FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Zlín - FCSL 2:0
15.02.2022

Slovan prohrál dohrávku prvního jarního kola ve Zlínu 0:2

Zlín/Liberec - Po dvou odložených duelech se dočkali svěřenci trenéra Kozla prvního ligového zápasu jara. V dohrávce 20. kola FORTUNA:LIGY jeli bojovat o ligové body do Zlína. Bohužel střelecky se prosadit nedokázali, naopak domácí skórovali dvakrát, a tak první mistrovské utkání v roce 2022 skončilo pro Slovan porážkou 0:2.
20.kolo, úterý 15.2.2022, 16:30, Letná, Zlín
FC Zlín FC Zlín
2:0
(0:0)
FC Zlín: Rakovan - Cedidla, Procházka (C), Simerský, Matejov - Conde, Hrubý (80. Nečas) - Drame (59. Vukadinović), Tkáč, Janetzký (88. Kolář) - Fantiš (80. Chwaszcz)

Náhradníci: Šiška - Hrdlička, Hellebrand, Chwaszcz, Nečas, Kolář, Vukadinović

FC Slovan Liberec: Knobloch - Koscelník, Purzitidis, Plechatý, Mikula (C) - Tiéhi, Gebre Selassie (72. Mészáros) - Rondić, Stoch (56. Frýdek), Tupta (80. Matoušek) - Alijagić (56. Rabušic)

Náhradníci: Vliegen - Fukala, Havelka, Frýdek, Matoušek, Mészáros, Rabušic

Branky: 65. Tkáč, 78. Hrubý

Žluté karty: 22. Matejov

Rozhodčí: Zelinka - Horák, Slavíček; VAR: Ondráš, AVAR: Adámková

Diváci: 1000

Hned ve druhé minutě domácí Zlín nebezpečně zahrozil. Drame napřáhl ke střele ze střední vzdálenosti, míč těsně před Knoblochem skočil a náš brankář měl plné ruce práce, aby střelu vyrazil. Následně zažehnal nebezpečí včasným odkopem balonu Koselník. O šest minut později vyslal svůj pokus z podobného místa také Imad Rondić. Liberecký útočník ale bránu přestřelil. V 10. minutě se dostal ve vápně ke střele opět Drame, tentokrát po přihrávce od Fantiše. Mikula naštěstí jeho pokus včas zblokoval. Vzápětí tvrdě pálil z dálky Hrubý. I tentokrát byl Knobloch připraven a míč vyrazil.

Po čtvrthodině hry se Slovan na chvíli usadil na útočné polovině. Vyústěním byla Mikulova hlavička nad bránu Rakovanovy svatyně. Po úvodu bohatém na šance přišel s vyloženými příležitostmi útlum. Slovan byl mírně aktivnějším týmem a tlačil se k vápnu, jenže opět pokulhávala finální fáze. Až na konci 35. minuty si vzal slovo Stoch. Navedl si míč na střed a tvrdou ranou vyprášil rukavice domácího brankáře. Pět minut před pauzou rozehrával slovenský záložník standardní situaci. Na jeho centr si naskočil Tupta. Hlavou mířil nad.

O pár okamžiků později sebral Rakovan míč z hlavy Rondićovi, který by jinak nejspíše hlavičkoval do sítě. V pokračující akci si bosenský útočník ještě zpracoval odražený balon a vystřelil vedle brány. Další šance už první poločas nepřinesl. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Pět minut po přestávce našel Mikula přesným centrem hlavu Rondiće. Bosenský útočník mířil těsně vedle pravé tyče. V 53. minutě rozehrál Slovan roh nakrátko. Stoch předložil míč Tiéhimu, který střílel nepřesně. Vzápětí předvedl samostatnou akci Alijagić. Navedl si míč z levé strany do středu hřiště a vystřelil. Míč však dostal opačnou faleš a zařízení nenašel. Po hodině hry se o slovo přihlásil také domácí Zlín. Hrubý nejprve nadvakrát trefil blokujícího Rondiće, aby napálil odražený míč Matejov. Knobloch se vyznamenal a střelu vyrazil.

To ale nebylo vše, z následného rohu mohli Ševci opět skórovat. Nejprve Procházka, který pálil z voleje do Tiéhiho. Poté Knobloch lehce zaspal, když zůstal stát na brankové čáře a nechal Condého zakončit nůžkami. Naštěstí stál nás brankář na správném místě a míč kolenem vyrazil. Slovanu to jako varování nestačilo, a tak přišel trest. Nový muž na hřišti Vukadinović našel přesným centrem Tkáče a zlínský mladík poslal hlavičkou k tyči domácí tým do vedení.

Následně se Zlín zatáhl a liberečtí hráči posílali do vápna jeden centr za druhým. Hlavičku Rondiće, padající pod břevno, vyrazil Rakovan na roh. Další centry byly zblokovány a přišla ledová sprcha. Ševci vyrazili do protiútoku, Vukadinović posunul míč na Hrubého, který střelou přes Knoblocha zvýšil vedení domácích na dvougólové.

V 86. minutě mohl snížit hlavičkou na zadní tyči střídající Mészáros. Jeho pokus i s pomocí tyče Rakovan jen tak tak vytěsnil. Ani Rabušicova prudká hlavička v nastaveném čase si nenašla cestu do sítě, a tak Slovan prohrál na půdě Fastavu Zlín 0:2.

Jan Jelínek (FC Fastav Zlín): Měli jsme dobrý vstup do utkání. Během prvních 12 minut jsme se dostali třikrát do pokutového území soupeře. Po celý zápas jsme byli nebezpečnějším týmem. Samozřejmě v závěru za stavu 2:0 šel Liberec před šestnáctkou do tlaku. Byli jsme ale organizovaní a míče odvraceli. V závěru nám docházely síly a kluci si sáhli na dno. Výsledek jsme ale udrželi. Jsem rád, že jsme to zvládli, takhle se doma bojuje o tři body.

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): Jsem zklamaný. Utkání jsme nezvládli. Prvních 15 až 20 minut na nás bylo vidět, že hrajeme první 'mistrák' po zimní přestávce. Domácí byli agresivnější a přímočařejší. Jednodušší hrou se dostávali k naší brance. Od 20. minuty jsme se dostali do hry a byli na míči lepší, ale nebyl jsem spokojen s finální fází. Náš hlad jít do koncovky byl minimální. Druhý poločas jsme začali aktivněji. Ve chvíli, kdy se mohlo zdát, že se dostaneme k nebezpečným situacím, tak jsme dovolili domácím jít do vedení. Bohužel jsme dostali gól z lehce bránitelné situace. Byl to zápas o prvním gólu a domácí se tím dostali do výhody. V závěru pak brejkovou situací rozhodli utkání definitivně ve svůj prospěch.