FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Mezőkövesd 1:2
19.07.2022

Slovan podlehl v přípravě maďarskému týmu Mezőkövesd Zsóry 1:2

Rakousko/Liberec - Slovan se v Rakousku opět představil na stadionu v Ottensheimu proti maďarskému týmu. Tentokrát mu byl soupeřem Mezőkövesd Zsóry. Libereckému celku se vstup do utkání příliš nepovedl, protože již ve druhé minutě prohrával 0:1. Druhou branku přidal maďarský tým před koncem prvního poločasu a Slovan dokázal pouze upravit skóre na 1:2 díky nádherné brance Kamsa Mary z volného přímého kopu.
Rakousko, úterý 19.7.2022, 18:00
1:2
(0:2)
Mezőkövesd Zsóry SEMezőkövesd Zsóry SE

1. poločas: Stejskal - Prebsl, Plechatý, Purzitidis, Preisler, Talovjerov, Doumbia, Višinský, Mészáros, Kozák, Rondić

2. poločas: Stejskal - Mészáros, Plechatý (81. Mikula), Purzitidis (81. Michal), Preisler (60. Matoušek), Polyák, Mara, Varfolomejev, Doumbia (60. Frýdek), van Buren, Kozák (60. Rabušic)

Mezőkövesd Zsóry SE:

Piscitelli - K. Kallai, Karnitski, Bobal, Vajda, Nagy, Cseri, Madarasz, Molnar, Jurina, Schmiedl

Náhradníci: Ryabenko, Horvath, Cseke, Kis, Dradic, Lakvekheliani, Kotula, Selmani, Z. Kallai, Kevin

Branky: 65. Mara - 2. Jurina, 41. Molnar

Začátek utkání Slovanu nevyšel, inkasoval totiž již ve druhé minutě. Mezőkövesd zaútočil po levé straně a z následného centru se prosadil Marin Jurina hlavičkou. Balón se odrazil od břevna za brankovou čáru, 0:1. V deváté minutě se podařilo Mészárosovi projít přes několik hráčů a vypracovat si i střeleckou pozici. Ovšem jeho střela byla z velkého úhlu a brankáře příliš neohrozila. Přestože v úvodních minutách držel častěji míč na kopačkách Liberec, jeden z hráčů maďarského celku se dostal k samotnému průniku na branku. Celou akci přerušil až ofsajdový praporek rozhodčího.

Liberečtí fotbalisté pokračovali v aktivitě a ve 20. minutě se Kozák dostal do šance po nahrávce Doumbii, ovšem bránu přestřelil. O dvě minuty později vychytal velkou příležitost Piscitelli. Po standardní situaci Preislera zakončoval jeden z libereckých fotbalistů hlavičkou, ale gólman pokus reflexivně zneškodnil a nepřipustil změnu ve skóre. Ve 32. minutě se snažil akrobaticky zakončovat nůžkami Kozák, ale bránu přestřelil. I v následující akci byl stejný hráč, tentokrát zaměstnal i brankáře, avšak střela doprostřed brány příliš starostí pro maďarské hráče nepřinesla.

Před koncem poločasu jsme viděli ještě jednu branku. Po centru z pravé strany dokázal Gabor Molnar protečovat míč až do sítě. Stejskal se sice balónu dotkl, ale vyrazit ho nedokázal, 0:2. I do druhé půle vstoupil Slovan aktivně, ale jako první zahrozil Mezőkövesd. Jeden z hráčů utekl liberecké obraně a postupoval sám na Stejskala. Gólman Slovanu předvedl skvělý zákrok a protihráče vychytal.

V 56. minutě se dostal po přihrávce Doumbii ke střele ve vápně Preisler. Gólman maďarského celku byl připraven i tentokrát a vyrazil na roh. Z něho následně zahrozil hlavičkou jeden z libereckých hráčů, který dokonce rozvlnil i síť. Ale jeho branka nebyla uznána z důvodu předcházejícího útočného faulu. V 65. minutě se povedlo Slovanu snížit. Rozehrávku volného přímého kopu, přibližně 25 metrů od brány, si vzal na starost Kamso Mara. Guinejský záložník brankářovi nedal šanci, vymetl šibenici a snížil na 1:2.

Následovala vyrovnaná pasáž hry, ve které jsme příliš šancí neviděli. To platilo až do 85. minuty, kdy měl dobrou šanci Matoušek, když k němu propadl centr z levé strany. Liberecký záložník vystřelil, ale o pár centimetrů branku minul. Na druhé straně předvedl dobrý obranný zákrok Mara, když zastavil rozvíjející se šanci Mezőkövesdu. V samotném závěru utkání jsme již nebyli svědky dalších příležitostí, a tak Slovan Liberec podlehl týmu Mezőkövesd Zsóry 1:2.

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): „Dneska si myslím, že bylo všechno špatně, vlastně od první minuty. My jsme měli v první minutě šanci, nedali jsme ji a z protiútoku soupeř skóroval. Pak se zatáhl a my jsme hráli do plných. Popravdě řečeno, moc nám to nešlo a soupeř vyrážel do nebezpečných protiútoků. Ale de facto za tu první půli byl v našem pokutovém území třikrát a vstřelil dvě branky. To si myslím, že rozhodlo o celkovém výsledku. Naše nedůslednost v obranné fázi a horší kvalita v tom se prosadit, proti tomu zhuštěnému bloku, zapříčinila to, že jsme o půli prohrávali 0:2. Druhý poločas si myslím, že nebyl tolik pohodový, více agresivní, nahoru dolů. Soupeř měl zase z brejků šance, ale my taky. Gól jsme i dali, který vlastně nejdřív neplatil, pak to Kamso hezky trefil. Chtěli jsme vyrovnat, ale už jsme to prostě nedokázali. Myslím si, že ten výsledek rozhodla první půle.“