FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Znojmo 0:0
02.11.2013

Slovan pouze remizoval s nováčkem ze Znojma

Michal Vít
Slovan ve 13. kole Gambrinus ligy remizoval po špatném výkonu s nováčkem soutěže ze Znojma 0:0. Vzhledem k průběhu zápasu můžeme být za bod z tohoto utkání ještě rádi, protože hosté v závěru neproměnili několik slibných příležitostí.
13.kolo, sobota 2.11.2013, 17:00, U Nisy
0:0
(0:0)
1. SC Znojmo FK1. SC Znojmo FK
FC Slovan Liberec: Hroššo - Coufal, Kováč, Kelič, Fleišman - Šural, Pavelka, Rybalka (87. Pimpara), Sackey (72. Frýdek), Delarge (55. Kolár) - Rabušic
1. SC Znojmo FK: Hrubý - Mudra, Jonov, Hudec, Cihlář - Helísek (76. Buchta), Hrošovský (89. Reljic), Hnaníček, Lacko (90. Simerský), Crnkič - Okleštěk
Branky: bez branek, ŽK: 60. Lacko, ČK: bez ČK, Rozhodčí: Kovařík - Mencl, Moláček
Diváci: 3379

Trenéři do zápasu se Znojmem přichystali několik vynucených i nevynucených změn. Vynucenou změnou bylo zařazení Coufala na pravý kraj obrany z důvodu absence Kušníra pro trest za 4 žluté karty. Pozitivnější zprávou pak byl návrat Sackeyho do základní sestavy po odpykání karetního trestu. Na lavičce byl již zároveň připraven i uzdravený Frýdek a překvapivě také gólman Kovář. Příležitost pro rozchytání totiž dostal Hroššo, kterého ve čtvrtek čeká těžké utkání ve Španělsku, kam v rámci Evropské ligy zajíždíme na druhý souboj se Sevillou.

Samotný zápas začal Slovan rozpačitě, když se dlouho nedokázal prosadit přes hostující obranu. První šanci si tak vypracovali hosté, když odražený míč po rohovém kopu napálil Hrošovský v dobré pozici vysoko nad branku. Naši hráči se poprvé prosadili v 11. minutě, když dostal míč do brejku Rabušic, ten však namísto přihrávky na nabíhajícího Delarge zvolil razantní střelu, kterou Hrubý zneškodnil. O pět minut později zahrozilo znovu Znojmo. Po rychlém protiútoku se za vápnem dostal k míči Crnkič, kličkou se zbavil Kováče a v dobré pozici zamířil těsně vedle levé tyče. Slovan poté přepnul na vyšší stupeň a přimáčkl soupeře k vlastní brance. Soustavný tlak jsme mohli využít ve 28. minutě, kdy si na Coufalův přízemní centr naběhl na přední tyč osamocený Rabušic, jeho zakončení patičkou však minulo vzdálenější tyč. O další dvě minuty později jsme se znovu dostali do přečíslení, Pavelka však zvolil individuální řešení, které mezi třemi tyčemi neskončilo. Více jsme bohužel z prvního poločasu vytěžit nedokázali, a proto odcházely oba týmy do kabin za bezbrankového stavu.

Druhou půli začal Slovan opět nedůrazně, když jsme ve 49. minutě přežili obrovskou šanci soupeře. Po ztrátě míče ve středu hřiště se Znojmo hnalo do přečíslení tři na dva. Lacko však ve vyložené šanci trefil pouze Coufala a dorážející Crnkič branku netrefil. Naši hráči působili bezradně a kloudná příležitost tak přišla až v 73. minutě, kdy Rabušicovu střelu z otočky kryl Hrubý. Znojmo se i nadále bez potíží bránilo a zároveň vyráželo do rychlých protiútoků. Z jednoho takového jsme málem inkasovali. Tvrdou střelu Okleštěka však Hroššo vyrazil do bezpečí. V závěru utkání byla na hostech patrná chuť vstřelit vítěznou branku. Do naší letargické obrany tak hosté podnikali jeden nebezpečný brejk za druhým a jen díky Hroššovi jsme stále mohli pomýšlet na vítězství i my. Z krátkého závěrečného tlaku však kýžená branka Slovanu nepřišla, a tak jsme po špatném výkonu pouze remizovali s nováčkem soutěže. Vzhledem k průběhu zápasu můžeme být za bod z tohoto utkání ještě rádi, protože hosté v závěru neproměnili několik slibných příležitostí.

Jaroslav Šilhavý (FC Slovan Liberec): „Jsme samozřejmě zklamaní, protože jsme do utkání vstupovali jako favorit. Myslím si, že první poločas jsme zvládli docela dobře, ale nedokázali jsme vstřelit gól, takže Znojmo mohlo spoléhat na obrannou fázi a samo podnikat rychlé protiútoky. V závěru nás navíc při šancích soupeře několikrát podržel brankář Hroššo, takže můžeme být ve finále rádi, že máme bod. Ve druhém poločase jsme hráli špatně, všichni sice moc chtěli, ale nic kloudného jsme vymyslet nedokázali.”

Leoš Kalvoda (1. SC Znojmo): „Trochu jsme se zápasu obávali, protože jsme Liberec viděli jak v Evropské lize proti Seville, tak v utkání se Spartou. V obou zápasech hráli velmi dobře. Situaci nám komplikovalo také to, že s námi nemohl odjet Nepožitek, v noci skolila teplota Vašíčka, takže jsme nastoupili bez klasického útočníka. Dnes jsme ale podali disciplinovaný a myslím si, že i kvalitní výkon a zaslouženě vybojovali bod. Liberec jsme do žádné stoprocentní situace nepustili a naopak sami měli v závěru tři tutovky, kterými jsme mohli strhnout výhru na naši stranu.”