FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Dukla - FCSL 2:0
16.09.2018

Slovan nedokázal využít svoje šance a s Duklou padl 0:2

Liberec - Po reprezentační přestávce se Slovan představil v 8. kole FORTUNA:LIGY na Julisce a vyzval Duklu. Pražané v letošní sezóně ještě nevyhráli a po změně na trenérském postu měli velkou motivaci uspět. Zejména v prvním poločase se někteří z libereckých ocitli ve velkých šancích, ovšem nedokázali je využít. Dukla ve druhém poločase trestala a po brankách Djuranoviče a Schranze porazila Slovan 2:0.
8.kolo, neděle 16.9.2018, 15:00
FK Dukla Praha FK Dukla Praha
2:0
(0:0)
FK Dukla Praha: Rada - Raspapovič, Ďurica, Chlumecký - Miloševič (C), Djuranovič (72. Schranz), Bezpalec, Bilovký, Douděra (64. Brandner) - Holenda, Doumbia (83. Hanousek)

Náhradníci: Hruška, Kott, Hanousek, Brandner, Ostojič, Souček, Schranz

FC Slovan Liberec: Hladký - Mikula, Vuklišević, Karafiát, Kerbr - Breite (C), Ševčík - Malinský (67. Oršula), Potočný, Aarons (58. Mashike) - Pázler (46. Nešický)

Náhradníci: Nguyen, Hybš, Kačaraba, Nešický, Oršula, Pešek, Mashike

Branky:62. Djuranovič, 88. Schranz (pen.)

Žluté karty: 68. Potočný

Rozhodčí: Franěk – Vlasjuk, Melichar

Diváci: 2376

První nebezpečnější situaci měla na svých kopačkách Dukla, Djuranovič zkoušel vystřelit, nepřesný pokus musel na roh odvracet Vuklišević. Na druhé straně střílel Malinský, po zblokovaném pokusu následoval roh, který nebezpečí nepřinesl. Ve 13. minutě měl na kopačce první gól Aarons. Pázler poslal centr z pravé strany do vápna, kde byl volný právě anglický ofenzivní záložník. Na poslední chvíli mu dokázal pod nohy skočit Miloševič a vyrušil Aaronse, jenž pouze promáchl.

V prvních pětadvaceti minutách se obraz hry příliš neměnil, Liberec rozehrával většinu svých akcí od stoperů a snažil se o přízemní kombinaci. Dukla využívala vysoký presink a chtěla modrobílé zaskočit rychlými akcemi. Aktivní Aarons byl odměněn další šancí, po sérii odskoků a odrazů se ocitl s míčem sám před brankářem, z úhlu ale Radu neprostřelil.

Po následném rohovém kopu se už někteří fanoušci Slovanu radovali. Míč se po přihrávce hlavičkou dostal k volnému Kerbrovi, ten ihned zakončoval, ovšem Rada vytáhl skvělý zákrok. O chvíli později další rohový kop a tentokrát šance Pázlera, na malém vápně z otočky vystřelil, znovu našel jen dobře postaveného brankáře Dukly. První poločas skončil bez branek 0:0.

Do druhé půli naskočili domácí o něco aktivněji, prvních deset minut měli míč převážně na svých kopačkách, avšak bránu Hladkého výrazněji neohrozili. Pasivita libereckých se nevyplatila, po pasu za obranu se ocitl sám před Hladkým Uroš Djuranovič. Vyběhnutého brankáře dokázal překonat přízemní střelou k tyči.

V 70. minutě se cpal do zakončení střídající Oršula, Raspopovič ho dokázal ubránit a větší nebezpečí nevzniklo. Slovan se snažil hosty v poslední desetiminutovce zatlačit a změnit stav zápasu, avšak obrana Dukly byla na zvýšený tlak připravena. Další obrovskou šanci měl po nadýchaném centru Ševčíka Kerbr, chyběl kousíček, aby míč nohou ve vzduchu usměrnil do brány.

V závěru zápasu ještě jednou udeřila Dukla. Po faulu Vukliševiće byla pískána penalta. Té se chopil Ivan Schranz, zvolil zakončení do středu branky a Hladkého dokázal překonat. Slovan se bohužel na odpověď nezmohl a s Duklou prohrál 0:2.

Roman Skuhravý (FK Dukla Praha): "Dneska byl úkol číslo jedna dát v zápase věci, na kterých jsme pracovali. První poločas byl jednoznačně vidět, že nejsme v úplně dobrém rozpoložení. O to víc si cením toho, že klíčoví hráči, kteří dneska měli držet prapor, v čele s Filipem Radou, nás v prvním poločase podrželi. V prvních 45 minutách bylo vidět, že se hrozně bojíme udělat chybu. Do druhého poločasu jsme chtěli jít trošičku aktivněji. Musím říct, že jak první poločas byl pro Liberec, tak v druhém poločase jsme byli lepším týmem. Díky dvěma skvěle zvládnutým situacím jsme to potvrdili gólově. Tahle výhra je jednoznačně zásluhou hráčů a kluků v realizačním týmu Richarda Poláka a Tomáše Obermajera, kteří mi strašně moc v týdnu pomohli, abych se mezi těmi hráči zorientoval. Věřím, že tohle vítězství bude minimálně spouštěč k tomu, že hráči budou věřit tomu, co po nich chceme."

Zsolt Hornyák (FC Slovan Liberec): "Je mi líto našich fanoušků a hodně se jim omlouvám. Skutečně ten druhý poločas jsme si nezasloužili ani bod. Když hráči nehrají na sto procent svých možností, vypadá to jako druhý poločas. Zase nás to stálo výsledek. První poločas tři tutovky gólové. Gólman zachránil Duklu, ale to je naše stará nemoc, musíme z toho skórovat. Druhý poločas pro mě obrovské zklamání. Dukla dobře bránila, hrála celý zápas na kontry, což nás trošku zaskočilo. V obraně obrovské chyby Karafiáta, kde Dukla vytěžila z minima maximum. Jedna střela na branku a jeden gól, takhle by měla nějak vypadat efektivita. Nejvíc mě bolelo, když naši fanoušci skandovali, že chtějí Slovan. Skutečně i já bych chtěl ten Slovan a udělám všechno pro to, aby se to vrátilo do těch kolejí, abychom vyhrávali."