FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Plzeň 0:1
15.08.2021

Slovan podlehl v domácím utkání Plzni 0:1

Ondřej Marko
Liberec – Ve čtvrtém kole jsme se utkali s dalším velmi těžkým soupeřem, s Plzní. Většina prvního poločasu nebyla příliš divácky atraktivní, k vidění bylo pramálo šancí a hra byla hlavně o soubojích. V druhé půli to již bylo zajímavější s větším počtem šancí. Jedinou branku utkání dal v 52. minutě Řezník. I přes četné pokusy o vyrovnání skončilo utkání naší porážkou 0:1.
4.kolo, neděle 15.8.2021, 19:00, U Nisy
0:1
(0:0)
FC Viktoria PlzeňFC Viktoria Plzeň
FC Slovan Liberec:

Knobloch - Koscelník, Chaluš, Mikula, Fukala - Gebre Selassie, Faško (76. Purzitidis)- Nečas (77. Frýdek), Matoušek (56. Rabušic), Gembický (56. Mészáros) - Rondić

Náhradníci: Vliegen - Purzitidis, Michal, Frýdek, Mészáros, Rabušic, Novotný

FC Viktoria Plzeň:

Hruška - Řezník, Kaša, Pernica, Hybš - Bucha (46. Káčer), Janošek, Šulc (89. Brabec) - Kayamba (63. Ba Loua), Chorý (69. Beauguel), Mosquera (69. Falta)

Náhradníci: Tvrdoň - Ba Loua, Beauguel, Brabec, Falta, Havel, Káčer

Branky: 52. Řezník

Žluté karty: 51. Koscelník - 54. Pernica, 65. Chorý, 84. Hruška, 85. Janošek, 90+1. Brabec, 90+3. Hybš, 90+4. Káčer

Rozhodčí: Hrubeš, Antoníček, Hurych

Diváci: 3890

Úvod utkání byl velmi soubojový, nebylo vidět příliš mnoho šancí. Hra byla celkově poměrně vyrovnaná, avšak je pravda, že více náznaků šancí měla Plzeň. Nicméně i tak se nejednalo o žádné vyložené gólové příležitosti. Po první čtvrthodině se dění přesunulo především na naší polovinu, z ní se náš tým dostával zřídkakdy. Největší šance přišla po našem přímém kopu, kdy se na přední tyči dostal k zakončení hlavou Mikula. Kapitán našeho týmu ovšem jenom orazítkoval břevno.

Další příležitost byla k vidění po centru Matouška, který prolétl k Rondićovi. Ten už zakončoval hlavou, trefil však bránícího hráče, od kterého se míč odrazil do zámezí. Zdaleka největší šanci první půle měla Plzeň. Před koncem poločasu dostal do vápna přihrávku Hybš, který vystřelil přízemní střelu k levé tyči. To by ale nesměl v bráně být Knobloch, který předvedl skvělý zákrok. V nastaveném čase ještě oba celky velmi zabojovaly a hnaly se dopředu. Po centru zakončoval hlavou opět kapitán Mikula, nicméně i tentokrát minul. Poločas skončil výsledkem 0:0.

Úvod druhé půle vypadal podobně jako ten první, tedy velmi soubojová hra. Zlomem byla standardní situace, která byla velmi dobře kopnutá Janoškem. Balon doletěl na Mosqueru, který okamžitě vypálil, avšak Knobloch jeho pokus vyrazil. Naneštěstí se k odraženému míči dostal Radim Řezník, jenž už dopravil míč do naší brány. Slovan se od té chvíle hnal za vyrovnáním. To mohlo přijít již po Nečasově centru, ze kterého zakončoval hlavou Rondić, mířil však na připraveného brankáře Hrušku. Krátce na to kopal Faško přímý kop z dobré pozice a jeho pokus neletěl vůbec daleko od brány.

Obrovskou možnost navýšit skóre měli plzeňští po centru Mosquery, který si skvěle zpracoval střídající Ba Loua. Ten pak vypálil z pravé strany vápna na vzdálenější tyč přízemní střelu, která těsně minula bránu. Poslední třetina zápasu byla celkově velmi dynamická s rychlým tempem. Po centru Faška zakončoval Rondić hlavou, nicméně opět na připraveného brankáře. Ke konci utkání neměl daleko k vyrovnání Frýdek, kterému hezky přihrál Mészáros. Závěr byl velmi divoký, měli jsme v něm mnoho šancí, jako třeba přímý kop zpoza vápna. Avšak žádnou z nich jsme nedokázali proměnit. Utkání tak skončilo naší porážkou 0:1.

Pavel Hoftych (FC Slovan Liberec): „Chtěli jsme být v zápase aktivní. Věděli jsme, že soupeř má velmi těžký program, takže jsme chtěli využít určité únavy a možných myšlenek na pohár. Bohužel v prvním poločase nám to napadání úplně nevycházelo. Měli jsme několik brejkových situací, které jsme mohli odehrát lépe. Ještě tam bylo nastřelené břevno Mikulou. V druhém poločase jsme bohužel dostali branku, a to po parádně kopnutém trestném kopu Janoška. Potom jsme se snažili zvrátit vývoj utkání pomocí střídání, větší aktivity a většího tlaku. Bohužel se nám to, i přes některé situace, které jsme měli, nepodařilo. Ještě dobře, že Ba Loua neproměnil své dva samostatné nájezdy na brankáře. Hráči se snažili do poslední minuty, ale bohužel.“

Michal Bílek (FC Viktoria Plzeň): „Nebyl to nějak krásný zápas, ale neinkasovali jsme. Branku jsme dali ze standardky a měli jsme ještě tři tutové šance. V první půli Hybšem a potom šel Ba Loua sám na bránu. Škoda, že jsme ve druhé půli jednu z těch dvou neproměnili, protože ten závěr by nemusel být tak hektický. Samozřejmě jsme ale rádi, že jsme to tady dobyli, protože není jednoduché v Liberci zvítězit.“