FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovácko - FCSL 4:2
19.10.2013

Slovan nezvládl zápas na Slovácku, rozhodla úvodní čtvrthodina druhé půle

Uherské Hradiště/Liberec – Sobotní podvečer nabídl po dlouhé době ligovou podívanou. Slovan se představil na půdě Slovácka a vstupoval do utkání s nálepkou favorita, tu však nenaplnil. Hlavně kvůli třem brankám v úvodu druhého poločasu odjíždí hráči Liberce z Uherského Hradiště bez bodu a mají tak před zápasem se Sevillou nad čím přemýšlet.
11.kolo, sobota 19.10.2013, 17:00, Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty
1.FC Slovácko 1.FC Slovácko
4:2
(1:0)
1.FC Slovácko: Melichárek – Šimko, Košút, Rada, Reinberk – Biolek (84. Ondřejka), Daníček, Valenta (88. Trávník), Petr (78. Mezlík), Kerbr – Došek (C).
FC Slovan Liberec: Kovář – Fleišman, Kelič, Kováč (C), Coufal (71. Kušnír) – Kalitvincev (59. Delarge), Pavelka, Šural, Rybalka, Sackey (46. Hušek) – Rabušic.
Branky: 34. Valenta, 47. a 57. Došek, 49. Kerbr - 62. Rybalka, 71. Hušek, ŽK: 24. Valenta, 73. Biolek, 86. Reinberg - 37. Sackey, Rozhodčí: Jech – Urban, Paták.
Diváci: 4076

Liberec vstoupil do utkání podle očekávání aktivněji a hned ve druhé minutě si vytvořil první příležitost ke skórování. Šuralův centr žádného spoluhráče nenašel, ale balon se odrazil k Fleišmanovi, který se nerozpakoval a vystřelil. S razancí to tento levonohý obránce naštěstí pro domácího brankáře poněkud přehnal a míč poslal nad. V aktivitě Liberečtí i nadále pokračovali, o několik minut později zkoušel vypálit Rybalka, ani ten však nedonutil Melichárka zasahovat.

Poprvé musel brankář Slovácka předvést své schopnosti až ve 14. minutě proti střele Kalitvinceva, počínal si ale bezchybně a míč lapil. Slovan však svého soupeře i nadále přehrával a nepouštěl ho ke kombinaci. Na konci první dvacetiminutovky se sice pokusil zahrozit Rada, který vyslal dopředu Petra, u míče byl však první brankář Kovář.

V polovině prvního poločasu mohl Liberec hned nadvakrát otevřít skóre, ale štěstěna a brankář Melichárek byli proti. Nejprve trefil Coufal břevno domácí branky a o pár okamžiků později střílel Kalitvincev, jehož dělovku gólman Slovácka po dobrém zákroku vyrazil. O pár minut později zahrál tým z Uherského Hradiště povedenou standardní situaci, po níž se Jakub Petr zjevil sám před Kovářem, branku ale minul. Slovan si tak také vybral svou dávku štěstí.

Ve 33. minutě přišel pro dosud aktivnější hosty šok. Jiří Valenta podnikl útočnou výpravu na polovinu soupeře, naservíroval míč Biolekovi, který mu ho centrem na značku penaltového bodu vrátil a první jmenovaný bez obtíží rozvlnil síť hostující branky. O první gól utkání se tak poněkud proti očekávání postarali domácí. Liberec se sice pokoušel odpovědět, v koncovce se mu však nedařilo a tento výsledek tak vydržel až do přestávky.

Domácí do druhé půle doslova vlétli. V úvodních pěti minutách se trefili hned dvakrát! Nejprve skóroval vysoký Libor Došek hlavou a o dvě minuty později rozšířil gólový účet Slovácka přesnou ranou uvnitř vápna Milan Kerbr. Když pak v 57. minutě technickou střelou přidal svůj dnes druhý a zároveň stý ligový gól Libor Došek, zdálo se, že je rozhodnuto.

O chvilku později však dokázal vykřesat Libereckým naději Sergej Rybalka, který přesnou střelou ke vzdálenější tyči snížil manko na tříbrankové. Hráči Slovanu se nadále snažili s výsledkem něco dělat, nervozita však způsobovala řadu nepřesností a zbytečných ztrát míče. I tak ovšem dokázal Luboš Hušek v 71. minutě hlavou snížit a zápas nabral na dramatičnosti.

Hosté vycítili příležitost a hrálo se prakticky pouze na jedinou bránu, obrana domácích však jejich pokusům odolávala. Slovan již nedokázal ze svých šancí nic vytěžit a nakonec překvapivě podlehl Slovácku 2:4. Generálka na Sevillu a Spartu tedy příliš lichotivě nedopadla.

Svatopluk Habanec (Slovácko): "Jsem nesmírně šťastný, že jsme dnes vyhráli. Tři body jsme potřebovali jako sůl. Rozhodlo několik pasáží – soupeř nevyužil šanci a dal břevno, my jsme dali jako první gól, pak jsme vstřelili tři branky po zmatcích v obraně Liberce. Pak jsme soupeře drobnými chybami pustili do hry, ale naštěstí jsme to už uhráli. Výhra je pro nás cenná, já si jí po tolika zápasů bez tří bodů cením o to víc."

Jaroslav Šilhavý (Liberec): "Jsem zklamaný jako po každé porážce, ale zvláště takové. Díky vlastní nekoncentrovanosti ze začátku druhého poločasu jsme dostali tři góly. Pokusili jsme se vyrovnat, ale v závěru už nebyla síla to dotlačit alespoň k remíze a vznikl chaos - soupeř si vítězství pohlídal a čekal na brejky. Zápas jsme začali dobře a první poločas byl dobrý, bohužel jsme nevyužili šance. Domácí mohou být spokojení."