FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Rostov 0:2
14.07.2016

Slovan podlehl na závěr soustředění ruským vicemistrům 0:2

Dominik Jakubec
Mühldorf - Původně měl náš tým proti ruskému Rostovu nastoupit až od 18 hodin, nicméně vzhledem k podmínkám bylo nakonec utkání posunuto již na 16:30. Slovan vstoupil do utkání aktivně a v první půli měl na menším tréninkovém hřišti více ze hry, ve druhé půli se však ruský vicemistr dvakrát prosadil a nakonec zvítězil 2:0.
Rakousko, čtvrtek 14.7.2016, 16:30
0:2
(0:0)
FK RostovFK Rostov
FC Slovan Liberec: Kolář – Nitrianský, Karafiát, Pokorný (70. Obročník), Bartošák – Lesniak (57. Breite), Folprecht (80. Sackey) – Bartl (70. Hadaščok), Navrátil (46. Ekpai), Ševčík (70. Bláha) – Komličenko (80. Sixta).
Branky: 56. a 74. minuta.

V úvodu utkání si aktivněji počínal náš tým. Už po několika minutách hledal Bartl na hranici šestnáctky dobře postaveného Komličenka, toho však pozorná defenziva ruského celku k šanci nepustila. Se střelou Nitrianského si pak o chvíli později poradil brankář. Vůbec největší šanci dosavadního průběhu měl po Bartošákově rohu opět Nitrianský, jeho střela na vzdálenější tyč však minula branku.

Slovan měl i nadále více ze hry a otevřít skóre mohl po standardní situaci ze zhruba dvaceti metrů Karafiát, jeho dobře mířený pokus ale vyškrábl konečky prstů brankář Rostova. O chvíli později vysunul Ševčík dobrým pasem až do vápna Navrátila, jeho střela však následně mířila těsně vedle.

Po necelé půlhodině hry už se zdálo, že Slovan půjde do vedení. Nikolaj Komličenko vybojoval míč, dostal se až do vápna a doslova posadil obranu včetně brankáře na zadek, nicméně gólman mu těsně před zakončením do prázdné branky míč dokázal vyškrábnout z kopaček. Rostov naopak zahrozil až z rohového kopu, po něm však následoval pouze závar ukončený útočným faulem na Lukáše Pokorného.

Ruský tým si nakonec před koncem poločasu vytvořil ještě dvě šance, když nejprve směřovala do šestnáctky nebezpečná přihrávka z pravé strany, Karafiát však na poslední chvíli před útočníkem ve skluzu usměrnil míč do bezpečí. V samotném závěru první půle pak Ondřej Kolář skryl před dotírajícími hráči soupeře míč v náruči, do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu 0:0.

Po změně stran se však prosadil Rostov. V 56. minutě unikl soupeř po pravém křídle, následovala zpětná přihrávka do prostoru penaltového puntíku a jeden z útočníků ruského týmu nekompromisní ranou k zadní tyči nedal Kolářovi šanci. Ten musel zachraňovat svůj tým o dvě minuty později, když nejprve zblokoval tvrdou střelu Ondřej Karafiát a následnou dorážku fantastickým zákrokem vyrazil mladý gólman na roh.

S přibývajícími minutami se na trávníku přitrvrdilo, šance však přicházely i nadále. Ondřej Karafiát se v 66. minutě pokoušel po standardní situaci z úhlu překvapit brankáře Rostova, ale ten jeho úmysly odhalil a míč dokázal na bližší tyči vyboxovat na roh, z nějž si již Slovan další šanci nevytvořil.

Zato Rostov z následující šance udeřil. Po Breiteho ztrátě míče a rychlém přenesení na druhou stranu postupoval jeden z útočníků soupeře sám na brankáře a přesnou ranou o tyč nedal Kolářovi sebemenší šanci zasáhnout. Slovan se snažil zareagovat, Bartošákův centr ale k Ekpaiovi nedoputoval a Breite o chvíli později pálil pouze vedle.

Rostov mohl ještě zvýšit, ale brankář Kolář si dokázal s nebezpečnou ranou poradit a vyrazil ji na roh. Mladý gólman si připsal ještě jeden skvělý zákrok v samotném závěru, kdy jeden z útočníků hlavičkoval na malém vápně, ale na Koláře si nepřišel. Náš tým tak podlehl ruskému vicemistrovi 0:2.