FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Mariupol 3:1
09.01.2021

Slovan porazil ukrajinský Mariupol 3:1

Liberec – Naše mužstvo sehrálo na tureckém soustředění přípravný duel s ukrajinským Mariupolem. Po přestřelce během první půle, v níž padly hned čtyři branky, zvítězilo 3:1. Během duelu dostali prostor téměř všichni hráči kádru.
Turecko, sobota 9.1.2021, 14:00
3:1
(3:1)
FK Mariupol (Ukr.)FK Mariupol (Ukr.)
Branky: 3. Rondič, 30. Mikula, 33. Karafiát – 43. Ocheretko.

Naše mužstvo vstoupilo do přípravného duelu ve velkém stylu, už po třech minutách hry otevřelo skóre. Koscelník dlouhým pasem nalezl Peška, který sklepl balon pro ve vápně osamoceného Imada Rondiče. Ten napálil balon přesně pod břevno, Slovan vedl 1:0. Ofenzivní aktivita Slovanu pokračovala, ale Mosqueru rychlou akci zakončenou přízemním centrem zastavil soupeřův brankář, který včas skryl míč do rukavic.

Ve 14. minutě zahrozil také ukrajinský celek, po rychlém kontru se málem propracoval až ke střele, ale Chaluš stihl usměrnit míč na rohový kop. K vidění byly na hřišti také emoce, po nedovoleném zákroku na Mosqueru se strhla menší roztržka, kterou zastavili až spoluhráči obou diskutujících. Po půlhodině hry se po krásné přihrávce Rondiče dostal do úniku Jan Mikula, zakončil nechytatelně, přesně mimo dosah gólmana, kterého obstřelil.

Parta Pavla Hoftycha dál pokračovala s chutí v ofenzivních výpadek. Jeden z nich zastavil Mariupol jen za cenu faulu, k exekuci standardní situace z úctyhodné vzdálenosti se postavil Ondřej Karafiát, jehož ránu zřejmě tečoval ještě jeden z obránců a bylo to už o tři branky – 3:0. Zatímco soupeř proměnil svůj závar před koncem poločasu jen v ránu mimo branku, Mosquera ve 43. minutě napálil z další standardní situace těsně zpoza vápna balon krásnou ranou do břevna.

Soupeř v samotném závěru reagoval snížením, když obrana ponechala příliš prostoru kombinaci ukrajinského celku u postranní čáry. Zdánlivý aut skončil pokračováním hry a po rychlé přihrávce do vápna se prosadil uvnitř šestnáctky osamocený Oleh Ocheretko.

Zatímco první poločas byl plný branek a gólový akcí, druhý tak atraktivní fotbal nenabídl. Poté, co se sestavy obou celků protočily, se hrálo spíše opatrněji. Mariupol si vytvořil několik náznaků příležitostí, ty však většinou končily na stabilní obraně našeho mužstvo.

Po rohu v 68. minutě pálil jeden z hráčů soupeře z polootočky pouze mimo zařízení, na druhé straně zase vystrašil Sadílek propadnutým centrem z pravé strany brankáře soupeře. Míč proskákal pokutovým územím, nakonec skončil díky rotaci jen těsně za vzdálenější tyčí. V 90. minutě vyřešil případnou nebezpečnou rozvíjející se situaci včasným výběhem Filip Nguyen. Skóre se tedy již neměnilo, Slovan porazil ukrajinský Mariupol 3:1.

Pavel Hoftych (FC Slovan Liberec): „Velmi kvalitní utkání na kvalitním hřišti. Výborná příprava a pro naše mladé hráče také skvělá zkušenost. Dali jsme pohledné branky, ale soupeř měl také několik dalších zajímavých příležitostí. Duel měl vysoké tempo. Bavil jsem se soupeřovým trenérem, že máme pár hráčů na hostování ze Slavie, oni jsou na tom podobně, protože mají zase hodně hráčů ze Šachtaru Doněck a právě jeho škola byla na hřišti vidět. Šlo o technický tým plný hráčů s dobrou finální fází."