FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Lubin 4:0
16.01.2016

Slovan povedeným výkonem porazil Zagłębie 4:0!

Kryštof Rossmann
Frýdlant v Čechách - Slovan ve Frýdlantě vybojoval první vítězství zimní přípravy. Prosadit se dokázali hned čtyři hráči našeho mužstva - Rabušic, Bakoš, Vojtuš a Ljulka.
UMT Frýdlant, sobota 16.1.2016, 12:00
4:0
(2:0)
Zagłębie LubinZagłębie Lubin
FC Slovan Liberec: První poločas: Hladký – Karafiát, Coufal, Sýkora, Vůch Rabušic, Hovorka, Mudra, Bartl, Bakoš, Pokorný. Druhý poločas: Koubek – Bartošák, Karafiát, Mudra, Ljulka – Bartl, Cal, Sýkora, Bláha, Delarge – Vojtuš.
Zagłębie Lubin: Polaček (45. Forenc) - Čotra, Dabrowski, Guldan, Tosik, Piatek, Janus, Janoszka, Zyra, Andrzejczak, Papadopulos
Branky: 5. Rabušic, 38. Bakoš (pen), 48. Vojtus, 51. Ljulka.

Oba týmy vstoupily do utkání velmi opatrně. Jako první se osmělil Slovan a ihned slavil úspěch. Načechraný centr Sýkory z trestného kopu přilétl přesně na hlavu Michaela Rabušice, jehož přesná trefa k tyči znamenala brzké vedení modro-bílých a první gól našeho mužstva v roce 2016 - 1:0.

V následujících okamžicích byl Liberec jednoznačně aktivnějším týmem. Do šancí se propracoval díky sérii rohových kopů. Sýkorovu ani Karafiátovu nebezpečnou nabídku však žádný z jejich spoluhráčů nezužitkoval.

V samotném závěru prvního poločasu naše mužstvo dostalo příležitost zvýšení náskoku. Po faulu na Vůcha v pokutovém území totiž rozhodčí nařídil penaltu. K exekuci se postavil Marek Bakoš a nekompromisně překonal Polačeka ranou do prostřední části brány. Hostující gólman si sice na míč sáhl, nicméně v cestě za jeho záda mu zabránit nedokázal - 2:0.

Stejně jak modro-bílí ukončili úvodní půli, začali tu druhou. Po Delargově krásné přihrávce uvnitř vápna stál před Jakubem Vojtušem poměrně jednoduchý úkol - 3:0. Velké množství libereckých fanoušků, kteří na zápas dorazili, jásalo o další tři minuty později znovu. Odražený balón doputoval až k Sergeji Ljulkovi, jehož překrásná rána z pětadvaceti metrů zamířila přesně ke vzdálenější tyči - 4:0.

Svěřenci trenéra Trpišovského si i nadále vytvářeli obrovské množství šancí, ale navýšit skóre se jim nepodařilo. Nejblíže byl ke skórování Vojtuš, který po vynikajícím pasu Bláhy stanul na pravé straně zcela osamocený. Jeho dělovka z velké blízkosti však nakonec rozezvučela pouze tyč.

Další obrovskou příležitost si domácí vytvořili v osmdesáté minutě. Ljulkova přihrávka z pravé strany nalezla rozeběhnutého Vojtuše, ten vystřelil a zřejmě by i překonal strážce svatyně Zagłębie, nakonec ale trefil pouze Bláhu, který probíhal před Forencem.

Slovan si tedy připsal vysokou výhru 4:0 a bezezbytku oplatil Lubini dvě předchozí porážky z podzimní části sezóny.