FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Varnsdorf 2:1
24.01.2015

Slovan porazil Varnsdorf, v samém závěru rozhodl Denis Frimmel

Nymburk - Do prvního sobotního přípravného zápasu proti druholigovému Varnsdorfu postavili trenéři hned několik mladíků z juniorky. I takto pozměněný kádr ale dokázal ukázat svou kvalitu a těsně před koncem rozhodl Denis Frimmel o výhře 2:1. Odpoledne ještě čeká dalších jedenáct hráčů utkání se Znojmem.
Příprava, sobota 24.1.2015, 11:00, Nymburk
2:1
(0:0)
FK VarnsdorfFK Varnsdorf
FC Slovan Liberec: Zoul – Ondráček, Pimpara, Egert, Bělíček – Soungole (46. Henzel), Machuča – Frimmel, Moustapha, Kaiser – Luckassen.
FK Varnsdorf: Samoel – Zieris, Martan, Novotný, Kouřil (60. Čurgali) – Linka, Kvída (46. Landovský), Zbrožek, Tvaroha – Rudnytskyy, Schubert
Branky: 59. Luckassen (pen.), 88. Frimmel - 50. Rudnytskyy.

V úvodních minutách se značně omlazený výběr sehrával a aktivitu tak vyvíjel zejména Varnsdorf, po necelé čtvrthodině se ale začal obraz hry trochu obracet. Do velké šance se řítil Kevin Luckassen, ale Zbrožek se stačil rychle vrátit a nadvakrát mladého útočníka připravil o balon. Jen o chvíli později hlavičkoval nebezpečně Moustapha Ndiaye, toho však vychytal brankář Samoel.

Této části hry zase naopak vládli spíše naši hráči, druholigový soupeř se soustředil převážně na defenzivu, která byla velmi pozorná a do dalších vyložených pozic Slovan nepouštěla. Postupně tak začal přebírat iniciativu opět Varnsdorf.

O první výrazné ohrožení branky Martina Zoula se postaral liberecký odchovanec Vojtěch Novotný, který ve Varnsdorfu hostuje, ovšem z velkého vápna mířil vysoko nad. Zato po přímém kopu Tvarohy už musel Zoul zasahovat, když dokázal míč vytěsnit do bezpečí. Poločas tedy skončil bezbrankovou remízou 0:0.

Do druhé půle vstoupil náš soupeř úspěšně a hned po pěti minutách hry udeřil. Po Linkově přesném pasu se míče na velkém vápně zmocnil Pavlo Rudnytskyy a ten přesnou ranou otevřel skóre. Reakce na sebe ovšem nenechala dlouho čekat. Postup Lukáše Kaisera zastavil až brankář Samoel nedovoleným způsobem a rozhodčí nařídil penaltu, kterou Kevin Luckassen chladnokrevně proměnil.

Náš tým byl ve zbytku času mírně lepším celkem a s míčem se potkával častěji, než soupeř. Luckassen mohl jedovatou ranou poslat Slovan do vedení, obrana ale na poslední chvíli střelu zblokovala. Ani Varnsdorf se snahy o převážení výsledku na svou stranu nevzdával, ale narážel na pozornou obranu, případně gólmana Zoula.

V závěrečných minutách se ještě přihlížející diváci dočkali několika šancí, Čurgaliho střelu ale odrazila naše obrana a na druhé straně v obrovské příležitosti přestřelil Luckassen. Už se zdálo, že se oba celky rozejdou smírně, když v samém závěru Kaiser nasměroval míč k Denisi Frimmelovi a ten po návratu z hostování v Kolíně rozhodl o výhře 2:1.