FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Sparta B - FCSL 2:3
10.02.2022

Slovan přehrál v přípravném utkání Spartu B 3:2

Redakce
Praha/Liberec – Ani 21. kolo s Pardubicemi neodehraje naše mužstvo ve standardním termínu. Dva duely zkraje jarní fáze sezony byly odloženy kvůli potížím v celku soupeře, program tak zpestřilo přípravné utkání s B-týmem Sparty. Slovan zvítězil po přestřelce 3:2, když skóre otočil ve druhé půli slepenými brankami Mészárose s Rondičem.
Příp., čtvrtek 10.2.2022, 11:00
AC Sparta Praha B AC Sparta Praha B
2:3
(1:1)
AC Sparta Praha B: Kotek - Tvaroh, Piško, Večerka, Dudl - Ryneš, Holoubek, Jonáš, Patrák - Turyna, Kozák.
FC Slovan Liberec: Knobloch – Koscelník (46. Mészáros), Gebre Selassie (46. Havelka), Plechatý, Mikula (46. Fukala) – Purzitidis, Tiéhi (46. Rondič), Višinský, Stoch (46. Frýdek), Ghali (46. Tupta) – Alijagič
Branka: 8. Turyna, 48. Turyna – 39. Alijagič, 66. Mészáros, 67. Rondič.

Skóre otevřeli Pražané, kteří rozehráli roh z levé strany, následoval centr do vápna a přesná hlavička Daniela Turyny z malého vápna. Slovan se rychle oklepal, krásný křižný pas vyslal na Mikulu Koscelník. Sparťanská obrana ovšem zbytek akce ustála a poradila si i s následným Stochovým centrem z rohu.

Kapitán pokračoval v podpoře útoku i nadále, obrana dokázala také další dvě jeho nabídky do vápna v krátkém časovém sledu odvrátit mimo pokutové území. Velkou šanci měl Alijagič, který dostal pěkný míč ze středu hřiště a stanul tváří v tvář Kotkovi. Sparťanský gólman včas vyběhl, zmenšil střelci úhel a míč vyrazil na roh.

Po půlhodině hry chyboval Slovan při rozehrávce, z hranice vápna pálil Tomáš Jonáš, Knobloch dobře zasáhl. Z protiútoku se dostával do slibné střelecké pozice Ghali, ale sparťanská defenziva dokázala i tentokrát ránu zblokovat. Ve 39. minutě po rychlém útoku Višinský na středu vysunul krásným pasem Denise Alijagiče, který se v úniku tentokrát již nemýlil.

Po prostřídání vstup do druhé půle našemu mužstvu nevyšel. Plechatý ztratil balon, Ryneš ve vápně dobře našel Daniela Turynu a ten svou druhou brankou poslal rezervu Sparty do vedení. Slovan ale dokázal skóre otočit. V 66. minutě vymetl z levé strany šibenici Kotkovy branky Karol Mészáros. Před akcí pěkně centroval Fukala, míč se odrazil právě ke slovenskému křídelníkovi a bylo vyrovnáno.

Hned záhy pěknou Frýdkovu střelu ze střední vzdálenosti vyrazil sparťanský brankář jen před sebe, kde se nacházel pohotový Imad Rondič, naše mužstvo poprvé v zápase vedlo. Na druhé straně měli šanci Pražané, Vojtěch Patrák se v krátkém intervalu dvakrát dostal ke střele, obě zajímavé příležitosti ale Knobloch lapil.

V 78. minutě se po standardní situaci zahrávané Frýdkem srazil Rondič s protihráčem, oba hráči museli být ošetřováni. Vzápětí vyzkoušel pozornost Kotka přízemní ranou ze střední vzdálenosti Tupta, sparťanský brankář zasáhl včas. Branka již nepadla, Slovan porazil Spartu B 3:2.

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): „Jsem rád, že jsme sehnali dnešního soupeře a mohli jsme hrát na výborném hřišti. Jsou věci, které na tréninku nevidíte a ukáží se až v zápasech. Soupeř byl motivovaný, dobře rychlostně a pohybově vybavený. S naším výkonem jsem spokojený nebyl, i když jsme zápas zvládli vítězně. Musím říct, že přístup některých hráčů se mi nelíbil, budu s nimi mít tvrdší debatu. Jsem rád, že jsme utkání absolvovali.“