FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Mladá Boleslav - FCSL 2:2
08.08.2020

Slovan remizoval po brankách Csána a Králíčka s Mladou Boleslaví 2:2

Mladá Boleslav - Stejný soupeř jako v nedávném kvalifikačním zápasu o Evropskou ligu, ale jiné okolnosti. Slovan remizoval v přípravném utkání s Mladou Boleslaví 2:2, branky vstřelili Lukáš Csáno a Milan Králíček, za domácí skórovali Jiří Klíma s Jakubem Fulnekem. Záznam duelu si můžete pustit ve videu přiloženém níže.
Příp., sobota 8.8.2020, 11:00, Městský stadion Mladá Boleslav
FK Mladá Boleslav FK Mladá Boleslav
2:2
(1:0)
FK Mladá Boleslav: Mikulec - Fulnek, Gabriel, Mazuch, Klíma Jak. - Klíma Jiří, Janošek, Budínský, Zahustel, Janošek, Budínský, Zahustel - Drchal, Mešanovič
FC Slovan Liberec: Nguyen (65. Vliegen) - Koscelník, Kačaraba, Tijani (60. Černický), Fukala (46. Kosek) - Pešek (70. Králíček), Adekuoroye, Mara (46. Barac), Mosquera (58. Šulc) - Matoušek (46. Csano), Júsuf (32. Rondič)
Náhradníci: Vliegen, Černický, Kosek, Barac, Šulc, Králíček, Rondić
Branky: 32. Klíma Jiří, 90. Fulnek - 61. Csáno, 83. Králíček.

Do utkání oba celky vstupovaly v parném letním dopoledne, i tak duel začal v ostrém tempu. V deváté minutě domácí zahrávali zajímavou standardní situaci, kterou zakončil nejlepší klubový střelec minulé sezony Lukáš Budínský. Trefil nakonec ale jen hlavu jednoho z bránících hráčů.

O chvíli později pochybil ve středu hřiště Adekuoroye a Mladoboleslavští rozvíjeli slibnou útočnou akci. Ve Slovanu testovaný hráč se však na poslední chvíli stihl vrátit a útočníkovi soupeře v akci zamezit. Tlak domácích pokračoval, v 15. minutě zadunělo za Filipem Nguyenem břevno, odražený míč navíc znovu směroval na bránu, ale gólman našeho celku úvodní branku nepřipustil.

Osmělil se i Slovan, na druhé straně trávníku zahrával standardní situaci z hranice vápna Pešek, posadil míč na hlavu Tijaniho, ten však nemířil přestřelil. Ve 20. minutě se už opět musel vytáhnout Nguyen při střele Mešanoviče. Domácí vstoupili do duelu aktivnější, na straně Slovanu se naopak kupily nepřesnosti.

Po krátké pauze na občerstvení se blýskl rychlou reakcí Kačaraba, který odvrátil na roh těsně míč před útočníkem. Po půl hodině hry poslal Koscelník pas Peškovi na pravé křídlo, rychlonohý záložník odcentroval na Mosqueru, ale obránce stihl míč odkopnout včas. Ještě do konce první půle se přece jen skóre měnilo. Akce Mladé Boleslavi začala chybou před chvílí pozorného Kačaraby, rychlý brejk vyústil v gólovou šanci, kterou se snažili obránci uhasit, leč smolného trojnásobného odrazu balonu využil Jiří Klíma a překonal Nguyena.

V posledních minutách úvodního poločasu naservíroval Peškovi aktivní Mosquera z levé strany centr, Pešek ale vrátil hlavičkou míč pouze obráncům. Slovan tedy po první půli prohrával s Mladou Boleslaví 0:1. V 56. minutě se domácí propracovali do slibné pozice, ale asistent rozhodčího zdvihl praporek a zamával ofsajd.

Naše mužstvo se dočkalo vyrovnaní. Rychlý brejk Šulce vyřešil po přesné přihrávce ideálně Lukáš Csáno. A zanedlouho Slovan skóre dokonce obrátil, Imad Rondič dobře zapresoval jednoho z obránců, který malou domů nedal dostatečně razantně. Vytáhlý útočník přeloboval gólmana a míč mířící mezi tři tyče dorazil za brankovou čáru Milan Králíček.

Zápas zdánlivě směřoval k výhře Slovanu, domácí však nakonec stihli vyrovnat. Jakub Fulnek parádní individuální akcí oklamal stopera a prostřelil i střídajícího Vliegena v poslední minutě základní hrací doby. Nic zásadního už se ve zbytku duelu nestalo, sudí ukončil duel po čtvrté brance, Slovan remizoval s Mladou Boleslaví 2:2.

Pavel Hoftych (FC Slovan Liberec): „Těžký zápas, který nakonec skončil remízou. Skóre jsme otáčeli a soupeř vyrovnal v poslední minutě. Remíza zasloužená, hráči Boleslavi byli lepší v držení míče, sehranější... Měli jsme spoustu kluků, kteří spolu dlouho nebyli. Bylo vidět, že někteří nováčci nejsou v optimální psychické i fyzické kondici. Budeme mít hodně práce, ale jde o kvalitní fotbalisty a musíme je co nejdřív připravit. Udělat z kluků tým. Chtěli jsme nasazení, to bylo, ale hodně míčů jsme ztráceli. Pozitivní je, že když prohráváte 0:1 a ještě je soupeř sebevědomější a lepší, dokážete zápas vyrovnat a otočit. Na druhou stranu laciné bránění a branky, tak to je. Zasloužená remíza.“