FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Zlín - FCSL 2:1
27.07.2019

Slovan po třetím kole odjíždí ze Zlína bez bodů, prohrál 1:2

Šimon Knopp
Zlín/Liberec - V losu třetího kola FORTUNA:LIGY byl Slovanu přisouzen Zlín. Oba celky dělily v tabulce tři body, protože Fastav byl před zápasem jediným týmem (společně s Karvinou), který ještě v tomto roce nebodoval. Dnes se "ševci", bohužel pro nás, dočkali prvních bodů. V první půli se nejprve trefil Poznar, následně ve druhém poločase přišla odpověď v podobě trefy Potočného, ale poslední slovo měl domácí Zlín. V 66. minutě rozhodl o konečném výsledku 1:2 Mašek.
3.kolo, sobota 27.7.2019, 17:00
FC Zlín FC Zlín
2:1
(1:0)
FC Zlín:

Dostál - Matejov, Hlinka, Buchta, Azatskyi - Mašek (88. Bartošák), Haníček (65. Podio), Jiráček (C), Vakho - Fantiš (56. Džafič) - Poznar

Náhradníci: Rakovan - Džafič, Bartošák, Podio, Janetzký, Cedidla, Nečas

FC Slovan Liberec:

Nguyen – Mikula, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Breite (C), Oscar - Koscelník (46. Malinský), Mara (80. Nešický), Potočný - Musa (65. Pešek)

Náhradníci: Knobloch – Chaluš, Dordić, Pešek, Nešický, Malinský, Kuchta

Branky: 24. Poznar, 66. Mašek - 60. Potočný

Žluté karty: 39. Oscar, 70. Mikula, 79. Kačaraba

Rozhodčí: Klíma – Caletka, Leška

Diváci: 3256

První vážnější šanci si připsal Zlín, naše záloha zaváhala a nechala projít po křídle Vakha, jenž centroval na Fantiše. Nguyen musel zakročit před zlínským útočníkem. Následovala pasáž hry, ve které byl aktivnější Fastav a měl i častěji míč na svých kopačkách. Ovšem v 13. minutě napřáhl ke střele Mikula a Dostál musel vytáhnout dobrý zákrok, aby míč neskončil v síti. Slovan několikrát nepřesnostmi zahnal sám sebe do úzkých, například po špatném autovém vhazování měl Zlín roh, naštěstí pro nás ho nevyužil.

Ve 24. minutě přišlo potrestání, z levé strany centroval Vakho, míč byl ještě prodloužen až na volného Tomáše Poznara, sám před brankou se nemýlil a hlavičkou vstřelil první branku utkání. Slovan se z první branky nemohl vzpamatovat a nadále hrozil Zlín. Po volném přímém kopu musel další složitý zákrok po teči Poznara vytáhnout Nguyen, následně mu pomohla obrana, která dokázala balón odklidit do bezpečí. Liberecké útoky často brzdily ofsajdy, obrana domácích dokázala dobře číst naši hru a včas vystupovat.

Do druhé půle naskočil Malinský za Koscelníka a hned ve 48. minutě se dostával do šance. Z pravé strany ještě volil centr na Potočného, Dostál si ze vzduchu míč stáhl. V 59. minutě přišel pěkný moment Slovanu, Malinský poslal přesný centr na zadní tyč, kde číhal Roman Potočný. Liberecký záložník neváhal a vystřelil, jeho pokus napoprvé vyrazil brankář, ale Potočný se nejlépe zorientoval a dorazil hlavičkou míč do sítě.

Remízový stav dlouho netrval, protože v 66. minutě se trochu se štěstím dostal přes obranu Dominik Mašek a překonal Nguyena. Zlínu dodal gól čerstvé síly a dále nebezpečně útočil. Vakho vystřelil zpoza šestnáctky a orazítkoval obě tyče liberecké svatyně. Nutno dodat, že celé situaci předcházel faul na Mikulu, který rozhodčí neviděl a následně obdržel náš hráč žlutou kartu za údajné simulování. Slovan se snažil útočit a vytvořit si příležitosti, ale hra byla často kouskovaná fauly z obou stran.

V závěru se ještě hráči Liberce zlobili, protože jim nebyla odpískána penalta poté, co ve vápně spadl Malinský. Skóre se ale již neměnilo a Slovan ze Zlína odjíždí bez bodu po porážce 1:2.

Josef Csaplár (FC Fastav Zlín):

"Pro mě osobně i pro tým hodně důležité body. Během zápasu jsme si vytvořili zajímavé šance, možnosti i tlak. Nepadalo nám to tam, i proto je důležité, že jsme se dnes trefili, a že jsme dotáhli utkání do vítězného konce. Myslím si, že fanoušci se nenudili. Bylo to zajímavé z obou stran a my jsme se navíc potěšili i výsledkem, který jsme potřebovali."

Pavel Hoftych (FC Slovan Liberec):

"Věděli jsme, že se Zlínu v posledních zápasech nedařilo, 0 bodů, 0 branek. Ovšem také, že je velmi nepříjemný a důrazný soupeř. Třicet minut prvního poločasu jsme rozhodně nepředváděli hru, která by byla podle mého gusta. Byli jsme všude pozdě, vepředu jsme nedokázali udržet balón. Postupně jsme se do hry dostávali. Vytvořili jsme si nějaké šance a chytili novou energii. Ve druhém poločasu si myslím, že jsme byli lepším mužstvem, dobře jsme kombinovali. Bohužel po vyrovnání na 1:1 jsme rychle inkasovali. Nedokázali jsme na branku odpovědět, přestože jsme měli několik dobrých brejků. Určitě nám v poločase pomohlo střídání Malinského, jenž do zápasu přinesl hodně nového. Dlouho marodil, ale byl natěšený a my jsme vsadili na to, že má kvalitu, kterou mužstvu dodá. Myslím si, že zápasu by více slušelo 2:2. Bohužel jsme prohráli 1:2 a odjíždíme bez bodu. Škoda, druhý poločas jsme měli na to, abychom nějaké body uhráli."