strašně rozhodl o zápase. Pak to s nimi honit, to je těžké, protože jsou silní na míči. Troufnu si říct, že od první do 90. minuty jsme byli lepší. Myslím, že jsme si za ten výkon nezasloužili prohrát. Ale v Příbrami jsme zase my vyhráli z jedné střely na bránu. S Plzní to máme prostě nějaké zakleté. Takovéhle zápasy s Plzní a Spartou jsou o efektivitě. Jestli to něco rozhodlo, tak pohotovost. Takovou pozici jako měl Hromada, jsme měli my v první půli dvakrát. Pokorný utrpěl zranění kolene, které v tuhle chvíli nevypadá dobře. Snad se to podezření vyvrátí, ale na Karabach nejspíš nebude."

Roman Pivarník (FC Viktoria Plzeň): "Měli jsme sedm hráčů za národní mužstva a věděli jsme, že zápas po tom srazu nikdy není příjemný. Dali jsme se dohromady až ve čtvrtek. Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, který je na domácí půdě hodně nepříjemný a jeho přechod do útoku je jednoduchý. Jsem rád, že z první akce se nám podařilo dát krásný gól a dokázali jsme poločas uhrát. Byl to zápas, který jsme hodně vydřeli, byl hodně bojovný. O to víc si vážím, že jsme takový zápas dokázali zvládnout. Je to důležité vítězství, abychom byli v kontaktu s čelem tabulky a neměli velký odstup. Doufám, že nám to takhle půjde dál."