FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Karviná - FCSL 1:2
21.11.2021

Slovan opět rozhodl v závěru! Výhru 2:1 zařídil v nastaveném čase Júsuf Hilál

Liberec - Po reprezentační přestávce jeli svěřenci trenéra Kozla bojovat o čtvrtou ligovou výhru v řadě do Karviné. Slovan byl mírným favoritem, ale průběh utkání tomu nenapovídal. Do vedení šli po rohovém kopu domácí. Před pauzou vyrovnal z penalty Rabušic a v nastaveném čase rozhodl o další výhře v posledních minutách přesnou hlavičkou střídající Júsuf Hilál.
15.kolo, neděle 21.11.2021, 15:00, Městský stadion Karviná
MFK Karviná MFK Karviná
1:2
(1:1)
MFK Karviná:

Bolek - Dramé (68. Mikuš), Eduardo Santos, Buchta, Sehić - Sinyavskiy (80. Jurásek), Stropek (80. Šindelář), Marco Túlio, Bartošák (74. Čmelík) - Nešický (74. Durosinmi) - Papadopulos (C)

Náhradníci: Drobek - Čmelík, Šindelář, Durosinmi, Mikuš, Křapka, Jurásek

Knobloch - Gebre Selassie, Chaluš, Plechatý, Mikula (C) - Matoušek (73. Mészáros), Tiéhi, Havelka (85. Purzitidis), Rondić - Tupta (67. Faško) - Rabušic (73. Júsuf)

Náhradníci: Vliegen - Purzitidis, Fukala, Faško, Frýdek, Mészáros, Júsuf

Branky: 17. Marco Túlio - 39. Rabušic z pen., 90+1. Júsuf

Žluté karty: 79. Čmelík - 73. Matoušek, 79. Mikula

Rozhodčí: Orel - Mokrusch, Arnošt; VAR: Pechanec, AVAR: Ondráš

Diváci: 2035

Karviná vstoupila do utkání aktivněji a hned ve čtvrté minutě prověřil našeho brankáře hlavičkou Michal Papadopulos. Na druhé straně si zpracoval míč na prsou Tupta a vypálil. Mířil však nad bránu. Vzápětí si narazil Tiéhi s Rabušicem. V pádu pak ale nedokázal zakončit přesně. Na začátku 11. minuty se Karviná prokombinovala k první vážnější akci. Sehićovu ránu na přední tyč Knobloch vyrazil mimo tři tyče. V 17. minutě už se aktivnější Karviná bohužel prosadila. Exliberecký Bartošák odcentroval od rohového praporku přesně na hlavu Marca Túlia a brazilský legionář překonal Knoblocha 0:1.

Slovan chtěl ihned odpovědět. Matoušek dostal rychlou přihrávku za obranu, ale Bolek byl u balonu o vteřinku dříve. Po gólu se domácí trochu zatáhli a přenechali aktivitu na našem mužstvu. I přes lehký tlak a náznaky šancí se ale Slovanu nedařilo dostat na dostřel Bolkovy svatyně. Ve 39. minutě zahrál v pokutovém území rukou Stropek a po zásahu VARu byla ve prospěch Slovanu nařízena penalta. K puntíku se postavil Michael Rabušic a dloubákem á la Panenka vyrovnal na 1:1. Šlo o první střelu našeho mužstva mezi tři tyče.

Do konce poločasu se ještě dvakrát dostal k hlavičce Imad Rondić. Ani jednou ale neohrozil domácího brankáře. V nastavení se ještě Karviná nastěhovala před libereckou bránu, ale kromě střely z dálky od Sehiće k dalšímu ohrožení Knoblocha také nedošlo. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Také do druhého poločasu nastoupili o něco aktivněji hráči Karviné. Žádnou střelu ale na Knoblocha nevyslali. Dlouho dlouho se čekalo na nějakou zajímavou akci nebo šanci. Celou dobu se hrálo mezi vápny, často se přerušovalo fauly a ke střelbě se ani jeden z celků nedostával. Až v 73. minutě se za vápnem opřel do odraženého míče Christ Tiéhi. Balon by se ale vešel možná tak ho rugbyového 'Háčka' než fotbalové branky. O šest minut později se Knobloch vyznamenal proti pokusu z blízka od Sinyavského. Následně do našeho brankáře zbytečně naskočil Čmelík a strkanice byla na světě. Po chvíli se vše uklidnilo a mohlo se pokračovat dále.

V 82. minutě mohl jít Slovan z ničeho nic do vedení. Imad Rondić se zaskvěl parádní individuální akcí, když doslova ukličkoval bránícího Sehiće. Napřáhl za vápnem a vyslal dělovou ránu na Bolka. Ten s vypětím všech sil vyrazil míč, který se ještě odrazil od břevna mimo. Když už se zdálo, že utkání skončí remízou, naskočil si na centr z rohového kopu na malém vápně Júsuf Hilál, dostal se před brankáře a poslal míč do sítě Karviné! Slovan si tak potřetí v řadě připsal výhru v posledních minutách a z Karviné si odvezl všechny tři body za výhru 2:1.

Bohumil Páník (MFK Karviná): Naše hra měla parametry až do okamžiku té penaltové situace. Soupeři vyrovnávací branka pomohla, my jsme se pak těžko prosazovali. Ve druhé půli jsme našli recept, utkání bylo vyrovnané a byla otázkou, kdo vstřelí (a jestli vůbec) rozhodující gól. Bohužel jsme inkasovali v nastaveném čase. I takový je fotbal. Musíme se z toho oklepat, už ve středu hrajeme další zápas. I bod bychom asi brali, protože v konečném součtu může být důležitý. Z pohledu psychiky hráčů je remíza úplně něco jiného než porážka v nastaveném čase.

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): Do utkání jsme nevstoupili ideálně. V úvodu byla Karviná lepší. Těžila z našich chyb a ztrát a chodila do nebezpečných přečíslení. Vyvrcholilo to inkasovaným gólem po rohu, který nám paradoxně pomohl. Od té chvíle to z nás spadlo, jako bychom neměli co ztratit. Zkvalitnila se naše hra na míči a dokázali jsme domácí zatlačit. Pomohl nám gól z penalty a do konce poločasu byli lepší. Druhý poločas se nesl v takovém duchu, že ani jedno mužstvo nechtělo udělat chybu a dostat gól. Domácí byli mírně aktivnější, ale do šancí jsme je nepouštěli. Při jejich největší šanci nás podržel Milan Knobloch. S pokorou bychom brali i bod z tohoto utkání, ale v závěru se projevila síla střídajících hráčů. V posledních deseti minutách jsme byli lepším týmem a nakonec rozhodli gólem střídajících hráčů po rohovém kopu.