FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Sparta 2:1
03.03.2016

Slovan porazil v MOL Cupu Spartu 2:1 a připravil si dobrou pozici do odvety

Liberec - Ve čtvrtek v 18 hodin přivítal náš tým na stadionu U Nisy Spartu v prvním čtvrtfinálovém duelu letošního ročníku MOL Cupu. Slovan si chtěl před odvetou vytvořit co nejlepší pozici a nadále si držet šance na obhajobu poháru, ani Sparta však rozhodně nebrala utkání na lehkou notu.
MOL Cup 1/4F, čtvrtek 3.3.2016, 18:00, U Nisy
2:1
(1:1)
AC Sparta PrahaAC Sparta Praha
FC Slovan Liberec: Hladký – Coufal, Hovorka, Pokorný "C", Bartošák – Machuča – Bartl, Breite, Vůch (70. Sýkora) – Rabušic (78. Jefremov), Luckassen (70. Bakoš).
AC Sparta Praha: Miller – Mazuch, Kováč "C", Costa – Jiráček, Vácha (46. Mareček) – Kadlec, Juliš, Krejčí (64. Šural) – Fatai (46. Frýdek), Konaté.
Branky: 45. Rabušic, 79. Bakoš - 43. Konaté. Rozhodčí: Franěk - Kubr, Černý. ŽK: 18. Coufal, 69. Hovorka - 75. Frýdek, 83. Mareček, 84. Costa, 90. Kováč.
Diváci: 3490

Slovan vstoupil do utkání aktivně a brzy se v zajímavé šanci objevil Luckassen, míč si však chystal na nůžky a ty nizozemskému útočníkovi nevyšly. O chvíli později podcenil Miroslav Miller výběh při rohové kopu, naši hráči však toto zaváhání potrestat nedokázali. Vyloženě stoprocentní šanci měl Luckassen v 11. minutě, když hlavičkoval zcela osamocen před brankářem, ovšem trestuhodně minul.

Na druhé straně zahrozil Tiemoko Konaté, který se dostal do dobré pozice, jeho střelecký pokus však zastavil David Hovorka. Hodně vášní vzbudila situace z 25 minuty, kdy se Bartl probil do vápna a zde mu obrana Sparty zabránila v zakončení na hranici pravidel, rozhodčí však k nelibosti tribun penaltu nepískal.

Po půlhodině hry o sobě dali opět vědět hosté, když do protiútoku vyrazil Fatai, ale Breite mu včasným návratem zabránil v zakončení. Na druhé straně zase nebezpečně pálil Rabušic a Miller jeho střelu vyrazil na roh. Po něm ve skvělé pozici hlavičkoval bohužel příliš vysoko David Hovorka.

V závěru poločasu se prosadila Sparta. Vůch byl na polovině soupeře stažen k zemi, rozhodčí však nepískal a po rychlém protiútoku se před brankáře dostal Tiemoko Konaté, který otevřel skóre. Vyrovnat mohl rychle Hovorka, jeho hlavička však skončila těsně vedle. O minut později už se však domácí mohli také radovat, když Bartošákův prodloužený centr dostal zblízka hlavou do branky Michael Rabušic. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Také do druhé půle vstoupili naši hráči aktivně, vytvořit si vyloženou šanci se jim však zprvu nedařilo. Jako první se tak dostali ke střele hosté, když z vápna pálil Mareček, jeho pokus ale Machuča tečoval nad. Na druhé straně pálil z úhlu Rabušic, Miller však míč vyrazil a Luckassen následně střílel pouze do boční sítě.

Slovan si chtěl z prvního duelu odnést do odvety vítězství, což bylo na hře našeho týmu znát. Z dálky se opřel do míče Hovorka, ale jeho pokud postrádal přesnost. O chvíli později se po Coufalově centru natahoval Machuča, k míči se však nedostal.

V 79. minutě se však naši hráči přeci jen dočkali. Bartl parádní patičkou vysunul Jefremova, jeho centr propadl vápnem až k Marku Bakošovi a ten parádní střelou poslal po minutě na hřišti svůj tým do vedení. Sparta mohla vyrovnat po střele Marečka, ten ale mířil pouze do prostoru, kde stál brankář Hladký.

Slovan měl v závěru více ze hry a obléhal branku hostí, ovšem bez úspěchu. Do odvety v Praze si tak nakonec po dobrém výkonu poveze cennou výhru 2:1.

Jindřich Trpišovský (FC Slovan Liberec): S výkonem spokojený jsem, s výsledkem už tolik ne. Sparta dala ze své jedné velké šance gól, my naopak dost příležitostí neproměnili. Myslím si, že jsme si mohli vytvořit i lepší výchozí pozici. Byl tu těžký terén, ale na to, že se jednalo o pohár, šlo o nadstandardní fotbal. Zápas byl plný nakopávaných míčů a soubojů a pak je to vždy takové vypjaté, ale myslím, že jsme to zvládli.

Zdeněk Ščasný (AC Sparta Praha): Největší radost mám z toho, že jsou všichni hráči zdraví. Nebudu hodnotit, zda hrál soupeř příliš tvrdě, od toho je tu rozhodčí. Ten si s tím poradil tak, jak si s tím poradil. Z porážky nedělám vědu. V odvetě bude podle mě mnohem lepší hřiště, nebude to taková nakopávaná. Beru to tak, jak to je, prohráli jsme 1:2 a doma se pokusíme postoupit.