FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Zbuzany 1:2
25.08.2021

Slovan překvapivě v MOL Cupu končí, na Zbuzany nestačil a prohrál 1:2

Liberec - Na liberecké fotbalisty čekalo ve 2. kole MOL Cupu třetiligové mužstvo FK Zbuzany 1953. Přestože byl Slovan favoritem, nevstoupil do utkání dobře. Již po prvním poločase prohrával. Ve druhé půli následovala branka na 0:2 a Liberec dokázal pouze snížit. Konečný stav 1:2 znamená konec v MOL Cupu.
2.kolo, středa 25.8.2021, 18:30
1:2
(0:1)
FK Zbuzany 1953FK Zbuzany 1953

Vliegen - Gebre Selassie (C), Chaluš, Lehoczki, Fukala - Michal (46. Gembický), Havelka - Nečas (59. Faško), Frýdek (46. Rondić), Matoušek (38. Rabušic) - Purzitidis (71 Mészáros)

Náhradníci: Knobloch - Mikula, Faško, Gembický, Mészáros, Rabušic, Rondić

FK Zbuzany 1953:

Soukup - Houha, Novák, Zákostelský (C), Barciaga (83. Nováček) - Eliáš - Trýzna (64.Schneider), Studnička (90+4. Azilinon), Agyeman, Eichler - Pouček

Náhradníci: Azilinon, Borkovec, Koran, Musa, Nováček, Planicka, Schneider

Branky: 77. Mészáros - 7. a 69. Zákostelský

Žluté karty: 11. Novák, 31. Houha, 32. Eliáš, 90+4. Soukup

Rozhodčí: L. Machač - M. Leška, L. Matoušek

Diváci: 558

Zbuzany liberecké fotbalisty zaskočily, protože hned z první nebezpečné akce vstřelily branku. V sedmé minutě rozehráli hostující hráči roh, míč propadl až na zadní tyč, kde byl připravený kapitán Jan Zákostelský a rozvlnil síť. Slibnou příležitost na srovnání měl následně Frýdek, který rozehrával přímý kop z dobré vzdálenosti, avšak branku netrefil. Velkou šanci měla ve 22. minutě dvojice Purzitidis a Nečas. Naběhli si na centr a postupovali prakticky sami na brankáře, střelu Purzitidise gólman vyrazil a k následné dorážce se již Nečas nedostal.

Ve třicáté minutě se napřáhl ke střele z voleje Havelka, jeho ostrý pokus zamířil pouze nad břevno. Slovan se snažil útočit a do poločasu ještě srovnat, ale směrem dopředu se mu příliš nedařilo, často akce končily nepřesnostmi. Těsně před koncem první půle ještě jednou zahrozily Zbuzany, před Vliegenem tečoval míč Studnička a jen těsně netrefil branku. Do druhého poločasu se rozhodl trenér Hoftych udělat hned dvě změny, na hřiště přišel Rondić s Gembickým.

V 53. minutě se řítil na brankáře hostí Rabušic, ale střelou z úhlu ho nepřekvapil. I pod další akci se podepsal Rabušic, ani tentokrát na Soukupa nevyzrál. Trápení libereckých fotbalistů pokračovalo i nadále. Po rohovém kopu hlavičkoval osamocený Rondić, gólman předvedl skvělý zákrok. Stejný hráč měl na kopačce asi největší šanci zápasu, ale tváří v tvář brankářovi selhal. Hosté hráli kompaktně a po rohu v 69. minutě šli do dvoubrankového vedení. Centr netrefil jeden z našich fotbalistů a Jan Zákostelský byl ve správný čas na správném místě, 0:2.

V 77. minutě se mohli fanoušci radovat, protože domácí Slovan se konečně prosadil. Po centru vyskočil nejvýše Karol Mészáros a snížil na rozdíl jedné branky. Mészáros mohl i srovnat, ale Soukup včas vyběhl a předvedl další skvělý zákrok. V nastavení se k dobré hlavičce dostal Fukala, ale nezamířil přesně. Slovan si v závěru dokázal vytvořit tlak, ale Zbuzany již zápas zvládly. Liberec tedy překvapivě v MOL Cupu po porážce 1:2 končí.

František Douděra (FK Zbuzany 1953): „Shrnutí je momentálně v absolutní euforii nepopsatelných zážitků. Jsem velmi hrdý na tým, jak to zvládnul, jak se k tomu postavil. Dnes by se to dalo charakterizovat dvěma slovy, touha a vášeň. S tímto jsme vstoupili do zápasu a hráli jsme, myslím, i fotbalově. Nechtěli jsme to zatáhnout. Pro nás hrát s ligou se tolik nepoštěstí... Nemám slov, nemohu moc dýchat, nádhera."

Pavel Hoftych (FC Slovan Liberec): „Hlavní problém byly dvě standardky, které jsme nedokázali pohlídat. Když jsme se dostali do šancí, tak jsme je špatně vyřešili. Zbuzany hrály obětavě, velmi dobře. Trochu obměněná sestava, i z některých zdravotních důvodů, měla soupeře porazit. Omlouvám se našim fanouškům za celé utkání. Je to ostudný zápas, který není dobrou vizitkou. Zodpovědnou osobou jsem i já, zvážím do zítřka svoje možnosti...“