FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Brno - FCSL 3:0
30.10.2022

Slovan proti Zbrojovce branku nevstřelil, v Brnu prohrál 0:3

Liberec / Brno - V rámci 14. kola české nejvyšší soutěže vyrazil náš tým do Brna, aby se zde utkal se Zbrojovkou. V prvním poločase bylo k vidění několik velkých šancí. Ani jeden tým je však nedokázal zužitkovat. V úvodních minutách druhé půle ovšem domácí tým dvakrát udeřil a pak přidal i třetí branku. Náš tým už nedokázal reagovat, prohráli jsme tak 0:3.
14.kolo, neděle 30.10.2022, 15:00
FC Zbrojovka Brno FC Zbrojovka Brno
3:0
(0:0)
FC Zbrojovka Brno:

Berkovec – Hrabina, Šural, Hlavica, Granečný – Souček, Texl (78. Pachlopník) – Hladík, Ševčík (85. Rogožan), Alli (86. Blecha) – Řezníček

Náhradníci: Šiman – Divíšek, Štěrba, Matejov, Blecha, Nečas, Fousek, Pachlopník, Rogožan

Vliegen – Gebre Selassie, Talovjerov, Plechatý - Mikula (77. Mészaros), Červ, Valenta (58. Frýdek), Višinský (67. Kozák), Preisler - Rabušic (58. Rondić), Van Buren (77. Pourzitidis)

Náhradníci: Stejskal – Prebsl, Purzitidis, Fukala, Varfolomejev, Mészáros, Mara, Frýdek, Kozák, Rondić

Branky: 51. Šural, 59. Ševčík, 72. Řezníček

Žluté karty: 70. Kozák, 80. Ševčík

Diváci: 4511

Rozhodčí: Starý - Vodrážka, Matoušek

První zajímavější příležitost byla k vidění zhruba po pěti minutách hry. Po pravé straně se dostal s míčem daleko Plechatý, jemuž se následně povedlo nahrát dobře postavenému Višinskému. Jeho následná rána však mířila napravo od bližší tyče. Nedlouho poté si vypracovali střeleckou příležitost i domácí. Z levé strany se dobře uvolnil Alli, přičemž následně odcentroval. Centr zakončil hlavou Řezníček, svou ranou naštěstí trefil břevno. Vysoké tempo poté neustalo, o minutu později jsme se totiž do šance dostali opět my. Van Buren dostal dobrý míč, utekl obraně soupeře a dostal se až před brankáře. Berkovec ovšem stihl včas vyběhnout a pokus našeho útočníka zlikvidoval.

Později nás i podruhé zachránilo břevno. Stalo se tak po prudké střele Alliho, jenž se po dobré přihrávce opět prohnal naší obranou. V další části poločasu byli lehce aktivnější domácí. Nicméně i nám se naskytla velká příležitost, kterou měl opět na kopačkách Van Buren. Ten se dostal do výtečného úniku po průnikové přihrávce, zakončení se mu ale nepovedlo. Doběhl ho Hlavica, který mu zablokoval pokus o překonání Berkovce.

Krátce po změně stran se vedení ujali domácí fotbalisté. Po centrovaném rohovém kopu vznikl před brankářem obrovský závar. Po několika odražených střelách se k finální dorážce probojoval obránce Jakub Šural, jehož pokus brankář Vliegen již nelapil. Po pouhých osmi minutách inkasoval náš tým další branku. Po snaze Vliegena o rychlou rozehrávku jsme ztratili míč a Michal Ševčík tak mohl skrze dezorientovanou obranu vstřelit míč mezi tři tyče.

Po brance se náš tým snažil o snížení rozdílu skóre, nicméně žádné větší šance z toho nebyly. Naopak to bylo opět domácí Brno, kdo převzal iniciativu. Záložník Ševčík fantastickou přihrávkou dopředu vyslal Jakuba Řezníčka, jehož únik a následný lob vyústil ve třetí branku. Slovan se sice ve zbytku utkání snažil alespoň o čestný gól, příležitosti a jejich náznaky si však vypracovalo pouze domácí mužstvo. Do konce utkání se skóre již neměnilo, prohráli jsme tak 0:3.

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): „Pro nás je to hodnocení samozřejmě negativní. My jsme zápas, hlavně tedy druhý poločas, nezvládli a odjíždíme se zaslouženou porážkou. Myslím si, že první poločas byl vyrovnaný. V úvodu byli trochu aktivnější domácí, měli tam nastřelená břevna. Nicméně si myslím, že první půle byla vyrovnaná, přelévalo se to na obě strany. Větší šance jsme měli my, Mick van Buren šel dvakrát sám na bránu, avšak neproměnil. Dominik Preisler tam poté měl hlavičku z malého vápna, což byla také obrovská šance. To byl asi jeden takový zlomový moment, kdy by se utkání vyvíjelo jinak, kdybychom proměnili. Ve druhé půle jsme inkasovali z rohu. Chtěli jsme na to nějakým způsobem reagovat, vystřídali jsme. Hned jsme ale udělali obrovskou chybu a dovolili domácím odskočit na 2:0. V tu chvíli si myslím, že o třídu vyrostli a naše psychika a výkon šly dolů. Od té chvíle to již bylo jednoznačné. Domácí přidali gól a hráli tak, jak jim to vyhovuje. Byli nebezpečnější a dotáhli to k poklidnému a zaslouženému vítězství. Za ten nezvládnutý druhý poločas jsme si dnes body nezasloužili.“

Richard Dostálek (FC Zbrojovka Brno): „Na úvod bych rád řekl, že hráči splnili to, co jsme po nich chtěli. K výhře nás dnes dovedl týmový výkon, nejen těch, kteří byli na hřišti. Chtěli jsme hrát kombinační fotbal, připravovali jsme se na rychlé brejky soupeře, přesto jsme je do dvou pustili. Ale udrželi jsme do půlky nulu a do druhé půle jsme šli s tím, že soupeře přehrajeme, což se nám povedlo. Nebrali jsme to tak, že jsme dosud byli doma neúspěšní, hráčům jsme to nijak nepřipomínali. Ale oni byli velmi disciplinovaní a štěstí se proti velmi silnému soupeři, s kterým se nám dřív nedařilo, přiklonilo k nám. Pracovitost se nám vyplatila. Dostali jsme se na metu 20 bodů, kterou jsme si přáli dosáhnout před sezonou, a teď máme ještě tři zápasy na to, abychom toto konto vylepšili.”