FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Dukla 1:3
29.06.2021

Slovan podlehl pražské Dukle 1:3, trefil se Matoušek

Redakce
Mnichovo Hradiště / Liberec - Druhé přípravné utkání před novou sezonu našemu mužstvu nevyšlo. Po řadě neproměněných šancí podlehlo pražské Dukle 1:3, jediný gól Slovanu obstaral krásnou technickou ranou Jan Matoušek. V dresu soupeře se dvakrát trefil Marek Fábry.
Příp., úterý 29.6.2021, 11:00, Mnichovo Hradiště
1:3
(0:1)
FK Dukla PrahaFK Dukla Praha
FC Slovan Liberec: 1. poločas: Knobloch – Fukala, Gebre Selassie, Purzitidis, Mikula – Matoušek, Faško, Polyák, Nečas – Rabušic, Novotný
2.poločas: Pešl - Bína, Chaluš, Kranthove, Gembický - Matoušek Casar, Michal, Faško - Diamé, Rondić
FK Dukla Praha: Rada – Barac, Piroch, Konan, Soček, Buchvaldek, Peterka, Krunert, Šebrle, Faleye, Fábry
Branka: 52. Matoušek – 35. Fábry, 67. Buchvaldek, 71. Fábry. Neproměněná penalta: 41. Faško.

Oba celky v úvodních minutách předvedly náznaky akcí, výrazně zahrozil ale až Slovan ve 12. minutě. Rabušic dobře podržel míč, přihrál ho do strany na nabíhajícího Nečase, který z dobré pozice netrefil bránu. O chvíli později navíc pálil sám Rabušic, prudkou dělovkou z pravé strany ovšem ani on Radu neohrozil.

Ve 25. minutě padla branka, ale skóre se neměnilo. Rabušic sice vyhrál souboj v pokutovém území, ale podle hlavního arbitra jen za cenu faulu. Následná trefa Ondřeje Novotného z bezprostřední blízkosti tak nemohla platit. Jako první se po nevyužitých příležitostech našeho mužstva prosadila Dukla.

Po chybě v rozehrávce se dostal k míči Marek Fábry a přízemní ranou ke vzdálenější tyči otevřel skóre duelu. Těsně před poločasem měl Slovan příležitost na vyrovnání, Matoušek pálil z levé strany, míč se odrazil do ruky jednoho z obránců pražského celku a kopala se penalta.

Míč si vzal Michal Faško, ale Filip Rada vystihl směr střely a vyrazil ji mimo tři tyče. Skóre zůstalo do konce první půle neměnné. Vyrovnání přinesla až 52. minuta, Jan Matoušek první střelou z levé strany neuspěl, Rada míč dokázal vyrazit, Diamé ale aktivním napadáním vybojoval ztracený balon zpátky a předložil ho podruhé do vápna. Matoušek neotálel a výstavní technickou ranou ke vzdálenější tyči prolomil smůlu z předchozích momentů, v nichž kvůli nepřesnostem o míč několikrát přišel.

Nerozhodný stav vydržel jen do 67. minuty. Centr z pravé strany prolétl pokutovým územím, zadní tyč dobře uzavřel Lukáš Buchvaldek a vystřelil pražskému celku podruhé v zápase vedení. To se navíc zanedlouho navýšilo, Marek Fábry dostal krásnou přihrávku do úniku a tváří v tváří Knoblochovi zakončil s lehkostí přesně. Dukla vedla o dvě branky.

Naše mužstvo přešlo do ofenzivy, stáhnout manko mohl Rondič. Jeho dobře umístěnou hlavičku ovšem Rada precizním zákrokem vytěsnil na roh. O chvíli později pálil Aljaž Casar, který je ve Slovanu na testech, obrana ale stihla střelu zblokovat dřív, než ohrozila branku. V další akci se ocitl Diamé, jehož po hlavičce zastavil praporek pomezního sudího, pokus Casara z hranice vápna zase chytil Rada.

Ani závěrečný tlak branku nepřinesl, Slovan podlehl Dukle 1:3.

Miroslav Holeňák (FC Slovan Liberec): „V prvním zápase jsme vysoko vyhráli, viděli jsme pozitiva, tentokrát se nám ukázaly negativa. Bylo to i o produktivitě, vytvořili jsme si docela dost šancí, ale neproměnili jsme je. Kdyby se tak stalo, vypadalo by to jinak. Zápas posloužil k tomu, že jsme dali příležitost všem hráčům, ukázalo se nám, jak to kluci zvládají v únavě. Každý zápas nám zkrátka něco ukáže a tento nám ukázal, že máme ještě zapracovat.“