FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Karviná 2:1
17.04.2022

Slovan otočil utkání s Karvinou, rozhodující branku na 2:1 dal Koscelník

Liberec - Náš tým hrál předposlední kolo základní části FORTUNA:LIGY s Karvinou. Do vedení šel soupeř po brance N’Diayeo již ve 12. minutě. Ve 32. minutě však srovnal Rabušic z penalty. Obrat dokončil v 60. minutě pěknou brankou Koscelník. Závěr utkání byl plný mnoha nevyužitých gólových příležitostí. Finální skóre se již neměnilo, vyhráli jsme tedy 2:1.
29.kolo, neděle 17.4.2022, 17:00, U Nisy
2:1
(1:1)
MFK KarvináMFK Karviná
FC Slovan Liberec: Vliegen - Koscelník, Gebre Selassie, Purzitidis, Mikula, Ghali (63. Júsuf)- Tiéhi, Havelka (80. Michal)- Frýdek (80. Stoch) - Rondić (72. Matoušek), Rabušic (63. Višinský)

Náhradníci: Pešl - Prebsl, Michal, Stoch, Višinský, Matoušek, Júsuf

MFK Karviná: Bajza - Mikuš, Buchta, Dramé, Šehić - Jursa, N'Diaye (73. Marco Túlio)- Zorvan (83. Chvěja), Qose (66. Sinyavskyi), Bartošák (83. Holík) - Papadopulos (66. Svoboda)

Náhradníci: Stropek - Túlio, Holík, Svoboda, Chveja, Sinyavskyi, Ciupa

Branky: 32. Rabušic, 60. Koscelník - 12. Ndiaye

Žluté karty: 45. Ghali, 69. Gebre Selassie, 72. Havelka - 73. Svoboda

Diváci: 1521

Rozhodčí: J. Petřík - M. Leška, M. Vyhnanovský

Náš tým vstoupil do utkání aktivně, hned v úvodních minutách jsme viděli zajímavou šanci, na jejímž konci stál Gebre Selassie. První branku duelu však vstřelil soupeř. Ve 12. minutě dobře centroval z pravé strany Mikuš. Na nadýchaný centr si naskočil Modou N'Diaye, který z bezprostřední blízkosti hlavičkou uklidil míč do sítě. Od té doby byl stále častěji u míče Slovan, nicméně jsme nebyli svědky žádných vyložených příležitostí.

Naše do té doby nejlepší šance v utkání přišla v 30. minutě. Pěkný centr sklepl Rabušic hlavou na Koscelníka, který ihned vypálil. Jeho ránu brankář Bajza dobře vyrazil, přičemž k následné dorážce se dostal Ghali. Nigerijský záložník však odkrytou bránu přestřelil. Vše se však změnilo poté, co o pár minut později výtečně vybojoval penaltu. Té se následně ujal Michael Rabušic, jenž skvěle panenkovsky srovnal skóre na 1:1. Do konce poločasu jsme viděli ještě pár zajímavých šancí na obou stranách, nicméně stav se nezměnil.

V 55. minutě si náš tým vytvořil zatím největší šanci druhé půle. Rabušic dobře našel Koscelníka, který následně vypálil. Brankář ránu vyrazil přímo na Ghaliho, ten však ze skvělé pozice trefil jen tyč. Náš tlak se poté stupňoval. Gebre Selassie dobře prodloužil Frýdkův centr na osamoceného Koscelníka. Slovenský obránce ale ze složité situace pouze napálil břevno. Avšak chuť si spravil o chvíli později. Po centru Mikuly se Martin Koscelník dostal ve vápně k míči a výtečně propálil karvinského brankáře směrem k pravému dolnímu rohu.

Krátce nato mohli Karvinští vyrovnat, a to poté, co se míč dostal k osamocenému Šehićovi. Zevnitř pokutového území však bosenský fotbalista z ideální pozice jen těsně netrefil levou tyč. Hra byla následně často rozkouskovaná, ať už díky mnoha faulům či střídáním. Moc pěkné zakončení jsme mohli vidět od Višinského, mezi nohama prostřelil obránce. Karvinský brankář byl ovšem na jeho pokus do pravého dolního rohu připravený.

V závěru utkání si oba celky vypracovaly několik vyložených gólových příležitostí. První z nich byla naše, a to po rychlém brejku. Stoch si vyměnil míč s Višinským, přičemž finální střely se ujal slovenský záložník. Ta byla zablokována obranou, následná dorážka Višinského byla vyražena brankářem. Soupeř mohl krátce poté vyrovnat po hlavě Marca Túlia, která mířila jen těsně nad břevno. Zdaleka největší možnost na zvýšení skóre se v úplném závěru naskytla Matouškovi. Ten totiž běžel od půlky hřiště naprosto sám na brankáře, vymyslel však jenom velmi čitelnou kličku, na kterou mu Bajza neskočil. Po několika spálených šancích tak duel skončil výsledkem 2:1.

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): „Tak pro nás to byl další zápas, kdy jsme chtěli potvrdit naší účast ve střední skupině. Poslední utkání nám nevycházely, hlavně střelecky. I ten dnešní zápas začal v podstatě v tom našem módu. Řekl bych, že jsme do něj vstoupili docela slušně. Výsledkem ale bylo, že jsme v 15. minutě prohrávali 1:0. Myslím, že mužstvo zareagovalo dobře, všichni chtěli hrát a byli aktivní. Jsem rád, že jsme gól, i když z penalty, v první půli dali. Ghali se tam výborně uvolnil a z toho jsme to vlastně vytěžili, Rabušic to proměnil. Pak ten konec první půle dobrý nebyl, tam se mi nelíbily především defenzivní věci. Nicméně soupeř nás neztrestal. O půli jsme si něco řekli a řekl bych, že začátek druhé půle byl asi rozhodující úsek, který rozhodl o celkovém výsledku. My jsme hráli dobře, šli si za gólem, až jsme ho nakonec vstřelili. Myslím, že šancí na gól jsme měli jednoznačně více než soupeř. Když jsme v závěru nepřidali pojistku, tak soupeř pořád cítil šanci, protože pro ně by třeba byl důležitý i jeden bod. Pak jsme to ale nějak ubránili silou vůle. Jsem za to vítězství rád, protože Karviná, ač je poslední, tak si myslím, že v posledních utkáních hráli vyrovnané partie se silnějšími týmy. Takže si vítězství cením. De facto to rozhodlo o tom, že jsme se definitivně zachránili, což byl ten hlavní cíl, když jsem přicházel. Za to jsem taky hráčům poděkoval.“

Bohumil Páník (MFK Karviná): „V Liberci se hraje vždy těžko. My jsme měli určité hry fáze dobré, kdy jsme se dokázali Liberci vyrovnat, místy jej i přehrát. Ale měli jsme i fáze hry, kdy jsme z ní vypadli a domácí nás dostali pod tlak a využili toho. Hlavně toho tlaku, kdy nám dali branku na 2:1. My jsme za stavu 2:1 měli vyloženou gólovku Šehićem, kdy to netrefil k tyči. Pak už to byl otevřený boj, kdy jsme se snažili aspoň srovnat na 2:2 a domácí nám utíkali do brejků. Další branka ale nepadla ani na jedné straně. Pro nás tedy prohra, a tím, že Pardubice vyhrály, tak zase daleko větší komplikace. Vzdálenost je už větší.“